Bir evde her işi kız mı yapmak zorunda?

Anne ve kardeşler ona yardım etmez mi? Bıktım.

0|0
15|13

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır ortaklaşa yapılmalı yorgunsa ben yaparım

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• O eve hizmetçi olarak doğmadığına göre hayır öyle bir zorunluluğun yok

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Normalde evin işi kadının sorumluluğudur fakat erkek dilerse ona yardımda bulunabilir. Erkeğin böyle bir davranış sergilemesi hem eşinin hoşuna gitmesine ve takdir etmesine sebep olur hemde eşler arasında birbirleriyle yardımlaşma bilinci gelişir. Bunların yanında Hz. Muhammed (sav) bile ev işlerinde eşine yardım eden bir kişilikdi. Allah'ın peygamberi bunu yaparken günümüz erkeklerinin gücenmesi gerçekten içler acısı... Şahsen ben evlendiğimde eşime yardım etmekten asla gücenmemeyi tercih ediyorum. Elbete bu yardımı suistimal etmediği sürece...

Ancak günümüzde kendi sorumluluğunu ailenin kızına yükleyen anneler var. Veya eşine hiç yardım etmeyen erkekler var. Bunların yanında eşinin yardımları için takdir etmek bir yana dursun, teşekkür bile etmeyen aksine "Madem sen yapabiliyorsun, artık hepsini sen yap" diyerek tüm yükü yükleyip kaçan kadınlarda var. Hem erkeklerimize hemde kadınlarımıza okul döneminde eşler arasın davranış bilinci öğretilmediği sürece, tüm ev işlerini evin kızları yapmaya mecbur kalıyor. :D

0|0
    0|0
  • temizlik kızın işidir

0|0
    0|0
  • Evet doğanın kanunu

0|0
    0|0
  • edebilir.

0|0
    0|0
  • değil

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Kabul etsekte etmesekte ataerkil bir yapimiz var bu oldugu surece ewt kizlar caliaacak evde

0|0
    0|0
  • Yapma

0|0
    0|0
  • Etmeli

0|0
    0|0
  • Bizim ev neden bu genellemeye uymuyo nerede bu devlet

0|0
    0|0
  • Sen yapma öğren diye şey yapıyorlardır 😀 Senin iyiliğin için her şey 😀😀