Sizce hesabı kadın mı ödemeli erkek mi?

Bence kesinlikle erkek ödemeli kadının yanında garip oluyor çünkü. Siz ne düşünüyorsunuz?

1|1
54|83

En İyi Erkek Görüşü

• Hiç ödetmem kadına
    ödetmeme değmiyecek kadınlada işim olmaz zaten

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 82

• Nezaket kurallarına göre erkek davet ettiyse erkeğin ödemesi uygundur fakat bir yerde karşılaşıp bir mekanda oturmuşlarsa erkeğin ödemesi onun isteğine bağlıdır tabiki ödemesi güzel bir jesttir. İyi günler dilerim.

1|0
    0|0
  • Nasıl olsa tavuk döner ya erkekler öder 😀

3|0
    0|0
  • Erkek kadından alıp erkek ödemeli

1|4
    0|0
    • bunu anlatıyorum hep ilk defa senden duydum.) bunlar konunun para çokluğu veya üstünlük olduğunu sanıyor

• @MirzaTigrishKa7 para ne ki. Bide yokluk olunca herkes hesabı birbirine kitlemeye çalışıyor

• Erkek çalışıyorsa erkek ödemeli eğer öğrenciyse ana baba parasıyla ödemesi pek uygun değil Alman usulü uygun olur.

1|0
    0|0
    • Erkek calisiyor kiz okuyorsa

• Ailenin verdiği harçlığı küçümseme hesaplı kullanılırsa çoğu şeye yetiyor meslek liseli sevgili yapmam mesela Anadolu liseliyle ortak öderiz fen liseliye ödetmem kaçırmamak görmek öyle kızı :) mantığımın ya

• Anliyorum s.

• Erkek.

1|0
    0|0
  • Şahsen yanımda taşıyıp elini tutuyorsam bir kızın , o kız ile gerçekten boş takılmiyorum demektir ve karşımdaki de boş birisi değil, değer değerlidir ben öderim.

Paralel olarak ödemeyecegim kişi zaten yanımda olamaz değmez kimseyi yanımda gezdirmem.

Ama çoğu ahmak erkek 3 kurusluk k. sarlara para yediriyor o tezat.

0|0
    0|0
  • Ben oderim odetmem rajonu budur 😂

1|0
    0|0
  • kafa patlatacağım bir durum değil

1|0
    0|0
  • Alman usulü en iyisi. Erkek eşekmi

1|0
    0|0
    • Neden sevdigi kiza ismarlayinca eşek mi oluyor bende bir kiza ısmarlatana adam demiyorum mesela

• 1 kahve ismarlamaktan fazla si var. Ama aliskanlik haline getirmemesi gerek sizde ne para gozsunuz. Varya. Sülük gibi insanin kabini emer kururtursunuz:)))))))))

• Para göz degilim hemde hic ama bana gore normal olan erkegin odemesi arada bir kadinda odeye bilir ama alman usulu bana gore degil ve eger kadin teklif ederse erkek kadinin odemesine izin vermeli gorgu kurallari 😌

• Garson ödemeli bence

1|1
    0|0
  • O kadar düşüncesizsiniz ki, erkeğin kadınla olan yemeğinde hesabı ödemesini; parası çok olan kişinin ödediği, erkeğinde parası olduğu için kadına ödetmediğiini düşünüyorsunuz, çoğunuzda fifty fifty diyor bu ne iğrençliktir? Erkek kadına para ödetmez çünkü maksat orda kimin parası çıkacak değil, basit işlerle kadını uğraştırmak istemez. kadın milyonerde olsa kadının elinden parayı alır ve kendi ilgilenir hesapla. Muhattap etmez hesap alan kişiyle anladınız mı çünkü erkek, kadını gönlünde ağırlar misafirperverliğini göstermesi gerekir.

0|0
    0|0
  • erkek

1|0
    0|0
  • alman usulu değil erkek

1|0
    0|0
  • İlk buluşmada erkek ödemeli bence ama ondan sonra maddi duruma, aradaki ilişkiye göre çiftler onu belirleyebilir diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • herkes fifti fifti ödesin

0|0
    0|0
  • Paranın köpeği olmanın lüzumu yok.

0|0
    0|0
  • Alman usulü

0|0
    0|0
    • Ya Allahin cahil kırosu sen kimsin bana kes diyosun be defol şurdan adam olda gel varoş.. alman usuluymuş hic utanmasida yok erkek ol once adamida olursun bir gun sen işine gelmeyince kes falan demeye basladi cahil hem utanmasi yok hemde gelmiş cekişiyor bana kes diyecek insan anasinin karnindan doğmadi.. ezik seni..

• tamam öyle olsun. peki neden feminizm diye diye bağırıp çağırıp eşitiz diye konuşursunuz?

Tüm paralari herşeyinizi erkek ödesin ama bizde bunun karşılığında özgürlüğünüzü istiyoruz.

Benim olmayan kadının ben hesabını ödemem. benimse herşeyini öderim. farkındaysan toplum efendilik, gurur, erkek adam gibi saçma şeyleri erkeklere dayatip herşeyin onun üzerine atiyor. ve kadın üzerinde olan hakkımızıda elimizden alıyor. ve femizm denilen şey doğdukça bizde oyunu kurallarına göre oynamaya çalışıyoruz. hesap yari yariya ödenmeli.

• aşk varsa ne onemı var hesabın

1|0
    0|0
  • Anlayışlı bir kadın tercihimdir bu konuda. Çok sıkışığımdır ama illa ki para harcanması gerekir, bu durumu anlayışla karşılayan bir kadından para alamayabilirim tabii ama yarı yarıya falan iş görülebilir sağa sola göstermeden. Böylece bir sorun çıkmaz diye düşünüyorum. Ama erkeğin ödemesi taraftarıyım tabii ki.

0|0
    0|0
  • İlk hesap erkek. Gerisi yarı yarıya. Herkes yediğini versin böyle öğretilmiş erkek öder hesabı diye öyle bişe yok.

0|0
    0|0
  • erkek her daim nazik ve erdemli davranmalıdır. kadına hesap ödetmek centilmenliğe sığmaz. eğer ödeten bir erkekse yeri gelir borç para falan bile ister. terbiyesize bak sen. :D geçen bir avm nin resataurantında... neyse yazhnmöşıcam

0|0
    0|0
    • centirmenliği erkekliği ve toplumun dayandığı efendi adam gibi adam olma davranma duumunu seveyim. hesabi beraber ödemeliler.

• @ByÖzel001 ama sen o biricik bebişine nasıl hesap ödetecenn.. o kendiparasıyla kendisine bişeyler alsınn.. bide bizim boğazımızı doyurmak için harcamasın :) :)

• Tabi ki bayanlara ödettirilmez ama boş cep ilede gelmesinler bazıları sırf para sömürmek için sevgili yapıyor (Sevgilim daha olmadı bunlar gözlemler laf sokmayın lütfen) @ChronicX Gecenlerde bir soru vardı Kadın erkek eşitliği nerede Neden kadınlar yemek yapmak zorunda erkekler yapsın diye islerine gelince eşitlik derler işlerine gelmeyince eşit değil zaten derler anlamak zor cidden

0|0
    0|0
  • Erkek ödemeli

0|0
    0|0
  • Erkek odemeli tabi adamsa

1|0
    0|0
  • Alman usülü en sevdiğim
    Evden çıkarkken cebine para koysun gelsin

0|0
    0|0
  • İşletme sahibi.

1|0
    0|0
  • bir caps vardı yanına gelırken 200 tllık parfum sıkıyorum 100 tl lık ılmem ne marka ruj suruyorum vs vs vs bş zahmet 6 tl lık kahveyıde erkek odesın dıye :D :D

0|0
    0|0
  • Böyle diyen kıza ödetirim

0|1
    0|0
  • Bence kadın erkek diye birşey yok olan ödemeli herkes her zaman maddi olarak iyi durumda olmaya bilir hani öyle bir kural ya da kaide olmamalı diye düşünüyorum önce insanlık diyebiliriz insan olan öder :)

0|0
    0|0
  • Sevdiğim ise genelde ben ödemek isterim ama O da katkı yapmalı bana sonuçta tek taraflı bir iş değil birlikte yapıyoruz çoğu şey de olduğu gibi ortagiz. Mesela o yemek yaparkende ben yardim ederim öyle bir şey yani 😊

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    52

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 53

• Bence ödemeden kaçalım 😀

1|1
    0|0
  • ya erkek yemeğe çıkartmışsa o ödesin ilk görüşmeler falan ödeyebilir, ama çok sık görüşülüyorsa herseferinde ona ödetmek de ayıptır yani. hatta arada kadın jest yapıp ödeyedebilir. olur böyle şeyler bence. erkeğin yine de gevşek olmaması gerekir tabi ama çok da takmamak lazım.

0|0
    0|0
  • Herkes kendi parasını odesin. Para kolay kazanılmıyor. Erkek parası yiyor dedirtmem şahsen. Erkek adam öder fasa fisolari saçma. Adamlık hesap ödemekle belli olmaz çünkü.

0|0
    0|0
  • Erkeğin teklifi sahiplenici ve centilmence bir davranış. Elbette her zaman teklif ederim en azından şahsi payımi teslim etmeyi. Kabul etmiyorlar orası başka :)

0|0
    0|0
  • Bence iortak odemeli veya aralarinda sorun olmamali.

0|1
    0|0
  • Ne kadar saçma. Birincisi "bayan" değil "kadın". İkincisi, bence ortak ödenmeli. Erkek sokaktan mı buluyor parayı? Kadının ödeyebilecek gücü yok mu? Neden garip olsun?
    Başkalarının sırtından geçinmek bu, kusura bakma.

0|1
    0|0
    • Cahil kizim ben bayan demeyi sectim sen kendin kadın olabilirsin ben genç bir kizim.. beni düzeltmeye çalışacağina git kendine beyin satın al yavrucuk.. 3 kuruş aklınla fetva vermeye kalkma 😉

• Helal olsun sana iste kiz buna denir harbi kiz:)

• Kiz hakli valla ne fetvasi? Kiz hakli iyi dinle kizi

• Ben oderim sıkıntı olmaz yani erkek yedirip icirecek diye düşünenler malın teki

0|0
    0|0
  • Ben yanımda para olmadan çıkmam dışarı. Yanıma kendi harcayacağımdan daha fazla alırım ne olur ne olmaz diye. Birinin hesabımı ödemesinden hoşlanmıyorum. Cidden hayır ödeme falan diye ısrar ediyorum hatta kaç arkadaşımla kasada savaş verdik lisede falan :D kasiyer hep onunkini aldı. Ama içim rahat etmezdi zorla illa bende bir şey ısmarlardım ya da hediye falan alırdım. Ancak öyle rahat ediyorum.

0|0
    0|0
  • Birliktelik varsa para kimde var ise erkeğe verilir erkek hesap öder~

1|0
    0|0
  • Neden? Her ikside odemeli bence

1|1
    0|0
  • Kimde para varsa o ödesin ya da herkes kendi ödesin. Yanındaki adam banka mı?

0|0
    0|0
  • Ortak

0|1
    0|0
  • Ikisi ortak ödemeli

0|1
    0|0
  • Parası olan ödesin

1|0
    0|0
  • ben öderim

1|0
    0|0
  • Hep erkeğe ödetmemek lazım yoksa tepemize çıkıyorlar

1|0
    0|0
  • Yanımdakine para ödetmem ben

0|2
    0|0
  • Ortak ödenmeli^^

0|1
    0|0
  • Ortak ödenir

0|0
    0|0
  • Farketmez. bir yemek parasıyla kimse zengin olmuyor nasıl olsa 😊

0|0
    0|0
  • Ortak odenmeli herkes kendinkini oder de demiyorum kimde ne kadsr varsa ustunu tamamlayacak derecede.. erkek oder dusunceside cok sacma hersey bir tarafa yikilmamali

0|0
    0|0
  • Bu sorular niye böyle yazılıyo 😕 ilişkilerimde erkekler ödemek ister bende tam yiyeceğim biterken lavaboya diye kalkar hesabımı öderim

0|0
    0|0
  • Biri bana sigara alsin

0|0
    0|0
  • Ne fark eder

0|0
    0|0
  • Arkadaşlarsa ortak ödemelerinde bir sakınca yok, ama bayan olarak sevgilimin yanında hesap ödemeye çekindim her zaman. yanlış anlar diye :/

0|0
    0|0
  • Ya bana kalırsa herkes kendininkini ödemeli ama su ana kadar sevgilim bana en fazla 1 veya 2 defa odetti onda da bir daha senle yemem diye tehdit etmistim 😊

0|0
    0|0
  • Fark etmemeli..

0|0
    0|0
  • Herkes kendi yedigini odesin

0|0
    0|0
  • Fark eder mi kadın/erkek?

0|1
    0|0
  • Kim davet ettiyse o ödemeli