Gusül abdesti ile namaz kılınır mı?

Gusül abdesti ile namaz kılınır mı? Bilginiz var mı bu konuda?

0|1
20|23

En İyi Kız Görüşü

• Kılınır

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Gusül abdesti aldıktan sonra abdesti bozucu herhangi bir sebep olmadığı müddetçe yeni bir namaz abdesti almaya gerek olmadan namaz kılınabilir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Kılınır

0|0
    0|0
  • Kılınır

0|0
    0|0
  • Kılınır diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Kılınması lazim

0|0
    0|0
  • Elbette kılınır

0|0
    0|0
  • Yok bilgim

0|0
    0|0
  • Kılınıyor

0|0
    0|0
  • Kılınır

0|0
    0|0
  • Tabiki

0|0
    0|0
  • Kılınıyor diye duymustum

0|0
    0|0
  • en büyük abdest zaten gusül abdestidir, kılabilirsin

0|0
    0|0
  • Evet gecen gun arastrdim gusul ile namaz kilinabilir mustafa karataş kaynak..

0|0
    0|0
  • Evet kilinir

0|0
    0|0
  • Bu nasıl soru tabi kılınır

0|0
    0|0
  • Kılınır

0|0
    0|0
  • Kılınır ama ayrıca normal abdest alınır ise daha makbul olur usanmayin alın bir abdest bnce 😊

0|1
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • birlikte kılın sohbeti güzel

0|0
    0|0
  • Hayır normal abdestte lazim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Yaz başında show tv'de çıkan bir hoca bu konuda bilgi vermişti; tesadüfen denk geldi bana da, Murat Karataş'tı sanirim emin değilim. Aslinda severdim de fakat eksik bilgi verdi. Denize giren niyet ederse gusül abdesti almış olur dedi; sonra da namaz da kılar dedi. Guslün farzı kac? Peki abdestin farzi kac? Eğer guslü sünnet ve farzlarıyla alıyorsan o zaman zaten içerisinde namaz abdestini de almış oluyorsun ve kılabilirsin. Ama o hoca bunu söylemedi; üzerine epey düşündüm ve cami hocası ile durumu konuştum. Bahsettiğim şekilde guslü sünnetleriyle alıp namaz abdestini de alıyorsan icinde o zaman kilabiliyorsun ama guslün sadece (3) farzıyla namaz olmuyor. İnce bir ayrıntı var burada; var ise yanlış bilen arkadaşlar düzeltsin, merakımda olup hocayla konuştuğum bir konu olduğundan belirtmek istedim.
    Allah kabul etsin; hayırlı sabahlar.

0|0
    0|0
    • Mustafa Karataş tır o

• İsmen tam bilemiyorum; durum bundan ibaret, konuşurken sanırım canlı yayının akışı ile öyle dedi. Belki de mezhebi farklı bilemiyorum; cami hocası mezhep farkı var ise de bu durum olabilir demisti.

• Evet

0|0
    0|0
  • hadi anladık soru troll de millet de evet kılınır demiş daaaaaşşak mı geçiyonuz L an gece gece :D

0|0
    0|0
    • Troll değil

• abi saçma sapan konuşma o zaman :D

boşuna mı abdest alıyoz , iyi o zaman gusul abdestim var diye bütün namazları gusül abdestiyle kılalım :D

sııııçıyon , işiyon gusul bozulmuyo , normal abdestle bir mi bu şimdi. yapmayın Allah aşkına nasıl b i kafa neyin kafasını yaşıyosunuz böyle anlamıyorum ki :D

• Kimi kılınır kimi kılınmaz diyor emin olmak sormak için sordum

• Evet kardeşim bunuda biz mi söyleyecez kaç yaşına gelmişsin. :)

0|0
    0|0
  • Kılınır Amma velakin gusülü yaparken ve sonrasında yellenmiycen Ve Boşaltım ihtiyacını yapmıycan yoksa namaz kısmı bozulur AMAN DİKKAT !

0|0
    0|0
    • Aynen. Kılınmaz deyip milleti küçümseyenlere bakma. Bu yorum yeterli.

• Vay cahiller kılınırmış. Niyet ettim Allah rızası için cünüplükten çıkmaya dersin abdestini alırsın. Çıktığın cünüplüğün niyet abdestiyle namazmı kılınır!

0|0
    0|0
    • 👏👏👏👏

• Gusül abdesti banyo dan sonra da alınır sadece cünüp ken alınmaz ki
      Birde kimi kılınır kimi kılınmaz diyor

• Gusül değil o ama alsanda kendine bişeylerden emin olmak için, ama normal abdest alınır sünnettir. Fakat namaz kılcaksan kıyafetli olarak bir daha alınır, çünkü abdestte bir huzura çıkıştır.

• Bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Gusul abdestin bitince birde normal abdestini al üstüne derin aşınmaz suyla neticede

0|0
    0|0
  • Adı üstünde boy abdesti komple abdestleniyosun işte daha nasıl bir abdest alman gerekiyo ki

0|0
    0|0
  • Tabiki elbette

0|0
    0|0
  • Evet kılınır

0|0
    0|0
  • Tabiki aynen

0|0
    0|0
  • Kiliniyor