İstanbul Valisi Vasip Şahin'in Patronu olduğu Organize Sanayi'de çocuk işci can verdi. Devletin Valisi nasıl izin verir?

İkitelli Organize Sanayii Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan'ı aynı zamanda İstanbul Valisi olan Vasip Şahin. Ve bugün bu organize sanayi bölgesinde Suriyeli bir çocuk işci can verdi. Devletinin Valisinin patron olduğu yerde nasıl olabilir? Benim artık aklım almıyor bazı şeyleri size soruyorum? Ve başka çocuk işçilerde varmış. Nasıl bir ülke? Buda haber linki https://www.evrensel.net/haber/283894/cocuk-isci-vali-gozetiminde-oldu

Güncellemeler:
Bu siyasi bir soru değil. Sadece duyduğum şaşkınlığı ifade ettim arkadaşlar. Devlettir neticede Vali.

0|1
4|22

En İyi Erkek Görüşü

• zengin yoksul arasında cok fazla fark var. ve fakir cocugun ailesi çalışmak zorunda olabiliyor.
    Açlık sınırının asgari ücretinin üstünde olmasını sadece asgari ücreti alanlar bilir
    https://www.youtube.com/watch?v=HqLTIRBoNOw

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Heryerde var inanirim izin veriri

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Ağır ve Tehlikeli İşler Kategorisine Giren Mahallerde 18 Yaşından Küçük İşçi Çalıştırmak Yasaktır. Yalnız Bunu Herkes Yapıyor Denetlemelerde Gözden Kaçırılmıştır Valinin Suçu Yok, Çünkü İşverenlerin Birçoğu 20 TL Ye 1 Gün Köpek Gibi Çalışan Suriyelileri Gizli Kapaklı Çocuk da Olsa Çalıştırıyorlar..

0|0
    0|0
  • şimdide suriyeli çocuklarımı siyaset malzemesi yaptınız. çocuk ölmeden önce nefret ediyodunuz suriyelilerden.

0|0
    0|0
    • Bu konunun siyaset malzemesi ile ilgisi yok. Koskoca Vali bile buna ses çıkarmamış buna şaşırıyorum.

• Nasıl bir ülke olduk, para hırsı insanların canına kadar ilerledi. O çocuk belkide ailesinin tek umut kaynağıydı. Nasıl yürekleri yanmıştır.
    Kim olursa olsun, orada ekmeğini kazanırken hayatını kaybeden biri var. Belki bugün o çocuktu yarın biziz.
    Allah topunuzun cezasını versin.

0|0
    0|0
  • dostum cockları

0|0
    0|0
    • Gerçekten artık bazı şeylere akıl yetiremiyorum devletin koskoca Valisi Ya daha ne olabilir kime güvenecez o Zaman biz

• Devletinde bu koyunların da gelmişini geçmişini

• Devletin çivisi çıkalı çok oldu

0|0
    0|0
  • İşçiler elele.

0|0
    0|0
  • O çocuğun öldüğü sanayi sitesinde çalışmıştım. Ve o asansörlerin hepsi bozuk, Aykosan sanayi sitesinin yönetimi tamamen sömürge yapıyor. Bu olay ilk değil orada olan, acilen büyük bir devrim gerek o siteye.

0|0
    0|0
  • Şimdi vali yönetim kurulu başkanı orası organize sanayiii kaçtane dükkan var vali nasıl hepsini tektek kontrol edebilir. Asıl sorumlu buraları kontrol etmekle yükümlü müfettişlerdir. Müfettişleride aslında biraz vali kontrol etmesi gerekir. Buradan bir suçluluk payı var. Fakat bunun en büyük suçlusu oraya çocukları işe alan kişiler ve müfettişlerin bunlara izin vermesi. Gerçi çırak niyetine yanına almışsa adam buna kimse karışamaz. Böylede bir hak var.

0|0
    0|0
  • Kimseye güven kalmadı

0|0
    0|0
  • ya ne biçim ülkeyiz biri ölsün der biri gitsin der biri başka bişey der. Ölünce de savunurlar

0|0
    0|0
    • Hayırdır İstanbul Valisine aşkın mı kabardı? Eskiden DEVLETİN Valilerin organize sanayi ile ticari şeylerle ilgisi alakası olmazdı. Sadece Devletin Valisi olurlardı.

• Sen git siyasetle uğraş milletvekili falan ol

• gene devlet suçlu yani bu mudur :D

0|0
    0|0
  • sigortalı değillermiymiş o zaman haklısın

0|0
    0|0
  • Yalandır ya

0|0
    0|0
  • Ölüm bu yolda yürürken de olur işte de vs vs olur yani yapacak bir şey yok

0|0
    0|0
  • Bu hukumete oy veren insanlarda vicdan aramam

0|0
    0|0
    • Artık kime güveneceğimizide şaştık. Devletin koskoca Valisinede güvenmeyeceğiz demek. Eskiden Valilerin böyle ticari şeylerle işleri olmazdı.

• Olmamasi lazim ama iste ak parti koltuk sevdasi iste ama. unutmasinlar turkiye birden buyukdr saddamda cok esti gurledi ama sonunu gorduk allah kimsenin ahini birakmaz

• Valla bizde artık neye güveneceğimizi şaşırdık

0|0
    0|0
  • Kötüleyin bakalım devleti elinize ne geçecek se

0|0
    0|0
  • Ya bacin agzimi actirma konussam iceri atarlar

0|0
    0|0
  • Her yerde var çocuk işçi

0|0
    0|0
  • Sgk işini yapıyor mu zannediyorsun zabıtalar maliyeciler kısaca rüşvetciler. Kime güveneceksin kimi kime şikayet edicez ki?

0|0
    0|0
  • Soru basligin hatali patronu demissin provake etnek icin ama oyle yazmiyo ordaki is yerleri bilerek calistiriyo adama baglaman sacmalik

0|0
    0|0
    • Komple İkitelli organize sanayi bölgesinin yönetim kurulu Başkan'ı Vali Vasip Şahin. İstersen İkitelli organize sanayii yazıp resmi internet sitesine bakabilirsin Yönetim Kurulu Başkan'ı Vasip Şahin yazıyor. Onun sorumluluğunda oradaki tüm işletmeler

• Hadi onları öyle geçirmişler Koskoca Devletin Valisi'nin de mi cebine iki para sıkıştırmışlar. Görmezden gelmiş. Besbelli. Burda kesinlikle sayın Vali'ye bir iftirada bulunmuyorum. Sadece duyarsız bulunmuş. Herşey 2 kuruş parayla çözülmez.

• Bazi seyleri bastakiler bilmiyor mesela calistigim yerdeki bazi seyleri sirketin patronu bilmiyor gorse o adamlarin afzina zicar

Kızlar Ne Diyor 3

• Bu ulkede ben artik sasirmiyorum bazi seylere...

0|0
    0|0
  • Kötü olmuş

0|0
    0|0
  • Çok tuhaf

0|0
    0|0
Yükleniyor...