M=mc² nedir açıklayabikecek birisi varmi?

Albert emice bu formülle neyi açiklamaya çalismış bilen varmi?

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• madde hızlandıkça kütlesi artar bu da enerjisinin artacağı anlamına gelir. bunu demek istemiş.
    örnek: 100 kg ağırlığındaki bir asansör, 20 kattan aşağı çakıldığını düşün. aşağı indikçe kütle hız kazanacak ve çarpma noktasına gidene kadar o 100 kg ağırlık tonlarca ağırlığa dönüşecek yani kütlesi de artacak. ve son olarak yere çarpma anında bir enerji açığa çıkacak, bu enerji yüzünden içindeki insanların kafa göz dağılacak. çünkü bu enerjinin bir şekilde hal değiştirmesi gerekiyor. bunu da çarpma esnasında yapıyor.

0|0
    0|0
    • diyelim tam tersi bir durum yani asansörün normal şekilde yavaş yavaş motor ile aşağı indiğini düşün? bu motor bu ağırlığa karşı koyacak şekilde yavaş yavaş indirecek bu asansörü. aşağı indirene kadar dünyanın enerjisini harcayacak asansör motoru. çünkü motor kütleye karşı koyacak yani bir enerji harcayacak. ama düşme esnasında kütle hız kazanacak ve bu enerji çarpma noktasına gelene kadar kütlesi de hıza doğru orantılı olarak artmaya devam etcek. bu da büyük bir enerjinin birikeceği anlamına gelir.

• yok bilmiyorum dostum.

• ? Neden teori

Kızlar Ne Diyor 4

• M değil o E

Kütle başına ne kadar nükleer enerji düştüğünü hesaplatan formül E enerji m kütle c ışık hızı

0|0
    0|0
    • Nükleer ne alaka onu anlamadim

• Kısaca. Madde ve enerjinin eşitliğidir

• E= degilmiydi o

0|0
    0|0
  • O E=mc kare değil miydi la

0|0
    0|0
  • Karpuz😮

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• e = mc2 izafiyet teorisidir. enerji = madde x ışık hızının karesi anlamına gelmektedir.

0|0
    0|0
  • Durgun kütlenin de bir enerjisi olduğunu söylemiş

0|0
    0|0
    • Newton durgun kütlenin bir enerjisi bulunmadığını söylerken einstein bunu çürütmüş işte ne yani ne bekliyon :D

• Küylenin enerjisi degil materyalin enerjinin farklı bir şekli oldugu yani evren komple sinyallerden oluşuyor bunu atom altı parcaciklarda destekliyo yani izafiyet kural neden kural denilmiyor

• izafiyet teorisi

0|0
    0|0
  • Önce formülü düzgün yaz kardeşim

0|0
    0|0
  • E= degilmiydi o

0|0
    0|0
Yükleniyor...