Zihinsel Problemli İnsanlar daha Zeki Olabilir mi?

zeki bir insanın zihinsel sorunlar yaşaması daha olası mıdır?

... ya da normal bir insan bu sorunlardan sonra daha zeki hale gelebilir mi (sanırım şizofrenide bunun var olduğuyla ilgili bir teori okumuştum)

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• #ZEKA Genel ZİHİNSEL Kapasite Kavram ve Algı Yardımıyla Beraber Soyut Ya da Somut Nesneler Araasındaki İlişkiyi Kavrayabilmek, Soyut Düşünebilme, Sosyal Akıl Yürütme, Muhakeme ve Planlama Yapabilme, Zihinsel İşlevlei Uyumlu Şekilde Herhangi Bir Amaca Yönelik Olarak Kullabilme, Öğrenebilme ve Deneyimlerden Faydalanabilmedir.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Einstein bile okumaz demisler. Yasitlarindan gec ogrenmis okumayi vs.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bana göre üstün Zekalı olmakta bir problemder hemen hemen herkesden daha akıllısındır ve daha çok şey biliyorsundur çok fazla düşünüyorsundur çevredekiler onlara anormal gözüyle bakıyor zaten ama cidden zihinsel bir problemi varsa işler değişir bilemedim şimdi

1|0
    0|0
  • Çok zeki insanlar çevreleri tarafında deli muamelesi görebilir, kim bilir bu eğitim sistemiyle kaç tane dahiyi harcadık.
    Nedeni insanın kendisine benzemeyene, farklı düşüncelere olumlu bakmaması, ötekileştirmesi

1|0
    0|0
  • zekanın tanımının ne olduğuna göre değişir.

1|0
    0|0
    • tanımı sabit genel geçer kabul gördüğü şekliyle

• Zihinsel problemli insanlar daha zeki olamaz genel tanım ile.

Ama zeki insanın zihinsel bir problem yaşama oranını ben yüksek görüyorum. Artık daha zeki olmadıklarını kabul ederek

• ihtimaller var zeki insanın ilk düştüğü durum paranoya ama benzer durumlar normal zekalarıda bir üst seviyeye düşünmeye itebilir mantıkslı bence :D

1|0
    0|0
  • bazıları

1|0
    0|0
  • Olabilir çok nadir

1|0
    0|0
  • MEsela ben manyağın tekiyim ama zekiyim :D

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Psikolojik sorunları olanlar olabiliri, ama zihinsel problemli olanlar hayır olsa olsa duygusal zekaları gelişmiş olabilir o da belki.

1|0
    0|0
  • Insanlarda zeka gerilemesi varsa bu 1 eksikliktir. Zeka fazlaligi varsa da 1 eksikliktir. Herseyde oldugugibi ileri ya da geri zekali olmak 1 eksikliktir. Zihimsel problem saglikli bireylerde bulunmaz.

1|0
    0|0
Yükleniyor...