Ne zaman bitecek bu ülkeden kurtuluş yok mu! Her yerde tecavüzcü sapık eğitimciler bile sapık ahlaksız terbiyesiz?

Hangi yoldan geri dönmemeliyiz? Çocuk tacizlerinden, tecavüzlerden, kadın cinayetlerinden, rüşvetsiz iş yapamaz hale gelmekten, yolsuzluktan, şaibeli orman yangınlardan, arazi mafyalarından, maden kazalarından, inşaatlarda ölümle sonuçlanan binclerce ihmalden, sokaktaki kaba fütursuz şiddetten, peynir ekmek gibi silah satılabilmesinden, içmesini bilmeyenlerden ve aasla öğrenmek istemeyenlerden, eğitim-öğretimin giderek seviyesizleşmesinden, sağlık hizmetlerinin kalitesizliğinden, trafik terörününden, mezhep ayrımcılığından, ırkçılıktan, cemaat biatçılığından, erkek egemen baskıdan, cinsiyet ayrımcılığından, gelir adaletsizliğinden, takiyeden, nükleer santral hevesinden, giderek sadece hizmet sektörününe doğru korkunç bir evrilmeden, sanayinin bir türlü önemsenmemesinden, duvalardan çim çıkartmaktan, betonlaşmadan, kültür ve sanat yönünden akılalmaz bir yozlaşmadan, halkına zulmetmekten ve sermayeyi korumaktan başka hemen hemen hiçbir işe yaramayan güvenlik güçlerinden, ayrımcı bir dilden başka hiçbir dil konuşmayı bilmeyen ve asla sorumluluk kabul etmeyen devlet büyüklerinden, aynı 'eser'i onlarca kez açıp kutlama yapıp halkını defalarca kandıranlardan, çok oy almayı herşeyi yapmaya mübah sayanlardan, kişileri hedef gösterip, en ufak farklı bir görüşe tahammül edemeyenlerden, sanatın içine tükürenlerden mi geri dönmemeliyiz? Yau memleketin içi zaten kan ağlıyor, çürümeye yüz tutmuş, her türlü ahlaksızlık, hukusuzluk yaşanıyor. Böylesine birbirinden koparılmış bir toplumun içinde zaten manevi maddi bombalar uzun zamandır patlıyor. Sonra dönüp şehirleri birbirleriyle kıyaslayıp işin içinden sıyrılamazsınız. Çocuklarımız 'ben bu ülkede yaşamak istemiyorum' diyorsa ve ben de bir baba olarak 'haklısın' demekten başka bir çare göremiyorsam, bu gittiğiniz yol belki size iyi geliyor olabilir ama hiç kimsenin çocuğuna iyi geldiğine sanmıyorum. Bütün çocuklara sorsak olay çözülecek. Dış mihrak diye diye milleti oyalıyorsunuz da, içerde olanlar hangi mihraklar?

0|0
1|1

En İyi Kız Görüşü

• Eğitim şart diyoruz, eğitimciler bile sapık çıkıyor

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 1

• Vicdani red hakkını kullanıp ülke vatandaşlığından ayrılabilirsin.

0|0
    0|0
    • Ulan ben nediyorum sen nediyorsun. Atatürk'ün mirasını ben bu sakallı şeytanlara itlere yedirmem

• Lafın gelişi o. Aslında demek istedğim bunlardan kurtuluş yok mu kaçmak istesem kaçar giderdim suriyeliler gibi. Gitmem kan dökülsün bakalım sakallı şeytanlar müslüman islam kılığındaki hainler görsünlerrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

• Yedirmem demişsin ve hakaret etmişsin. Nasıl yedirmeyeceğinden bahseder misin biraz. Somut faaliyetlerinden söz et.

Yükleniyor...