Kürt olduğum için dışlanıyorum?

ÖNCE OKUYUN !

Ben Kürt asıllı, Mardinli bir ailenin çocuğuyum. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. İzmir'de kendi evimde kalıyorum fakat yaşadığım yerdeki insanlar arkamdan söylemediklerini bırakmadı. Benim vatanım Türkiye, bayrağım Türk bayrağı olduğu için ben hep kendime Türk dedim. Fakat Mardinli olduğumu bildiklerinden bana Kürt deyip Pkk muamelesi yapanlar oldu. Türk olarak doğmak ayrıcalık mı? Hayır ! Ayrıcalıklı olan kendi vatanına ve milli değerlerine sıkıca sarılıp kendini Türk hissetmektir. Bunun aksini iddia edenlerin soyu Mete Han'a mı dayanıyor acaba? Ben Mete Han'dan, Kemal Atatürk'e kadar bütün atalarımı okudum ve bundan gurur duydum.

Pkk'dan nefret ettiğim gibi Hdp ve ona oy verenlerden de nefret ederim. Fakat anladım ki tek sorun ben Mardinli olmammış.

Güncellemeler:
Bu durumda nasıl bir tavır sergilemeliyim?

1|1
9|14

En İyi Kız Görüşü

• seni tanıdıkça değişirler, canları çok yanmış herkesi bir sanıyorlar. bende vanda kalıyorum türküm fazlasıyla dışlandım beni dışlayanlar ilerde çok pişman oldular. yurtta kaldığımda odadan kovuldum HANEFİ olduğum için. zamanla düzeldiler ama canım çok yandı

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim bu senin hatan değil bu senin memleketinde yaşan bir çok insanın teröre destek vermesinden kaynaklanıyor. Belki bende senin Mardinli olduğunu duysam aynı düşüncelere kapılırım ama içini bilirsem art niyet beslemem. Buda benim hatam değil çünkü doğuda Hergün gencecik vatan evlatları şehit oluyor. Sırf birileri Kürtlük türküsü çağırdığı için. Bak ben MHP liyim bana soyun sopun önemi yok eğer ırkcılık yapıyor olsak Çerkezi lazı da sevmeyiz. Bu tamamen aramıza kan sokan şerefsizler yüzünden oldu. Benim memleketimde Kürt bir belediye Başkan'ı 3 dönem MHP den seçildi. Ben çevremdeki insanlara ırksal kimliğine göre değil kişiliğine karakterine vatana ve bu vatan üstünde yaşan insanlara olan bağlılığına bakarak değerlendiririm. Orda sana kötü gözle bakanlar adına ve ne yazıkki git gide büyüyen ön yargımız adına senden özür dilerim. Umarım ilerde bunların hepsinin üstesinden gelmiş oluruz...

0|0
    0|0
    • Onların farkındayım. Bu ön yargılara hak veriyorum benim sorunum çevremden. Bende Mhp'ye vermiştim sonra erken seçime gidilince oyumu boş kullandım. Fakat ben kendi halimi izah ettiğim halde gene bana ön yargı besliyorlar. Konusu açılmıştı siyasetten apartmanda 40'lı yaşlarda kadın bana sen kesin Hdp'lisindir dedi. Dedim nefret ederim. Sonra eminim öyledir deyip içeri geçti. Susuzluktan ölmek üzere olsam birisi bile orada gelip su vermez. Ha bir kişi varsa yaşlı bir amca beni bir o sever apartmanda. Okulumda bir sıkıntım yok fakat bazıları benden uzak genede.

• Muhtemelen o kadın senin millete gol görünmek için öyle söylediğini düşünmüştür. Ne diyim bu şerefsizlere işte böyle böyle bizi ayırıyorlar. Allah iyilerle karşılaştırsın kardeşim. Buda onların bağnazlığı sorsan en modern şehirde yaşadıklarını söylerler

Kızlar Ne Diyor 8

• Emin ol seni tanıyan gerçekten insan olanlar seni dışlamayacaklardır. Bence senin farklı davranmana gerek yok zaten yeterince güzel anlatmışsın içindeki türklük duygusunu. Ayrıca ne oldugun da ne hissetiğindir bitmiştir. Arkadaşlarını daha dogru sec. O seni dışlayanların kimbilir asılları nereli takma onları sen ne hissediyorsan o sundur Baska kimsenin düşüncesini takma. 😊

0|0
    0|0
  • Maalesef ki insanların kafasında kemikleşmiş algılar var. Bunlar ne yapsan da değişmiyor. Sanıyorlar ki her Kürt terörist, hepsi vatan haini, hepsi pkk'lı. Fakat bunlar yanlış. Kürt'lerin iyiside var kötüsüde var. O zaman Türk'lerin de iyiside var kötüsüde var. Bu algıyı kaldıramazsın. Onları kafaya takmayacaksın.

0|0
    0|0
  • İşte Kürt - Türk ayrımı yapıldığı için bu haldeyiz. Sen onlara kulak asma o tür insanlardan çok var. Ve çözümü de yok bence

0|0
    0|0
  • Hiç kafanı takma. O insalardan (!) daha üstlerdesin ve bunun farkında bile değiller.

0|0
    0|0
  • Neden gizlendin ki, böyle biri olduğun için gurur duymalısın.

0|1
    0|0
  • Örümcek beyinli insanları takmayacaksın

0|0
    0|0
  • mardinde doğup büyüdüm ama bn türküm dersin arkandan konuşanlara

0|0
    0|0
  • Umursama hep konuşurlar..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Bir ülkücü olarak onlar adina ben özür dilerim benimde çevremde böyle seyler cok yasandi benim bu tur seylere bakis acim senin gibi insanlari pkk ya kaptirmaktan baska biseye yaramaz kürt olup olmamasi degil pkk veya pkk sempatizanligi olursa dislanmali geldigimiz bu nokta gercekten tedirginlik verici ben bir ülkücüyüm ve sokaklardaki cocuklara bakiyorum Türkler Türkçü, kürtler kürtçü olmus evet görüşüm acisindan Türkcü lügun artmasi gayet iyi bir sey ama bu demektir ki millet ayrisiyor ve bu ülke adina endise verici...

0|0
    0|0
  • Her Kürt senin gibi düşünse sorun olmazdı asla. Zaten burada önemli olan Türk-Kürt olarak doğmak değil.

0|0
    0|0
  • sorun sen değilsin güzel kardeşim..
    sorun zihniyeti bozuk insanlar..
    ak ile karayı karıştıranlar..
    insanı insan olduğu için değer verip, sevemeyenler..
    Yunus Emre'nin dediği gibi... Yaratılanı hoş gör, Yaratandan ötürü..

0|0
    0|0
  • çok kişi gördüm tanıdım hem batıda hem doğuda daha kimsenin de dışlandığını görmedim ama acıtasyon ve yalan konusunda iyisiniz buraya kadar yazdığına göre

0|0
    0|0
  • Ön yargı var ama olmaması da mümkün değil her gün şehit veriyoruz dağda en çok kürtler var onlarca kürt arkadaşım oldu hala da var başta bende ön yargılı davransam da sonra dan konuşunca arkadaş olduk bence sende böyle yap

0|0
    0|0
  • Boyle kürt kardesimdir asla dislamam
    Askerdede sevdigim bir mardinli vardi ama pkkli cikti fakat senin gibileri dislamam

0|0
    0|0
  • Tek üstünlük takvadadır ırkın üstnlüğü söz konusu bile değildir Türk olup Türk gibi yaşamadıktan sonra bir anlamı yok. kürt kardeşlerimizi de böyle ahmaklar dışladığı küçümsediği zaman tüm Türkleri aynı faşist olarak görüyor bu da yanlış bizim tek gayemiz Vatanımızı milletimizi bayrağımızı daha çok yüceltmek daha iyi yerlere getirebilmek güzel nesiller yetiştirebilmek

0|0
    0|0
  • Kardeşim sen onlara aldırma ben de kürdüm erzurumluyum vatana millete canım feda yeri geldi bana da aynı muamele yapıldı biz kürdüz TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞIYIZ İstanbul'da bizim Siirt te tek bayrak tek yürek

0|0
    0|0
    • Elimden geldiğinde aldırmamaya çalışıyorum ama bir yere kadar artık. Bugün bile 40 yaşlarında apartmanımdaki kadın hdp'lisindir kesin dedi. Dedim nefret ediyorum ben ondan. SOnra da he he kesin öyledir deyip içeri geçti. Apartmanda susuzluktan ölsem bir bardak su getirenim olmaz

• Boş ver kardeşim geçmişin yükünü hala cahil akılsız toplumun yüzünden öne çıkıyor doğu halkı çok ezildi evet ama bu gün deyildi kürtçe konuşmayı ihanet sayan bir toplumdu bunu yapan ama o garip bir müslüman din kardeşimizdi bunu herkese karşı diyorum her kürt pkk yandaşı vs deyildir ELHAMDÜLLİLAH müslümanım yasam kur an yönüm kıble sen sıkma canını cahil biri için o nun kendine yardımı olamaz onun suyunu boşver 😊

• Ben ömrü. de daha bir kürtün bile dislandigini görmedim hatta kürtler türkleri disliyor

0|0
    0|0
  • benim ekmeğimi paylaştığım birçok kürt var ama benim için ırkı dini fark etmez adam olsun.

0|0
    0|0
  • yav salla gitsin koy göt*üne hepsinin.

0|0
    0|0
  • dur bakalım sana madalya vereceklermi :D arkadaşım kürtsen kürtsündür ve atan metehan ya da başkası degıldır egerki atam metehan diyorsan ozaman kürt değilsindir ben düşüncelerine karşımıyım hayır saygı duyarım kendını nasıl hisedyorsan öyle davran

0|0
    0|0
  • Ben böyle birini dışlamam. Dışlayanlar ayrımcılık yapıyor. Tıp fakültesinde hiç olmaması gerekir bunların. Kafası çalışan insanların hiç yapmaması gereken şeyler.

0|0
    0|0
Yükleniyor...