Evlenip ayrılmak vs beraber yaşayıp ayrılmak?

Bir insan düşünün bir kaç tane sevgilisi olmuş hepsiyle aynı evi paylaşmış sonra ayrılmış ama resmi olarak evlenmemiş, sorsan bekarım der ve normal karşılanır. Diğer bir insanı düşünün zina yapmak istemediği için evlenmiş anlaşamamış ve boşanmış, sonra tekrar evlenmiş yine anlaşamamış ve aldatmak yerine boşanmış. Şimdi bu insana da sorsan iki kere evlendim ayrıldım der, ama o çok anormal karşılanır.
Benim gözümde ikisi de normaldir, hatta evlenip ayrılmış biraz daha üstündür zina yapmadığı için.
Siz ne düşünüyorsunuz?

0|1
3|20

En İyi Erkek Görüşü

• İkinci kadinin yaptigi sey normal. ilkinde makul ne var anlamadim

1|0
    0|0
    • Makul demiyorum zaten ama toplumda boşanan insanlar özellikle kadınlar çok dışlanıyor

• Bir kesimde o dusunce var
      Ben Şu an birinci kadini dislamakla kalmadim , imha etmek uzereyim

En İyi Kız Görüşü

• Evlenmek nasıl normalse boşanmakta normaldir illa ki anlaşa bileceğinin garantisi yoktur ne olacağı bilinmez.

1|0
    0|0
    • Bana göre de normal, ama toplumsa çok anormal görülüyor. Bu yüzden kocası eve gelmese bile boşanmak istemeyen kadınlar var, aldatan insanlara da sorsan yuvamı yıkamam diyor halbuki aldatmayla zaten yıkmış oluyor.

• Artık her şeyin normal olduğu devirdeyiz illa anlaşabileceğinin garantisi yok dört duvar arasında yaşanılanları kimse bilmiyor yürümüyorsa bitireceksin.

Erkekler Ne Diyor 19

• Evlenmek sonsuz birliktelik degil
    sorun olur boşanırsın yine denersin yine olmaz yine boşanırsın
    hayat. budur
    digeri ile bir farkı yok bana görede

1|0
    0|0
  • bütün sevdiği insanlarla aynı evde yaşayıp arada ciddi bir bağ kurmadan ciddiyettin olmadığı bir yaşamla... evlenip anlaşamayan ve bu doğrultuda boşanan birini aynı teraziye koymam ikisi çok farklı... birinde gerçek bir amaç var..

1|0
    0|0
  • Bu devirde iki kez zina yapmamak için evlenmek :) insan sırf canı istiyor diye zina yapmamak adına evlenip sonra tekrar bosanıp tekrar evlenir mi be seversin beklersin zamanı gelir evlenirsin baksana adam evleniyo bosanıyo evleniyo bosanıyo 90 a kadar yolu var heralde

1|0
    0|0
    • Amaç zaten yuva kurmak yani kimse sadece cinsellik için evlenmiyordur ama anlaşamazsa boşanır bence çok normal bu niye bu kadar anormal karşılanıyor ki

• gunumuzdekı genclerın rahat yasama metodlarından en etkılısı evlenip anlaşamayıp ayrılmak , sonra her yer senın

1|0
    0|0
    • Ben yurtdışında çok gördüm bunu özellikle baskıcı ailelerin kızları evlenip ev kurduktan sonra ayrılıyorlardı. Sonra da Nasıl olsa kurulmuş evi var diye yalnız yaşıyorlardı. Aileden bağımsız olmanın yolu olarak yapıyorlar

• Çok haklısın.. İşte bu yüzden bu tür şeylere hiç önem vermiyorum..
    Bu devirde artık herkes dul..

1|0
    0|0
  • Bende evlenip ayrıldım ilkim eşimdi ama yinede hayatıma biri girip ciddi ilişkiye başladığım zaman karşımdaki kişiye durumumu söylerim. Sonuçta o kişi hiçbir şey yaşamamış ve kendisi gibi birisini istiyorsa ben takdiri ona bırakırım

1|0
    0|0
  • ben karışmam banane :D

1|0
    0|0
  • Evlenmeyip 100 kisiyle birlikte olan insanlarla dolu etraf.. evlenmiş insanin en azindan amaci belli ama olmamış..

1|0
    0|0
  • ilki bilinyorsa gitse ii bakmaz ona diğeri dogal resmi

1|0
    0|0
  • Herkesin yaşadığı kendine der geçerim

1|0
    0|0
  • Biri legal digeri illegal takilmis herkesin kendi gorusu bize ne

1|0
    0|0
    • Sen öyle bakıyorsun ama boşanmış lafı geçince yüzünü buruşturan insanlar var

• İnsanlarin keyfine gore yasamaya kalkarsak mutlu olamayiz ben takmiyorum artik bole seleri

• En iyisi öyle

• Hiç biri

1|0
    0|0
  • zinadan uzak durmalı evlen ip boşanana daha doğru yolda

1|0
    0|0
  • Aynen bende senle ayni fikirdeyim

1|0
    0|0
  • Mutlu olamadıktan sonra çek çek koy hesabı.

1|0
    0|0
  • Düşünecek pek birşey bırakmamışsınki. Yazmışsın herşeyi
    Ağızına sağlık

1|0
    0|0
  • Evlenip ayrılmaya normalde diğerini normal göremem

1|0
    0|0
  • Anlaşılan sen ikincisi ni yapmışsın burada da aklanmak için onay bekliyon

0|0
    0|0
    • bana göre normal olan birşeyi yapsam kimseden onay beklemem

• O zaman normal olmayan bişey yaptın yani birincisi

• Ben hiç birini yapmadım, soru sormak içın illa kendim yaşamam mı lazım

• toplumdaki değişmesi gereken yargılar işte.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ayni sekilde bencede :) ama evlenmek bosanmak dha zor yani ayni evde yasasdigin insandan ayrilirsin ceker gidersin, evli oldugunla mahheme v. s. . sonucta ikisinide cok dusunup gerceklestirmen gerek her onune gelenle evlenmekte olmaz her onune gelenle bir evde yasamakta olmaz. gerci insanlar nasilda olsa gene konusur o ayri konu

1|0
    0|0
  • tabikide öyle herkes kendi terazisinde tartar kendini. keşke boşanmalarda olmasa ama en azından alnın açık

1|0
    0|0
Yükleniyor...