Ramazan ayında orucu dedikodu ile açan insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Oruç sadece aç susuz kalmak mıdır?

Oruç ibadeti sadece yemeyi ve içmeyi değil, ahlaki açıdan uygun olmayan davranışları da terk etmeyi içerir.

#İftar saati ezanı bekleyen kişilerin #dedikodu yaparak orucu açmaları ne kadar doğru?

Oruç tutmayan kimselere kaba kuvvet uygulamak ne kadar doğru?

İftar ile sahur arasını kıraathanede kumar oynayarak geçiren bir kimsenin sadece aç kalması ne kadar doğru?

Bu böyle uzar da uzar.

“Kim kötü söz ve davranışları bırakmazsa onun yeme- içmesini terk etmesine Allah’ın ihtiyacı yoktur.”
(Hadis-i Şerif)

Ramazan ayında orucu dedikodu ile açan insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz ? Oruç sadece aç susuz kalmak mıdır ?

1|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Herkes kendine yapar, dedikodu oruç vakti değil diğer zamanlarda da olmaması gerekiyor. Orucun anlamına da tutupta bilmeyen çok kişi var mesele iftara kadar uyumak gibi vs.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• ALLAH (C. C.) Adil ve Hakimdir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• " Falanca falanca Oruç tuttuğu halde dedikodu yapıyor " demek bile hem dedikodu hemde gıybet olur.

0|0
    0|0
  • Normaldede sevmem dedikoduyu actıklarında icimden kızıyorum cok hemde dahil olmamaya calısıyorum kısa kesiyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...