Kadın sünneti hakkında ne biliyorsun?

Her yıl 2 milyon genç kız sünnet ediliyor. Peki sen bu konu hakkında ne biliyorsun?
Kadın sünneti hakkında ne biliyorsun?

Güncellemeler:
Kadın sünneti, klitoris kesimi, bızır kesimi ya da genital sakatlama, genellikle prepus ve klitorisin kesilerek alınması şeklinde görülen cerrahi uygulama. Birleşmiş Milletler, Dünya Sağlık Örgütü ve çeşitli devletler tarafından genital sakatlama olarak adlandırılmaktadır. Özellikle orta Afrika kabile toplumlarınca ve bazı Güneydoğu Asya ülkelerinde yapılan daha çok geleneksel bir uygulamadır.

Bununla ilgili bir filmde var ; çöl çiçeği
Genel olarak Afrika kabilelerinde yapılıyor

3|0
36|64

En İyi Erkek Görüşü

• filmi vardı Desert Rose (2009)

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 63

• Bildiğim, çoğu yerde steril olmayan ortamlarda, köyün ebesi ilan edilmiş kadınlar tarafından yapılıyor.

Yaptıranların, neden yaptırdıkları konusunda kesin bilgim yok. İnanç, adet veya başka birşey. Ve yine bildiğim kadarı ile, amaç kadının zevkini kısıtlamak. O kadın, yalnızca eşini tatmin etmek için beraberlik yaşayacak. Evli değilse, başka erkeklerle bu zevki yaşayamayacak.

Ve bu daha çocuk yaştayken yaptırılıyor. Yani o çocuk bunun ne olduğunu dahi bilmeden korku dolu bakışlarla yatırılıyor bıçak altına.

Bıçak dediğime bakmayın. Çoğu yerde bu bir jiletle yapılıyor. Ve

0|1
    0|0
  • Adice ve cahilce bir gelenek.

2|1
    0|0
  • hepsi de müslüman ülke

0|0
    0|0
  • Insanlik disi, ortacag barbarligindan bile daha geri, agzi salyali erkek egemen toplumlarin sirf kadin cinsellikten zevk almasin diye sadistce uyguladiklari isknce yontemi. Bunu yapanlara kendi ziklerini kokunden kesip zorla yedirmek lazim.

0|0
    0|0
  • maalesef çok şey..
    kadının seksten zevk almaması için, bunu zevk için de görev için yapması adına klitorisin kesilmesi..

0|0
    0|0
  • Cehalet, acimasizlik, yobazlik, dinsel tabu. Daha once okumus dehsete dusmustum

0|0
    0|0
  • Kadın ilişkiden zevk almasın ve gözü dışarda olmasın diye yapılan gereksiz yobaz bişe.

1|0
    0|0
  • Doğru bulmuyorum. Sünnet erkeğe yakışır.

1|0
    0|0
  • Lanet olsun öyle yapanlara

1|0
    0|0
  • Kadın hakklarına saygısızlık çağ dışı canice şey bu

0|0
    0|0
  • Vahşet bu.

1|0
    0|0
  • saçma bir uygulama daha önce bakmıştım bu olay ne içinde sünnet geçince millet iyi bir şey sanıyor :D

0|0
    0|0
  • 50 saniye falan izleyebildim sonra ağlayarak kapadım. Allah belalarını versin

0|0
    0|0
  • Klitoris kesiliyor diye biliyorum
    Ama baya saçma bişey tabiki
    Erkekte sağlıkli bisey hatta ama kızlarda ne gerek var tam bir saçmalik

0|0
    0|0
  • Tamamen kadınların cinsel ilişkiden zevk almasını önlemek için yapılıyor. Yoksa fahişe falan olurlar, erkeklerini aldatırlar, amannn

0|0
    0|0
  • çok gereksizceee

0|0
    0|0
  • Midem kalktı mk bunu yapanlar insan olamaz

0|0
    0|0
  • igrenc...

0|0
    0|0
  • Resmen ihanet..

0|0
    0|0
  • Genellikle kadınların aldatmasını önlemek için yapılıyor

0|0
    0|0
  • Uygulayan bolgeler var zevk almasinlar diye bisey diyemem o bolgeler oyle :/

0|0
    0|0
  • Galiba klitoris kesiliyomuş. Kötü bişi

0|0
    0|0
  • Küçükken kızlar sünnet olurmu diye bir kitap okumuştum :D

0|0
    0|0
  • Hindistan ve Afrikanın bazı ülkelerinde kadınlara neler yapılıyor. Çinin bazı kesimlerinde de öyle. Ama biz Türk kızlarına rahat batıyor tabi. Şükredin!

0|0
    0|0
  • İlkellik, iğrençlik ne kadar aptalca.

0|0
    0|0
  • bilmiyorum ama merak ettım şimdi :(

0|0
    0|0
  • Eyvah eyvah. ALLAH korusun kızları.

0|0
    0|0
  • İlk defa duyuyorum. Kadında nereyi kesiyorlar acaba.

0|0
    0|0
  • Kusmamak için bu forumu terkediyorum

0|0
    0|0
  • bu olayı yapanların allah belasını versin başka bir şey demiyorum

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    33

4 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 35

• Kadınlar seksten zevk almasın ve aldatmasınlar diye yapılan bu adeti son derece saçma buluyorum çileden başka birşey değil.

2|1
    0|0
  • Hindistan'da demir ayakkabı giydirilen kadınların küçük ayaklı olma işkencesi gibi kadınlara hakaret algılarım hala eşitliği burda mı buldular?

0|0
    0|0
  • İlkellik, vahşet, cehalet, zulüm
    Say say bitmez

0|0
    0|0
  • Genelde zevk almasın , kocalarını aldatmasın diye yapılıyor. Ayrıca Afrika'da her sene boyunlarına bir halka takıyorlar bayanların eşini aldatirsa veyahut benzeri bir durumda o halkaları çıkarıyorlar. Çıkarıldığı vakit boyun kendini taşıyamıyor ve boynu kırılarak ölüyorlar.

0|0
    0|0
  • rezil birşey. hakkında cok kıtap okudum, çok arastırma yaptım... Birleşmiş Milletler, Dünya Sağlık Örgütü ve çeşitli devletler tarafından genital sakatlama olarak adlandırılmaktadır.

0|0
    0|0
  • Cok korkunclu 😒
    Daha once duymus, arastirmistim biraz
    Akil sir erdiremedim
    Vahset resmen

0|0
    0|0
  • Duydum ama hiç araştırmamıştım.. çok saçma bu arada. >:( Cahillik harbiden kötü heleki nesillerce yayılmış ise.

0|0
    0|0
  • Afrika kıtasında ve klitorisin bir kısmının alındığının, çoğu kadının kan kaybından öldüğünü biliyorum.. :-(

0|0
    0|0
  • Cahillik.

0|0
    0|0
  • Kadın sünetinin uygulanış şekli bir erkeğin penisinin tamamının gitmesine eş değer, bunu yapan insanları bir bir öldüresim var 😐

0|0
    0|0
  • Çok şey

0|0
    0|0
  • Saçmalık.

0|0
    0|0
  • Igrenc bir sey, okumustum

0|0
    0|0
  • neyyy e onların klitorisi olmayınca ne oluyor

0|1
    0|0
  • dinde boyle bir sey olmadigi halde neden yapilir anlamis degilim

0|0
    0|0
  • Zalimce ve uygun değil.

0|0
    0|0
  • Çok cahilce ve saçma

0|0
    0|0
  • acimasizcabir gelenek kadin her yerde eziyet goren taraf vede o filmi de izledim harika bir film gercekleri guzel yansitiyor

0|0
    0|0
  • Cehalet iste bu

0|0
    0|0
  • Okudum araştırdım ve akıl erdiremedim

0|0
    0|0
  • Bunu ne zaman duysam kötü oluyorum😣

0|0
    0|0
  • Sadece vahşet. Ama erkeklerin ki niye vahşet değil o zman oda ayrı bir mevzu

0|0
    0|0
  • İğrenc bişey

0|1
    0|0
  • İçim gitti ): bunu biliyordum ve salakliktan işkenceden başka birşey değildir

0|0
    0|0
  • Saçmalıktan başak birşey degıl.

0|0
    0|0
  • Bunları ortadan ikiye ayırmak lazım.

0|0
    0|0
  • O da neymiş be

0|0
    0|0
  • Kadınlarin iliskiden aldigi hazzi azaltan dehset verici bir olay.

0|0
    0|0
  • Saçma bence

0|0
    0|0
  • Gelişmemiş ulkelerde kadinlar iliskiden zevk almasin diye klitorislerini kesiyorlar diye duymustum. Doğruluğu hakkinda bir bilgim yok.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    5

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...