Ya bu konu hakkında artık imza falan mı toplamak lazım bir kamu spotu falan çeksinler iyice gına geldi anlatmaktan dilimde tüy bitti ben bir erkek olarak çok rahatsız oluyorum var mı benim bilmediğim bununla ilgili bir proje falan?

Güncellemeler:
en azından bu platformda şöyle iyi bir bence yazarı bu konuda bir şeyler yazsa da ks başa falan tuttursa fena mı olurdu?
arkadaşlar bunu da açıklamak zorunda bırakmayın beni hitap ederken biraz kendinizi zorlayıp bir hanımefendi diyin artık

1|0
146

En İyi Kız Görüşü

• Çok ince düşüncelisin ama daha hala karı diyenler var bayan diye de diretip kibar olmaya çalışanlar hanım da diyenler sorun kadın demekte galiba çünkü hala kız kadın ayrımı da var çetrefilli olay uzak durmak en iyiis.

1|1
    0|0
    • kadın kelimesine sanki bir hakaretmiş gözüyle bakan insan dolu etraf, ilerde kadınlar gününü bayanlar günü diye değiştirseler şaşırmam

• Ben bu soruyu sormadan önce daha iyimser bakıyodum bu konuya diğer yorumlara baktıysan görmüşsündür kadınlar bile umursamiyosa erkekler hiç umursamaz :/

• Allah dağına göre kar verirmiş diyeceğim ama kardeş sen ince düşünceni koru lütfen dünya bayanlar günü yok dünya kadınlar günü var net.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 13

• bunun bir de kız kardeşi var : kız mısın gadın mı? hep diyorum bu memlekette kadın olmak zor zanaat :D

0|1
    0|0
    • :D :D aslında gülüncek birşey de değil ya, zar beyinli olmalarını geçtim nasıl cürret edebiliyorlar böyle birşey sormaya, insanın aklı almıyo

• Erkeğe erkek deniyor, çünkü onu olduğu gibi kabul edebiliyoruz, ama kadını kabul edemiyoruz. Kısıtlıyoruz ve önüne engeller koyuyoruz. Ve kadının varlığını kelimelerle kısıtlıyoruz. Bay kelimesinden türeyen BAYAN kelimesini kullanıyoruz. Bu durumu da cinsiyet ayrımcılığı diye nitelendirmek mümkün. Kesinlikle KADIN diye adlandırılmasından yanayım.

0|1
    0|0
    • benim çevremdeki kadınların hemen hepsinin bu konularda bilinçli olması yanlış çıkarımlarda bulunmama sebep oldu , gelen yorumlara hayretler içerisinde bakıyorum şu an :D neyse değerlerini bir kez daha anlamış oldum

• Anladım☺

• Ay cidden ya yeter yani yeeterr

0|1
    0|0
    • en son bayanlara nasıl yaklaşmalıyım/bayanlar nasıl bıdı bıdı tarzı bir soru gördüm ona sinirlenip yazdım soruyu

• deseydin keşke başka türlü anlamıyolar

• Gerçekten anlamıyorlar

• Bakire olana kız , olmayana kadın diyen bir zihniyet zor düzelir 😕😕

0|1
    0|0
  • Rahatsiz olmuyorum. Bir dert o degil ki. Onu duzeltmek en son is.

0|0
    0|0
    • rahatsız olmayışınıza karşı birşey diyemem ancak "bir dert o degil ki" , "daha mühim sorunlar var", "uğraşıcak işiniz mi yok" tarzında söylemler ile konuyu itibarsızlaştırmazsanız sevinirim

• Sevmiyorum bayan kelimesini pek ben de ama yani daha muhim sorunlar var

0|0
    0|0
  • Aynen ya bende

0|1
    0|0
  • Gel alnindan opeyim!

0|1
    0|0
  • Bayan deyince ne oluyormuş? Kadın da derim bayan da. Gıcık olana daha da çok derim.

0|1
    0|0
  • hayır yok

0|0
    0|0
  • 😂 herşey çözülsün o kalsın

0|0
    0|0
  • Bayan ya da kadın, farketmez saygı duydugunu gösterir sevdigini degil

0|0
    0|0
  • Ne demek istiyon

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Reklamlara çıkmaaı lazım

0|1
    0|0
  • Öyle bir bence vardı bayan değil kadın, kadın değil bayan diye. Sen sadece bayan değil kadın demişsin nedenini bilmiyorsun demek ki. Peki neden bayan değil kadın? Niye bu kadar dert edindin? Hocalarından mi öğrendin?

0|0
    0|0
  • Bayan olsa ne fark ediyor kadın olsa ne? Biliyorsan şu konuyu bana detayiyla bir anlatirmisin?

0|0
    0|0
  • Kadın demekte olmaz... zira bekâr bir kıza kadın demek ya da evli bir kadına kız demekte yanlış... doğrusu "hanım" olmalı...

0|0
    0|0
  • bayan da diyorum hanımefendi de.

0|0
    0|0
  • Bayan ve hanımefendi kullanırım kadın ne yav

0|0
    0|0
Yükleniyor...