Genetik çok saçma değil mi?

Sırf annen ve baban kısa diye büyük olasılıkla kısa boylu okuyorsun. Sırf annen ve baban renkli gözlü değil diye büyük olasılıkla renkli gözlü olamıyorsun. Bence fiziksel ve zihinsel özellikler genetik olmamalı.

0|0
7|16

En İyi Erkek Görüşü

• Bencede çok saçma anasını sattımın çocuğu 1.65 boyum var ananı satayım senin genetik gibi deliricem ya

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Nası olmalı? :D

0|0
    0|0
    • İnsanın kendi çabalarıyla sonradan oluşmalı.

• Öyle olmamamlı diyorum ben de.

• Olmamalı

Erkekler Ne Diyor 15

• Genetik demek illa anne babadan geçiyo değil

0|0
    0|0
  • Sadece genetik değil fenotip çevre ve genotipin etkisiyle oluşur. Mesela siyah gözlü geni vardır fakat gözlerinde yeterli pigmentasyon oluşmamıştır. Bu sefer yeşil renkli bile olabilir gözün. %100 genlerle alakalı bir durum yok. Ayrıyetten genler birer bilgi havuzudur. Yani yeni bir bireyin oluşması için gereken bilgi havuzu. Başka neyle olacaktı? Başka neyle olabilir ki?

0|0
    0|0
  • Bu atasaldır. Günümüz teknolojisi ve tıbbı yetersiz. Ama gelecekte olabilir :)

0|0
    0|0
    • Şu anda da öyle olmalı. İnsan özelliklerini doğultan değil sonradan kendimçabasıyla kazanmalı.

• Ön sipariş vermek lazım yani :D

1|0
    0|0
  • bennce dünya yok olmalı

0|0
    0|0
  • ne yapalım şimdi doğanın kanunlarını yıkalım mı? bizim elimzde mi sanki bu soru senin olan beynini yüceltmiş tebrik ederim

0|0
    0|0
  • Asıl sorun senin "etiketçi" olman. Uzun boylu ve renkli gözlü insanlar sırf görünüşü yüzünden bir tık yukarıda senin gözünde. Ama sen bu kafa yapısıyla dünya güzeli olsan birşeye yaramaz.

0|0
    0|0
  • İyi o zaman sen Kendini kendini yapsaydın mk?

0|0
    0|0
  • Havadan mı gelsin, ne olsun gizli üye.

0|0
    0|0
    • İnsan kendi çabalarıyla kazansın bu özellikleri.

• Estetik sayesinde zaten büyük oranda bunu insan kendi cabalarıyla kazanır halde geldi.

• nasil olmali sorması ayip

0|0
    0|0
    • İnsanın kendi çabalarıyla oluşmalı.

• kendi cabasıyla olusturdugu ozellik ama

• Ama doğal değil işte.

• nasıl olacak o zaman ?

0|0
    0|0
  • Genetiği alt üst eden bir aile olduğumuz için inanmıyorum genetiğé 😅😅 annem babam 1.65 biz 4 erkek kardes 1.82 ve üstü 😅😅😅😅

0|0
    0|0
  • Genemi bonzai vakası

0|0
    0|0
  • Nasıl olmali😄

0|0
    0|0
  • ne olsun istersin paşam

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Nasıl olacak peki sipariş mi vereceksin? :D

0|0
    0|0
    • Fiziksel ve zihinsel özelliklerini kendi çabalarınla kazanacaksın.

• Kemiklerin ucundaki kıkırdaklar kemikleşene kadar yapılan fiziksel aktiviteler boy uzunluğunun artmasını sağlar. Ailesi kısa boylu olup da "kendi çabalarıyla" uzun boylu olan bir çok insan var.

• Ama belli bir genetik sınırın var. Ailen kısaysa genelde sen de kısa oluyorsun. Ailen uzunsa genelde sen de uzun oluyorsun.

• bir dilekçe yazalım bu konuyla ilgili 😂😂

0|0
    0|0
  • değişik bir görüş evet mavi gözlü olmak isteyen neden olmasın nedeni ne ki anne babamızın özelliklerini alıyoruz sadece... hiç aklıma gelmemişti... evet nedeni ne acaba

0|0
    0|0
    • Sperm babandan yumurta annenden geliyor neden olacaktı başka. Ayrıca insanoğlu zekasını sadece kadından alabilir. Y kromozomu eskiden X kromozomu ile ayni boya sahipken günümüzde Y kromozomu X in 3 te 1 i kadar. Bu yüzden hastalıkların çoğu X temelli ve zeka da anneden geçiyor sadece :)

• @RRRaskoInikov biyoloji dersin için çok sağol ama zaten bunu biliyorum... benim demek istediğim göz renginide seçebilirdik ama anne babamızdan gelen genler kadar seçeneğimiz var hayaytta her şeyin bir sebebi vardır acaba bunun sebebi ne olabilir diye merak ettim

• Kız doģanın kanunlarinı sorguluyor ya fkbdfnsjxbs hee gereksiz cok gereksiz. 😄😄

0|0
    0|0
  • Saçma değil

0|0
    0|0
  • ''Sence''lerin bir önemi, yok olsaydı domuzlar da panda doğururdu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...