Kızlar, Din anlayışım gün geçtikçe farklılaşıyor, ne yapalıyım?

Son iki yıldır kendimi sorguluyorum. Dinleri araştırıyorum. Durmadan kendime sorular soruyorum. O kadar karışık ki kafam ne düşüneceğimi bile bilmiyorum. Bir ara deist olabileceğimi bile düşündüm ki ben başörtülü bir kızım. Din aglısı benim için tam bir karmaşa. Çok boşluktayım. Kendimle çelişiyorum. Ne yapacağım?

0|0
20

En İyi Kız Görüşü

• Her dine göre kendi dinine mensup insanlar cennete dieğrleri cehenneme gidecek. Din ticarettir , kullanmadır. Siyasette bile insanlar Kuran-ı Kerim ile meydanlara çıkıp bağırabiliyor.

Ben deistim. Önemli olan bir Yaradan'ın varlığına inanman bence. Eğer ateist olursan hayatta amacın kalmadığını farkediyorsun , sapıyorsun savruluyorsun. Ateist arkadaşlarım var bu yüzden bu düşünceyi biliyorum.

Net bir şey oluşturman için önce Yaradan'a neden inanmak istediğini sor kendine. Ama Müslümanlar gibi hak dini İslamdır , Kuran'da öyle yazıyor diye basitçe bir cevap verme. Bu soruyu oturt ve üstüne tuğlaları öyle diz. Yoksa gerçekten din algın dediğin gibi karmaşaya döner.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Valla bu konu tehlikeli olduğu için konuda uzman birinyle sorularına cevap armanı tavsiye ederim aksi halde iman bile gidebilir ona göre diyim..

1|0
    0|0
  • Dinsiz insanların yaşamlarına bak hiç bir amaçları olmadan yaşıyorlar ve ne kadar pislik mubah şey varsa onların dünyasında zinamı dersin alkol kumar karısını satan zuzular anasına bacısına göz diken ensestler en yakın dostunu sırf mekan mevki uğruna sırtından vuranlar gayler lezler ülkeyi birbirine katan teröristler ve sana bunun gibi binlerce örnek verebilirim Müslümanlar dörtdörtlük demiyorum ama onlarıda bu hale getiren sosyal medya bilmem ne özenti gençlik. ALLAH'tan hakkıyla korkan insan bunları yapmaz canım insanın içinde ahiret kaygısı olmalı çoğuda bir süre sonra niye yaşadıklarına anlam veremeyip intihar ediyor zaten bizim kazanmamız gereken ahiretimiz var :)

1|0
    0|0
  • benden bir akıl. asla milleti dinleme. müslümanlık hak yolu. ki ben araştırdım okudum. baya baya ilgilendim ki pişman değilim. olmamda. sende araştır kuranı oku. peygamber efendimizin hayatına bk. nasıl biri olduğunu gör. millet boş konuşur. birisine ben müslümanım demesen sana küfredecek olanlar bile var malesef. dinimizi tutan kişilerin hepsi doğru kişiler mi desen hayır. çünkü sadece elmayı tutuyorlar yemiyorlar onu. neyse az çok beni anladın sanıyorum. millete değil. kurana ve peygamberlerimizin hayatına bk. müslüman olmak için bunları yapman lazım tabi bence

1|0
    0|0
  • Sorgulaman çok güzel kendi taniyosun ışte devam. et

1|0
    0|0
  • Butun gunahlar affedile bilir ama Allah Şirk'i asla affetmez kardesim. Ateist falan ne, sacmala boyle seyler getirme aklina.. Şeytanin fitnesi hepsi, sen Allah'a sigin.. Gececek

1|0
    0|0
  • Bence gayet normal ama ne zamn görüşün saptı kuran aç oku arapça bilmiyosan türkçe oku. Şeytan aklını karıştırıyo olabilir. Değilse imanın zedelenir allah korusun.

1|1
    0|0
  • Mesela ne kafana takılıyor bana sorabilirsin açıklık getiriyim.

1|1
    0|0
  • beni takip eder misin bir :)

1|0
    0|0
  • Bence dininle ilgili sözü güvenilir insanlardan yardım al, emin ol sorularının cevaplarini bulacaksn... Öneri olarak Serkan aktas takibe alabilirsin...

1|0
    0|0
  • eüzü billahis-semiil alimi mineşşeytanirracim

2|0
    0|0
  • Çok sorgulama senin benim anlamazamiz şeyler var

1|0
    0|0
    • Anlayamayacaksak nasıl bizden anlamadığımız bir şeye inanmamızı bekliyorlar?

• İslam şartlar uyman gerek namazları kılmanın lazım oruç ibadetler yapman lazım kimsenin hakkın girmemek lazım neyle ilgi karışıyor kardeşim ALLAH ılimliye bizim ki aynı değil

• Muazzez İlmiye Çığ'ın kitapları ya da Mert Çağrı Bakırcı'nınkileri oku bnce

1|0
    0|0
  • Basortusu bir farzdir islamin farzidir. Islamin farzini yerine getirip nasil din karmasasi yasayabilirsin ilginc.

1|0
    0|0
    • Ben bu karmaşayı 2 yıldır yaşıyorum ve ben baya önceden kapandım. Sırf fikirlerim karıştı diye, aklımda bu düşünceler var -ki hala müslümanım sadece aklıma istemediğim halde böyle düşünceler geliyor- başımı mı açmalıyım?

• Tövbe et bence allaha sigin boyle dusuncelerden. Eger basortusunu tasimak istemiyorsan çıkar içinden gelmesi lazim. Icin farkli dusunurken basinda onun olmasinin anlami yok. Allah sizinle olsun...

• Başortulu olup deistlik..
    Celiski icindesin belli. Bana gore deistlik Allah a inanip sirf sorumluluktan kacmak icin olusmus bisey. Sen nefsini bisekilde yenip (insallah baski degildir) emirleri yerine getirmeye calisiyosun. Sanirim icinde iman eksikligi var. Bunun kaynagi da bilgi maneviyat eksikligi. Kafana takilan sorulari paylasabilirsin. Bir de tavsiye gercekten konu komsuya degil Allah i bilen insanlarla da danis. Kulaktan dolma yanlis bilgilerle bizleri muslumanliktan sogutmaya calisiyolar.

1|0
    0|0
    • Bunu bende yazdım zaten. Deistim demiyorum sadece ne kadar istemesemde kafama böyle fikirler geliyor. Başörtülüyüm evet ama istemediğim halde içimde böyle duygular oluyorsa ben ne yapabilirim. Müslümanım ama içten içten kendimle çelişiyorum.

• Ne tur celiskiler mesela?

• Arastrma

1|0
    0|0
  • Neden ortunuyosun o zman basortunun hakkinu vermeden ya da anlamini bilmeden takma bence

1|0
    0|0
    • Ben daha önce böyle değildim. Ve başörtülüydüm. şu an müslümanım ama araştırıyorum bunun için başımı açsam şok etkisi olmasıyla birlikte araştırmalarımda müslümanlığı doğru bulsam, tekrar kapansam başörtüyü oyuncak yerine koymuş olmaz mıyım.

• Keske basindan islami anlayip kapansaydin ama nese artik

• Bunu biliyorsun ki bu dünyayı müslümanlar kazanacaktır. Kapalı bir kız olmana rağmen böyle düşünmen biraz garip. Umarım müslümanlıktan vazgeçmezsin.

1|0
    0|0
  • Sosyal medyadan uzak dur bence. Burdaki herkes dini karalanma pesinde e haliyle sende bundan etkileneceksin. Bir sure kendine zaman ayir baskalarinin fikirlerini bir kenara birak ve kendin dusun o zaman gercegin farkina varirsin

1|0
    0|0
  • Bende deistim
    Herşey o kadar saçma geliyor ki
    Hiç bir dine inanmıyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...