Kadın erkek eşitliği hakkında görüşünüz nedir?

Türkiye'de kadın erkek ne derece eşittir?

0|0
25|40

En İyi Erkek Görüşü

• esit degil.. turkiyede kadinlarin yuzde 25 i is gune katiliyor.. yuzde 75 katma deger uretmeden yasiyor.. stklara uye kadin sayisi yuzde 7.. sendikali kadin komik ama 12 bin... ne politik hayatta.. ne iktisadi hayatta ne de sosyal hayatta varlar harezminin sifiri gibiler... boyle bir yapida nasil esit olacaklar... once meslek ve is sahibi olsunlar iktisadi statulerini kazansinlar... ev hanimi ev kizi meslek uydurmuslar...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Eşitiz ama adalet yok. Kadına da erkeğe olduğu kadar adaletli olunmalı

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 39

• Güneydoğu bölgesi genellikle kadınların baskınlığı meşhurdur. Doğu Anadolu ve İç Anadolu'da da tersi söz konusu. Karadeniz kadını çalışkandır, erkeği genellikle kahvede zamanını geçirir ama oranın şehirleşeninde de kadın-erkek eşitliği söz konusudur. Ege, Marmara ve Akdeniz bölgesinde kadınların yine baskın olduğunu düşünüyorum. Sonuçta devir değişti. Erkek birçok alandadolaylı seçilen konumunda.

Ama asıl önemli olan eşitlik değil adalettir. Herkese eşit davranılabilir, herkesten aynı şeyi yapması istenebilir ama bu bir balığa, bir zürafaya ve bir yılana ağacın tepesine çık demekle aynı şeye benzer.

1|0
    0|0
  • Genel olarak bakıldığında eskisi gibi eşitsizlik söz konusu değil. Elbette bazı bölgelerde hala sürmekte özelliklede eğitimin giremediği yerlerde bu oran daha fazla. Her geçen gün bazı şeyler bira daha düzeliyor. Değişimin farkında olmadan yorum yapanlar gözlük taksın.

1|0
    0|0
  • olması gerektiğini savunuyorum ama türkiyede eşitlik adına hiçbir şey yok.

2|1
    0|0
  • Eşit olmalıdır.
    Ama ülkemizde asla eşit olamayacaklardır.
    Erkeğin; baskısı, cinsel istismarı, beyin gücünden ziyade fiziksel güçle uyguladığı fiziksel veya psikolojik baskı, kadına açlık, yobazlık gibi konular sebebiyle eşit olamayacaklar.

1|1
    0|0
  • Eşitlik yanlış bir sözcük ne yalan söyleyeyim daha çok aramızda bir adalet var yani olmalı, çünkü eşitliğün farklı bir anlamı var

1|0
    0|0
  • Neredeyse eşit.

1|0
    0|0
  • bu ülkede her sene 1500 erkek ve 350 kadın öldürülürken "cinayet" denince akla sadece kadın kurbanlar geliyorsa, erkek ölünce "vardır bir günahı" denilip geçiliyorsa kadın öldürülünce tüm yayın organlarında haber oluyorsa; bir kadın normalde bir erkekten 5 yıl daha uzun yaşamadına rağmen aynı işi yapan erkekten 5 yıl önce emekli olabiliyorsa... ve tüm bunlara rağmen hala daha kadınlar "biz eziliyoruz" filan diyorlar ve hatta bazı erkeklerden de "evet ya biz eziyoruz" nidaları yükseliyorsa bu ülkede kadın-erkek eşitliğinden bahsetmek mümkün değildir... ama erkeklerde kadınlarda olduğu gibi bir cinsiyet dayanışması veya bilinci söz konusu değil. Kadın bir insanı insan olarak görmeden önce "hemcinsim mi değil mi" diye görüp o çerçevede değerlendirme yapabiliyor... erkeklerse bu konuda hala salaklık düzeyinde bir saflık içindeler

0|0
    0|0
  • Kadınları severim.

1|0
    0|0
  • Esit degil maalesef

1|0
    0|0
  • Eşittir

0|0
    0|0
  • Bazı durumlarda kadın üstündür, bazı durumlarda erkek. Hiç bir zaman eşitlik yoktur.

0|0
    0|0
  • Herkes eşit. Eşitliğin derecesi mi olur?

0|0
    0|0
    • değil diyerler var ve eşitliğin derecesi olur

• Bu kızımız eşitlik ile adaleti karıştırıyor. Elma ile armut eşit olabilir mi? Hayır. Şekilleri renkleri su oranları vitaminleri farklıdır. Bunları eşit sayamazsın

• Ama elmaya da armutta da adaletli davranman gerek. Umarım anlamışsındır @Soran

• Kadinlar erkeklere oranla daha yüksekte tutuluyor bence

0|0
    0|0
  • Eşitiz😄

0|0
    0|0
  • her konuda değil

0|0
    0|0
  • Erkek bir tık üstün bana kalırsa. Ki olmalı da

0|0
    0|0
  • ingiltere Türkiye ne kadar eşitse o kadar eşittir.

0|0
    0|0
  • Yapi itivariyle esit degildir eger esitse kizlarda otobuste erkege yer versin teklif etsin diz cokup evlenelim desin

0|0
    0|0
  • Genel bir görüş birliği yok ama eskisine nazaran bence daha iyi.

0|0
    0|0
  • Köleniz olmaya çalışan erkekler var devir değişti artık :D

0|2
    0|0
  • Hic bir zaman eşit değildi şimdide degil zaten islamiyettede kadın erkek eşit değildir

0|0
    0|0
  • Kadin erkek eşitliği diye birsey yok, olamaz. Yaratılış bile bununla çelişkili ve buna izin vermez. Bu sadece kadinlarin uydurdugu bir sacmalik. Bazi saf salak erkeklerde bunu yiyor işte

0|0
    0|0
    • neden olmazmış kadın insan değilmi arap memleketindemi yaşıyoruz

• Arap memleketiyle ne alakasi var. Yaratilis bile buna musade etmez. Kafalari esit calismaz. Gucleri esit degildir. Fiziksel olarak erkek daha ustundir. Yahu bana soylesene dunyayi degistiren bir mucid kadin varmidir veya baska bisi dunyanin kaderini etkileyen? Kendi kendinize masal anlatmayin

• Yaratılış diye bir şey yok.

• Kadınların istediğini yapıp erkeği himayesinde tutma çabası kadar sahte bir eşitlik var.

0|0
    0|0
  • Esitlik diye bisey yok dunaydada bu boyle

0|0
    0|0
  • Düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Yemisim esitligini bir eliniz yagda bir eliniz balda neyin derdindesiniz hala birakin bu isleri.

0|0
    0|0
  • Eşit değildir

0|0
    0|0
  • Kadınlar üstündür 😊

0|0
    0|0
  • Yok düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Türkiye'de eşit değil ama eşizsizliğin mantıklı bir açıklaması kesinlikle olamaz

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 24

• Belirli sınırlar içinde zaten hemen hemen her anlamda eşitiz. Tek sorun erkek egemen bir toplumuz. Zihinde bitiyor herşey. Yasal olarak eşitiz bence.

2|1
    0|0
  • Ben bir kadının bile diğer kadına eşit olmadığını düşünen bir insan olarak eşitliğe inanmıyorum. İnsanlar şahsına münhasırdır.
    Ha, adalet konusunu diyorsanız onda tabii ki eşitlik olmalı ama tutup da sokağın ortasında karısını öldüren adamla, kendini öldürmek üzre olan bir adamı öldüren kadın ne kadar eşit olabilir o da ayrı bir muamma.

0|0
    0|0
  • tam eşitlik sağlanabilmiş değil fakat bu yolda ilerliyoruz

1|0
    0|0
  • erkeklerin sen kızsın demesi herseferinde deli ediyor beni bu erkeklerin uydurmuş oldukları bişey erkekler adam olsa kızlara kötü gözle bakılmasa taciz denen sey olmasa gayette eşitiz hatta ve hatta kadınlara imkan verilse erkekleri 5 e katlayıp 6yla çarpmasınızı biliriz ama bakma işde (erkek zihniyeti)

1|0
    0|0
  • "Kadın erkek eşitliğine inanmıyorum" diyen bir cumhurbaşkanı olan ve bu adama oy veren %50lik kitleyi düşününce pek de parlak sonuçlar çıkmıyor ortaya ki zaten bunu anlamanın da bir çok yolu var. Öldürülen kadınlara bakınız öldürülme sebeplerine bakınız. Her şey ortada...

1|1
    0|0
  • Türkiyede ki akıbeti bilemiyorum ama bir kadın bir erkek ile bazı vasıflardan dolayi kendini eşit tutamaz bu yaşam hakları için değil toplum içerisindeki haklardan da bahsetmiyorum birbirlerine karşı olan haklardan söz ediyorum bir kadın erkek gibi olamaz bir erkekte kadın gibi bunu ayırt etmek gerekir ikisinin yaratılışı dahi farklidir bu durumda biz tamamen ayniyiz diyemeyiz.

1|0
    0|0
  • Türkiyede erkek 1000tık daha önde maalesef

2|0
    0|0
  • Ben izmirliyim izmirde yine bir derece eşit gibi ama bu oran doğuya gidildikce ezilen kadınlarla doludur.

1|0
    0|0
  • Bazi yerlerde kadinlar baskın bazi yerlerde erkekler. Ortasini bulamiyoruz

1|0
    0|0
  • Yazılı haklarda eşit fakat işleve bu eşitlik geçmiyor. Buda cahil insanlar yüzünden oluyor.

1|0
    0|0
  • Yok eşitlik falan ama o eşitsizlik bana işlemez.

0|0
    0|0
  • Hukuken eşit olmalılar ama ister istemez fiziken eşit değiller

1|0
    0|0
  • nerde o eşitlik yok

1|0
    0|0
  • Kadın deniz seviyesiyse erkek ağrı dağı (Tabi çoğunluk üzerinden söyliyorum)

1|0
    0|0
  • Esit degildir

0|0
    0|0
  • Sanalda eşit, sokakta eşik değil.

0|0
    0|0
  • Sen hiç erkeklerin tecavüze uğradığını duydun mu

0|0
    0|0
  • Hiç değil hem erkekler yönünden hemde kadınlar yönünden

0|0
    0|0
  • Değiller.

0|0
    0|0
  • 👌 bu kadar çok

0|0
    0|0
  • Turkiyede birtek izmirde kadin erkek esitligi var izlenimlerime gore

0|0
    0|0
  • Esitlik var midir once bunu tartismak lazim ne dereceden once?

0|0
    0|0
  • her yerde her konuda esıttır bence benınm fıkrım bu

0|0
    0|0
  • Kadın daha üstün olmalı

0|0
    0|0
Yükleniyor...