Bir insanla evlilik kriterleri nelerdir?

Bir insanla evlilik kriteriniz, kriterleriniz nedir?
Es adayını nasıl olmalı?
Gercektne bir ömür Geçireceksiniz, evlilik basit bir şey değil.
Erkekler ve bayanlar gerçekten yarın evlenecekmis gibi düşünün. Herşeyi ortaya koyup o şekilde cevap verin.

0|2
9|35

En İyi Erkek Görüşü

• Bu kadar olumsuz örnek içinde, inan ki evliliğe olan inanç ve istek azalıyor zamanla. Yıllar içinde aday adayı dahi olmaması da cabası, gerçekten sıkıntılı; ama maşallah bakıyorum gençlere çocuk oyuncağı gibi geliyor demekki; evlenen boşanan sık görüyoruz...

Benim gibi olsun; inançlı, tesettürlü, evde cemaat olabileceğim bir bayan olsun, kültürlü olgun, kesinlikle hayat dolu ve somurtmayan, sürekli kaliteli zaman peşinde olan, çalışan ve beni kendi gibi görüp sahiplenen, bakımlı ve gönlümün aktığı birinin olması kafidir. Manken gibi güzel aramıyorum, hatta güzel dahi aramıyorum...
    Allah herşeyin hayırlısını versin :)

1|0
    0|0
    • Rabbim gönlüne göre versin inşallah bu ramazanda sonra bayram hediyesi ile gelsin sana yazarsın buraya belki aşkımı buldum diye.

• Amin, evlilik sanırım en zor şey. O doğrultuda birini bulabilir miyim bilmiyorum; umarım arzuladığım aileyi nasbimle birgün en güzelinden inşaa edebilirim :) Allah razı olsun, çok içten dilekleriniz; sizin de inşallah tüm dilekleriniz gerçekleşir yakın gelecekte.

• Kısmet nasip Allahın yüce takdiri.

En İyi Kız Görüşü

• Ben aşırı inatçı sabırsız insan olduğumdan
    karşı tarafın naif ve sabırlı olması lazım.
    Ben mantığımla hareket eden insanım
    bu demek değilki aşk aramıyorum bir adam var beni gözleriyle seven.
    bu bana kafidir.
    malda mülkte gözüm hiç olmadı. O yüzden evlenmek için aradığım ilk kriter Vicdanlı olması

1|0
    0|0
    • Ayy ne kadar güzel konuştun ya samimiyetini hissettim mantığına vardır illaki ama aşk kadının olduğunu hissettim ben. Sonuçta mantık hepimize lazım. Rabbim gönlüne göre versin. Bu arada nicikini çok seviyorum.

• teşekkür ediyorum Amin herkesin gönlüne göre versin Allah :*

Erkekler Ne Diyor 34

• Kriterler say say bitmez.. Ben de 17 Temmuz'da evleniyorum İnşaAllah..
    İlk kriter İslam'a olan yakınlığıdır.. Boş Müslüman mı yoksa dolu Müslüman mi.. Bu çok önemlidir.. Aslında bu Temel kriterdir.. Aşağıda yazacaklarım da alt kriterdir..
    girdim ilim meclisine, eyledim kıldım talep,
    dediler ilim geride, illa edep illa edep.
    Yunus çok güzel söylemiş.. İkinci kriter edeptir benim için.. Edebi açacak olursak ailesiyle, benle ve çevresiyle olan muhabbetidir.. Bir insanda edep yoksa boştur gerisi önemli değildir..
    3. sü ailesinin kültürü.. Kültürden kastım diploma değil tabiki.. Oturuşu kalkışı görgüsü.. Yani ben ve ailemle uyuşması.. Eğer bu uygunsa büyük bir hendek daha atlamış oluyorum kriterde.. 4. sü eş adayımın hayata bakış açısı.. Yani idealizm, materyalizm vs vs.. Bir insanın idealleri yoksa eşi de körelir gider.. Bu sadece iş değil.. Yaptığı herşeyde daha iyi olabilmeyi istemeli insan.. Herşey olmasa bile birçoğunda.. Yine bir başka şey ise materyalizm.. Bir insan eğer maddeciyse o insan doyumsuz olur.. Evini beğenmez, işini beğenmez, arabasını beğenmez veya EŞİNİ beğenmez.. Yani güzel bakabilmeli insan.. Güzel bakarsan güzel görürsün.. Bunlar başlıca kriterlerim.. Tabiki her insan tüm kriterleri karşılamıyacaktır elbette.. Artılarını bir kefeye eksilerini bir kefeye koydum.. Baktımki eksiler tolere edebileceğim şeyler.. Direk evlenmek istedim.. 17 Temmuzda da evleniyorum İnşaAllah.. Bizim atalarımız hep derki 'At ile Avrat' yiğidin bahtına.. İkiside yolculuk sırasında değiştirilemez.. O yüzden Rabbim İnşaAllah hayırlı kılar evliliklerimizi.. Bir hoca da şöyle demişti sohbetine ' eğer eşin iyiyse senin hediyen, kötüyse imtihanındır'.. İnşaAllah evliliklerimiz hediyemiz olur..

2|0
    0|0
  • oturup onunla konuşmalıyım
    ve sözleri kafama yatmalı..
    yani uçarı kaçarı beklenti ve istekleri olmamalı eş adayımın

1|0
    0|0
  • yalansız

1|0
    0|0
  • Önceliğim evlenme aşamasında partnerimle benzer dünya görüşlerine sahip olmamız ve tip açısından ondan etkilenmem açısından olurdu. Sonrasında ise partnerimin iyi bir eğitim öğretim seviyesine, zekaya, sosyal statüye, mesleğe sahip olmasını göz önünde bulundururdum.

1|0
    0|0
  • Kritersizseniz kriter sizsiniz anlayışı söz konusu

1|0
    0|0
  • Namuslu erkek eli degmemis acık giyinmeyen kızla olur

1|0
    0|0
  • Ev işlerini bilen
    Elinin lezzeti olan
    Çocuga analık etmesini bilen

1|0
    0|0
  • zeka ve merhamet..

1|0
    0|0
  • sadık olmalı seksi kirpik şartt

1|0
    0|0
  • Evlenmiycem ben

1|0
    0|0
  • kriterim yok kendi olsun yeterli. yok bakire olsun, yok namuslu olsun, şöyle olsun böyle olsun diyen biri değilim. gerici kafa bunlar

1|0
    0|0
  • Hamarat olsun merhametli biri olsun beni sevsin ilgi göstersin yeterli benim için

1|0
    0|0
  • O kişiyle ilerde evlendigimi hayal edebiliyorsam iş bitmis demektir. Ama ilerde biraz kilo alınca ya da verince daha güzel olur giyim tarzını degistirirse daha hoşuma gider diye düşünüyorsam evlilik imkansızdır.

1|0
    0|0
  • Evliliği yürütememiş biri olarak saygı diyorum.

1|0
    0|0
  • tertemiz bir geçmişi olmalı.. gecmisinde kabul edilemeyecek huzursuzluk yaratacak seyler olmamli..

1|0
    0|0
    • Geçmişe takılırsan geleceğin olmaz. Hersey geçmiş değildir. İnsana tecrübede lazım.

• can çıkar huy çıkmaz..

• bir insan yedisinde neyse yetmişyedisindede odur..

• esmer ve balık etli olsun, gerisi önemli değil...

1|0
    0|0
  • Yatakta messi olsun

1|0
    0|0
  • Seni sevmesi İbadet Küfür etmemesi Zeka Acıma duygusu Saygı

1|0
    0|0
  • dürüst güvenilir sadık olsun

1|0
    0|0
  • Sen bu yasa kadar daha evlenmedin mi

1|0
    0|0
  • Beni seviyormu gerçekten önemli olan oo

1|0
    0|0
  • dini için evlenirim

1|0
    0|0
  • Insan olsun

1|0
    0|0
  • saygi sevgi cinsellk

1|0
    0|0
  • nefes alıp vermesi yeterli benim için :) kriter felan yok yani

0|0
    0|0
  • Iki insan az çok anlaşmali, tamamen ayrı tellerden calmamali, samimiyet oluyorsa doğru yoldayiz, aileler az çok uyumlu olmalı, e tabi iki kişinin boy pos güzellik uyumu şart

0|0
    0|0
  • Evlilikten beklentin nedir sorusuna, verdiği cevaba göre ilişkimiz şekillenir.

#Türkerkeği

0|0
    0|0
  • Ben sıkılirim ayni hatunla omur mu gecer

0|0
    0|0
  • evvela en az 30 yaş ve üstü olacak. kendi kriterleri olacak ve evliliğin basit bir şey olmadığını bilecek. şimdilik aklıma bunlar geldi...

1|0
    0|0
  • Bakire namuslu olmalı

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 8

• Aşk tek kriter olmalı.

1|0
    0|0
  • Başta insan ve adam olması sonrasında sadakat ve sevgi, kötü alışkanlık olmasın. Evlilik aslında yaşlandıkça anlaşılan yaşadıkça öğrenilen bir birliktelik ir yasam

1|0
    0|0
  • Her şeyden önce uyum.

1|0
    0|0
  • evliyim ve lütfen iyi düşünmeden evlenmeyin arkadaşlar iyi düşünün gözünüzü karartmayın.

1|1
    0|0
  • Vampir olsun yeter😇

1|0
    0|0
  • Sadakat sevgi güven

1|0
    0|0
  • muhabbet kurabilmem gerekiyor bazılarının muhabbetine doyum olmuyo bazı larının muhabbeti baydıkça bayıyo bu yüzden önemli sadık istikrarlı sevecen nazik bir kadın la konuşmasını bilecek en önemlisi güzel ahlak :)

0|0
    0|0
  • Şu anki sevgilim tam evleneceğim adam. Karar verirken osu olsun busu olsun yüzü gözü şöyle gibi kriterler belirlemedim. Sadece sohbet ettik sohbeti beni kendisine aşık etmeye yetti.

1|0
    0|0
Yükleniyor...