İnsanlık öldü mü?

Arkadaşlar ben taksi şoförüydüm. Havalimanındaki patlamada oradaydım. Haberlerden de görmüşsünüzdür taksi şoförleri 4-5 misli fiyat aldılar. Ama ben yapamadım. Kullandığım araç fiat linea ve 5 kişilik. Ben 11 kişi aldım hepsinin eli yüzü kan ağlayanlar feryat edenler. Benimde kan oldu her yerim araba da kan oldu. Yolcular bakırköyde botanık park var onun az ilersinde indiler. Bende para almadım aklıma gelmedi ki benim para. Geri döndüm 5-6 sefer yaptım ama para almadım. Kilometreyi hesapladım 113 lira yapıyordu bende kendi cebimden koydum patrona sabahı hesap verdim. Adam bana demediğini bırakmadı. Çünki arkadaşlarım 4-5 bin hasılat yapmışlar. Beni kovdu işten. Bu benim çok zoruma gitti o adamı mahvedecem. Ben kendi cebimden verdim çünkü herkes canının derdindeydi. Çığlıklar siren sesleri. çok kötüydü. 5 yaşlarında bir kız çocuğu vardı onun ağlaması hiç kulağımdan çıkmıyor. bu insanlık neden böyle arkadaşlar. her şey para mıdır. benim psikolojim tamamen bozuldu çok kötüydü herşey. ben üniversite öğrencisiyim yazın çalışıyorum patronum ise sayısını bilmediğim kadar arabaya eve sahip. para kazanma hırsı nasıl insanların canından daha kıymetli olabiliyor?

8|2
2115

En İyi Kız Görüşü

• Söyleyecek söz bulamadım. Sen gerçek bir adamsın ve mükafatın büyük kardeşim..

1|2
    0|0
    • söyleyecek çok şey varda adi şerefsiz beni oruç ağzımla küfür ettirdi hayasız şerefsiz

• ben mesaj atmayı bilmiyorum takip ederim

• Takip gönder

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle büyük geçmiş olsun , fakat senin yaptığın gerçekten çok erdemli bir davranıştır ben şuna inanıyorumki tanrı senin bu güzel davranışını karşılıksız bırakmayacaktır belki daha güzel bir işe girip daha çok para kazanacaksın ama senin yaptığın o iyilik ve yardım allah katında hep duracaktır o yüzden bence gerçekten anlından öpülesi bir adamsın seni takdir ediyorum senin gibi insanlar ülkemizde gerçekte az sayıda Allah yolunu bahtını açık eğlesin :) sağlıkla kal

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 20

• Senin yerin orası değilmiş zaten. Rızkı veren hüda'dır, sen kul'a minnet eyleme. Rezil herif. Ben patlamayı duyunca tüylerim diken diken oldu, o insanların ne suçu vardı? O korkuyu tahmin bile edemiyorum. Sen insanlık yapmışsın, yerim parasını pulunu arabasını şirketini, can u l a n bu can! Rabbim sana daha hayırlı bir kapı açacak yakında, öyle hissesiyorum. Ümidini kaybetme. 😇

1|2
    0|0
    • kardeşim ben parada değilim. babam şehit benim. annem dul olduğu için fitre veriyolar. bende o parayı açığım cıkmasın dıye patona verdim. benim yandığım bu. o para nasıl böyle bir itin cebine gitti ona yanıyorum. allah belasını versin patronunda işininde. anneme yardım için verilen bir paranın öyle bir karaktersizin cebine girmesini gururum kaldırmıyor benim. ama olsun gönlüm rahat vicdanım rahat. o ortamı allah kımseye göstermesin. kadınların her yeri açılmış yırtılmış ama o halde bile örtünmeye çalıştılar. niye erkek görmesin haram diye cunkı o bir musluman ve dininde kitabında oyle. o vahsette bunu unutmuyo. ben montumu verdim o kargaşanın içinde goguslerını ortsun diye. böyle bir kadından abladan bacıdan para almak müslümanlığın yok olması demek benim gözümde. insalığı saymıyorum bile. gerisi yalan. benim gözümde hayat yalan gerisi boş. 4-5 yasındakı bebelerın ne gunahı olabılır ya allahım benım ne gunahım vardı da beni o acıların içine attın bana yasattın

• Bir çok görüş noktasında haklısın, fakat niye ben diye sorma, bak Rabbin sana güvenmiş ki bu acıyı sana imtihan olarak vermiş. Demiş ki, kulum al sana muhteşem bir kanıtlama fırsatı. Kendini bana kanıtla. Teslim ol.

• Haklısın

• Herkesin derdi para lan, neden hala ayni insani yuceltiyorlar saniyorsunuz.

0|4
    0|0
  • Evet öldü

0|1
    0|0
  • Oyle guzel bir noktaya deginmissin ki. 4 yil once gordugum bir olay vardi herkes yigilmis izliyordu. Sadece izliyordu. O an ne yapabilecegimi bilemedim. Plaka falan aklimda olanlar bunlardi o dk bsy yapamasamda sonrasinda hala yapilabilecek bayler vardi amaa kimse destek olmadi ustunede aptalmisim gibi bakanlar oldu. Hani seni ilgilendirmiyor sanane dercesine bakislar. Insanlardan sogumak uzereyken emekli hakim olan bir amcayla karsilastim hani tesaduf olamazdi boylesine zamanda. Bu adam melekti resmen 😊 belki iyiler az bilemiyorum. Senin gibi guzel insanlarin varligini bilmek beni mutlu ediyor. Hic dert etme daha guzel bir is bulursun. Allah senin gibilerden razi olur ve razi oldugu kullarini korur

0|0
    0|0
    • İş aş para sorun değil benim için. Benim zoruma giden hırsızlık yapmadığım için kovulmak. Cebimden para verdiğim halde açık cıkmasın dıye kazandıgım parayı o serefsiz adama vermek. Annem dul benim ona verilen fitre paralarını verdim ben o soysuza hesabım açık olmasın diye ve o it oğlu it beni işten cıkardı nıye hırsızlık yapmadım diye.

• Oncelikle o pislikle hic zaman kaybetme. Yasadim oedan biliyorum ilahi adaletin tesirinden daha guclusu yok bunu kac kere gordum. O yuzden intikamla isim olmaz ben isimi Allah a birakirim boyle durumlarda. Sen yeni bir is bulmaya bak duani et sonunda hakkettigin yerde olursun guzel insan

• teşekkürler kardeşim hoşçakal

• Paragöz olanların ve gerçekten acılı anda paragöz davrananları Allah paraya hasret bıraksın kanıtın var mı kardeş? Kanıtla ifşa et nette tükürsünler suratlarına böyle bir şey insanlık değil yazıklar olsun. Kanlı paralarla ne yapacaklarsa

0|0
    0|0
    • tükürsek ne fayda yagmur yagıyo sanmayacak mı?

• Senin karakterin zenginliğin kağıtlar değil ve dünya hayatlarımız sıkıntılı ama ebedi alemde huzur bulacağız inşallah imtihan dünyasındayız yarınlarınız genişlikler olur inşallah

• umarım

• Onlarda insanlık denen şey kalmamış

0|1
    0|0
  • Boşver sen insanlığını yapmışsın patronuna Allah vicdan versin yazık öyle bir durumda paranin hesabı olmaz

0|1
    0|0
  • Adam gibi adamsın helal olsun Allah her daim yanında olsun inşallah yolun bahtın açık olsun

1|1
    0|0
    • sağol kardesım

• Asıl sen sağol

• benim yerimde kim olsa aynı şeyi yapar demek isterdim ama diyemiyorum yaşadıklarımdan sonra

• biraz daha fazla için yapmayacakları şey yok, şeref yoksunları

0|1
    0|0
  • Yasiyormuydu ki

0|1
    0|0
  • İnsanlık kalmamış

0|1
    0|0
  • Sen ne iyi birisin ya helal olsun senin gibi biriyle evlenmek isterdim kesinlikle

1|1
    0|0
  • Böyle insanlar oldukça böyle olaylar da müstahak

0|1
    0|0
    • Hiç bir insan masum yere öldürülmeyi hak etmez. Sen ve senin zihniyetinde olan insan müsveddeleri hariç.

• Bende taksiciydim ve ben yaptım. Sanma ki senin akrabaların eşin dostun böyle bir olayda ölemez. Umarım olmazda olursa anlarsın müstehak olup olmadığı.

• Anlaşılan beni yanlış anladın. Ben böyle olaylardan bile çıkar sağlayanlara sitem ettim. Yanlış anlaşıldıysam af ola. Allah da senden ve senin gibi vicdanlı vatandaşlardan razı olsun.

• Ellam

0|0
    0|0
  • Helal olsun kardesim. Insanlık öldü dediğimiz noktada senin gibi insanlığı yaşatan birilerinin olması şükür sebebi. Rabbim gönlünün istediklerini hayırla verir insallah. Tüm güzellikler seninle olsun.

0|0
    0|0
    • Sağol ama insanlık artık yok buna emin ol

• Ama yok yanlış oldu. Unutmadık ki biz. İşimize böyle geliyor..

• Öyle de denebilir :|

• Karakter meselesi

0|1
    0|0
  • tipik müslüman memleketinden baska birsey beklenmezdi. cikarci zindiklar.

0|1
    0|0
  • Sen o güzel kalbini sakın kirletme, olur mu? ❤

0|0
    0|0
  • Sen üstüne düşeni yapmışsın. Vicdanın rahat olsun. Herkes kendisinden sorumludur hayatta. Patronun insanlıktan nasibini alamamış. Onunla öteki tarafta hesaplaşırsın. Allah bu dünyada da öteki dünyada da sorar bunun hesabını. Senin hakkını yedi çünkü. Sende bunun için üzülme. Her şerde bir hayır vardır. Adam tanımış oldun. Belki daha büyük zararları olacaktı sana. Şükret her şeye hayatta başına gelenlere. Beterinden korusun Allah. Umarım gönlüne göre daha hayırlı bir kapı açar. Allah yardımcın olsun...

0|1
    0|0
  • Patronun ve sen maddi olarak birşey kazanamadımız fakat sen maddiyatan daha önemli maneviyat duygusunu fazlasıyla kazandın ve bu duygu parayla satın alınamaz. Patron olup insan olamayan insanlarda varmış demekki.. helal sana insanlık sayende insanlığın hala ölmediğini anladık

0|0
    0|0
    • bende insanlığın öldüğünü anladım

Erkekler Ne Diyor 14

• Dünyayı terk edesim var yemin ediyom

0|1
    0|0
  • Dünya senin gibi insanların hatrına dönüyor abi. Helal olsun sana.

0|1
    0|0
  • Kardeş allah bilir tabi ama zannediyorum ki sen allahın gözünde daha değerlenmişsindir. Sıkma canını diğer zalimlere aldırmadan insanlığını terk etmeden yaşayıp gitmek önemli bu hayatta. Gerisi yalan

0|1
    0|0
    • ya ben anlamıyorum arkadas ınsanlar nasıl boyle yuzsuz oluyo ya benım aklım mantıgım almıyor

• Ankaradaki patlamalarda da taksiciler koltuklara kan bulaşacak diye insanları almamışlar

• o koltuklar gıclarına girsin

• helal olsun kardeşim adamsın ilk başta sen başka iş bulursun bırak onlar ahtlı paraları biyerlerine soksun

0|1
    0|0
  • Cunku kapitalizm oyle kavga, dovus, olum, dogal afet, cocuk, bebek cinayetleri, insanligin yozlasmasi gibi konularla ilgilenmez. Tek amaci kar maksimizasyonudur. Sanane kac kisinin oldugunden, sen firsatci olmalisin. Ne de olsa bu kokusmusluk insanin "dogasinda" var, degil mi? Patronlar karini maksimize ederse, kaynaklar optimal dagilmis olur. Insanlik refaha erer. Birakiniz olsunler, birakiniz gebersinler...

0|0
    0|0
  • Dünyada kazanmış gibi görünenlerden etmesin Allah

0|1
    0|0
  • Rabbim senin gibi insanları başımızdan eksik etmesin. Sen ne güzel bir insansın. Patronununda amg.

0|1
    0|0
  • Şerefsiz o. ospu çocukları

0|1
    0|0
  • Boşver en güzelini yapmışsın.

0|1
    0|0
  • Öldü

0|1
    0|0
  • Öldü

0|0
    0|0
  • Bombayı yanlış yerde patlatmışlar

0|0
    0|0
  • Para bu öyle bir illet ki kimler ölüp gidiyor bunun uğruna..

0|0
    0|0
  • Delirdim artık

0|1
    0|0
Yükleniyor...