Küfür etmek bir cehalet ve aptallık göstergesi midir?

Küfür etmek bir cehalet ve aptallık göstergesidir. Çünkü beyni laf üretmeye yetmediğinden dolayı hazır laf kullanıyor. Hazır üretilmişi varken, o niye nefes almasına anca yeten minik beynini yorsun ki? Sonra iflas eder falan düşünmekten.
Küfür etmek bir cehalet ve aptallık göstergesi  midir?

• Evet.
    67% (22)70% (21)68% (43)Oy Ver
  • Hayır. Çünkü ben de küfür ediyorum ve cehaletimi kabul edemiyorum.
    33% (11)30% (9)32% (20)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|1
11|15

En İyi Erkek Görüşü

• Evet erkekler erkeklikleriyle gurur duyup kadınları aşağılayarak kendilerini göğe çıkarıyorlar. Küfür eden insanlar cahil ve akılsızdır. Ama hangi grizekalı grizekalı olduğunu kabul eder ki. Zaten grizekalı olduğu için grizekalı olduğunu fark edemiyor. Acıyorum.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• Yani şimdi ben küfür etmeyi sevmiyorum ama bazılarının üzerinde küfür çok güzel duruyor. Ayrıca kişisine göre değişir çok zeki insanda küfür edebiliyor. Acizlik göstergesi olup olmadığını kişiyi tanımadan bilemeyiz.

1|0
    0|0
  • Eğer küfür etmeyen cennete, peygamberin yanına gidecekse ben her dakika her saniye küfür ederim.

1|0
    0|0
  • bana şiirlerinde küfür etme diyorlar usülsüz

lan bu kadar or. ç.'nu nasıl anlatayım küfürsüz--- Demiş şair..

1|1
    0|0
  • Arada ister istemez ağızdan kaçıyor.

1|0
    0|0
  • Trafikte aniden direksiyonu önüne kıran adama hangi zaman diliminde hangi lafı üretebilirsin ki?

1|0
    0|0
    • İşte beyin kullanılmaya kullanılmaya üretemiyo bir şy. Ayrıca her şeyden önce saygısızlıktır.

• Peygamber efndimiz dediyse inkar edemeyiz ama kardesum bazilarida var taa haburama geli yani hak ediyler daa😀

1|0
    0|0
    • Adam öldürelim o zaman burama kadar geldi diye. Küfür gibi onur kırıcı bir şeyin haklı gerekçesi olamaz.

• Hadi Eyvallaah kardesim 😀😀

• burdaki küfür o küfür değil be ablacım sen yanlış anlamışsın küfür etmek günah saygısızlık vs. ama peygamber efendimizin burdaki küfür kastı allaha inkar edenler. küffar küfre düşenler.. kafir yani anlamış dıkee :D

1|1
    0|0
    • Küfür kelimesinin kökeni zaten kafirden gelir. Arapçada ünsüz harflerin yanına farklı Ünlülerin gelmesiyle kelime türetilir. Küfür kafir sözü demektir.
      Hadise gelince; Cennet küfürlü konuşana haramdırla kafirin ne ilgisi var? Cennet kafirli konuşana haramdır. Çok saçma oldu.
      Ayrıca küfür etmeyi niye meşru göstermeye çalışıyorsun, gayet de mantıklı bir söz.

• aslında cevabı kendin vermişsin kafir kelimesi küfürden türemiştir. yani orda bahsedilen küfür kafir anlamında... yıl 610 ona göre yorum yap.. senin bahsettiğin bir insana sövmek hakaret kişisel saldırının günahlığı peygamber efendimizin bahsettiği allahı inkar edenler burdaki ayrımı yapmak istedim küfür etmeyi hakaret etmeyi meşrulaştırmadım ama insanları direk kafir ilan etmeyin. zira her lafın başında * . k sonunda a. mk kelımesini kullanan bir toplum olarak cennet bize haram kıldığım namazlar ttuttuğum oruçlar hep ziyan oldu anacımm

• @Prensessecee ben küfür etmek caizmidir. dedim kafayı yemişsiniz siz lan

• Oyledir ama bazi insanlari kufuruz anlatmak neredeyse imkansız

1|0
    0|0
  • First of all, dünyada cahil olmayan insan yoktur. (bildiğim birşey varsa o da hiç birşey bilmediğimdir.)
    Aksini iddaa eden cahilden daha cahildir.
    Last but not least, küfür etmek o kadar basit değildir. Benim için sanat olduğu bile söylenebilir.
    Küfür dilin "cilası"dır.

0|0
    0|0
    • Aferin sana. Saygısızlığı sanat haline getirmiş ve savunuyorsun. Senin gibi bireyler sayesinde orta çağa hatta ilk çağa doğru hızla ilerliyoruz. Neyse ki kafası çalışan insanlar var.

• Kime saygısızlık neye saygısızlık? ya da neye göre kime göre?
      Benim gibi bireyleri biraz daha açar mısın?
      Orta çağa hatta ilk çağa gitmek? Küfürün bu yyda mı icat olduğunu düşünüyorsun?
      ya da Albert Einstein sana göre hiç küfür etmemiş midir?
      Kafası çalışan insan tanımını neye dayanarak yaptın?
      (istediğin sorudan başlayabilirsin :))

• Olay ne biliyomusun her şey yolunda giderken cigersiz srfsz in teki geliyor ya hayatını mahvediyo ya da kafanı karıştırıyor evet bende ediyorum hatta benim daha fena sinirlendimmi kaç o derece zarar bile veriyorum mantıklı düşün işine burnunu sokan olmazsa hayatına müdaha le eden olmazsa güzel geçince insanlar ben manyakmiyim neden edeyim

0|0
    0|0
    • O zaman ben bir katilim. Çok üzerime geldiler öldürdüm. Her şeyime karışıyolardı. Ben manyak mıyım? Bu yüzden suçsuz sayılmalıyım.

• valla senin yerinde ben olsam isyan bayrağını çekmiştim

• Küfür etmek söyleyecek söz bulunamadığı için değil karşındakine ona olan hissini belirtmek için kullanılır.

0|0
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0
  • alakası yok ettirmesinler bizde etmeyelim o zaman mk

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 10

• Kavga anında bisey bulamayınca ana bacı sövenler cahildir bu bakımdan katılıyorum ama anı bir durumda veya insan sinirlenince o kişinin arkasından ediyorsa cahillikten değil sinirden bence

1|2
    0|0
  • Aynen öyle.

1|0
    0|0
  • küfür artık karşında fikir üretemiyorum beynim durdu en iyisi konuyu acilen dağıtayımın göstergesidir...

1|0
    0|0
  • Sinirlendiginin göstergesidir. Karsidakinin baska bir laftan anlamadiginin göstergesidir

0|0
    0|0
  • Düşündürücü ://

1|0
    0|0
  • Erkeklerin erkeklik egolarini kadıni assagilayarak yukselttiklerini sanmalaridir küfür

1|0
    0|0
  • Beyniyle düşünüp diliyle söyleyemeyenler küfür eder

1|0
    0|0
  • Kesinlikle kufur edilmemesi gerekiyor bu bir acizlik gostergesidir.

1|0
    0|0
  • Öfke kontrol sorunu vb psikolojik durumlar devrede iken bu kadar basit açıklanamaz mevzu

1|0
    0|0
  • Alakası bile yok bence.

0|0
    0|0
Yükleniyor...