Kapalı kızlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Amacım siyaset falan değil sadece merak ediyorum. Ben de kapalıyım. Insanlar bizi yolda vs görünce bişey düşünüyo mu siz nasıl bakıyosunuz bu meseleye?

1|0
35|77

En İyi Erkek Görüşü

• Dünyayı ahirete değişmeyen kimseler deyip tebrik ediyorum. Etrafta onlara aşağılayıcı şekilde yaklaşan birini arıyorum gereken tepkiyi göstermek için. Çünkü bu konuda asla taviz vermem. Onların kendilerini savunmasına gerek kalmadan ben onları savunurum her şekilde. Tabi söylemeliyim ki her kapalı da aynı değil. İstisnaları bir tarafta bırakırsak kapalı kızlar bence daha hoş duruyor. Yanlış ta anlaşılmasın öyle yolsa görünce bakan tiplerden değilim. Velhasıl ben eşimin kapalı olmasını istiyorum kim ne derse desin

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Şöyle söyliyeyim. 2013'den beri kapalıyım. Yaşım 23.
    Açıkken tabiki laf atan bazı erkekler oluyordu. Az çok ilgilerini çekiyordum.

Şimdi ise çok farklı. Kapalılar insanların gözünde ikiye ayrılır. 1. Aşırı dinci, aman yaklaşma, işim olmaz, ne biçim bir yaratık, vs
    2. Nedense eskisinden çom yani açık halinden kapalı halinle daha çok erkek laf atıyor. Viddi anlamda daha çok talibin oluyor. Seni çekici buluyorlae. Kimileri bir gecelik peişnde kimileri bir ömürlük düşünüyor. Anlamıyorum. Gizlenmek için kapanıyoruz ama nedense birden çekici oluyoruz.

Ha bu arada, güzel kapalı olanlar, aşırı makyaj ve abuk subuk olanlardan çok daha çekici oluuor malesef. Aşırı makyaj yapıpta açık sacıl giyinenler herkesten kötü yorum alıyor. Aklınızda bulunsun ;)

Bu sözulediklerimde test edilip onaylanmıştır. 3 yıldır

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 76

• açıklardan bir farkınız olmadığını hatta onlar ne yapıyorsa aynısını tesettür adı altında yaptığınızı düşünüyorum ve gözümlede görüyorum zaten.

2|4
    0|0
  • hepimiz insanız. kadınlar kapalı açık diye yargılanmamalı. açık olan da kapalı olan, kapalı olan açık olana üstünlük taslamasının hiçbir anlamı yok. ayrıyeten kadınların kapanmasında mesheplerde çok farklılıklar var ve bu yüzden esas temele kuran ı kerim e bakmak lazım.
    istanbulyayinevi.net/.../...akiDin50Bask%C4%B1.pdf bu kitaptan yararlanabilirsin. bu kitaptan alıntıdır.
    Kadınları, kendi zihniyetlerine göre yaşatmak isteyenlerin çarpıttığı
    ayetlerin başında bu ayet gelir. Bu ayetteki “hımar” kelimesinin temel
    anlamı “örtü” olup, sözlüklerde “örtü” ve “başörtüsü” anlamları verilmiştir.
    Önemli olan husus ayette kapatılacak yerin açıkça “yaka açığı”
    olarak geçmesidir. Ayetin kapatmayla ilgili dikkat çektiği yer saçlar de-
    ğil, yaka açığı bölgesidir. Birçok kimse parmağın işaret ettiği yere bakması
    gerekirken parmağa odaklanmıştır, oysa açıkça parmağın işaret ettiği
    yer “yaka açığı”nın kapanmasıdır, saçların değil. Abdest almayla
    ilgili ayette başın sıvazlanması söylenirken, baş kelimesi Arapça karşı-
    lığı “res” ile vurgulanır. Bu ayette kapatılacak bölgeyle ilgili böyle bir
    “baş” veya “saç” vurgusu yoktur. Yani “hımar”ın saçları örtmesi değil,
    “yaka dekoltesi”ni örtmesi istenir. (“Yaka açığı” manasına gelen “cuub”
    256
    UYDURULAN DİN VE KURAN’DAKİ DİN
    kelimesi hem bu ayette kapatılacak bölgeyi belirtmek için, hem de Hz.
    Musa’nın yaka açığına elini soktuğunu belirten ayette geçer.)...

Yani sonuç olarak kuranda başın kapatılmasına dair bir iz yoktur. ayette cümledede yaka açıklığına dikkat çeker.

kuran eksiksiz bir kitaptır

0|0
    0|0
  • İnsan olduklarını düşünüyorum :) art bir düşüncem kesinlikle yok olamazda hoşuma bile gider gerçek kapalıları görünce olumlu düşünüyorum yani.

0|0
    0|0
  • Hiçbirşey düşünmüyorum. İşim olma kapalilarla banane kendi hallerinde olsunlar bende onlarla işim olmaz rahat olun yani

0|0
    0|0
  • 1-baskı altında kapanıyolar
    2 çıkar için kapanıyolar
    3-namuslu görünmek için kapanıyolar
    4-namuslu kapalı kız arayanları avlamak için kapanıyolar
    5-siyasilere yakın olabilmek için kapanıyolar
    6- modaya uyanlar var
    7- üniforma olarak kullanan var
    8 -ayrıcalık gibi bakanlar var
    inanç için kapanan yüzde bir bile değil

1|1
    0|0
    • Ailemde çevremde kapalı kimse yok mesela. Sadece inancım gereği kapandım. Sert eleştiriler de aldım ama sonuçta bu benim tercihimdi. Ayrıca yorumunuz için teşekkür ediyorum :)

• adam gibi ahlaklı olanları iyidir inş güzel ahlaklı kapalı biriyle evlencem evlenirsem bigun

3|0
    0|0
  • Gerçek kapalıysa saygı duyarım..
    Süslümansa tiksinirim..

0|1
    0|0
  • Şu sevmiyorum diye mahluklarla öbür tarafda görüşmek dileğiyle.

1|0
    0|0
  • insanları kıyafetine, görünüşüne göre değerlendirmek kadar saçma bir şey yok.

0|0
    0|0
  • hiçbir şey. tarzım değilsiniz

0|0
    0|0
  • Bizim zamanımızda kapalılar okula giremezdi, Artık Herşey Serbest Hem bu arada daha güzel oluyolar :)

0|0
    0|0
  • Hoş bişey

0|0
    0|0
  • ben begeniyorum. Sonucta iman basörtüsnde degil kapte olur ama giyim tarzi olarak hosuma gidiyor kapalilarin bazilari.

0|0
    0|0
  • Hava sıcak, beyne güneş ışını gitmiyor, küçük yaştan itibaren takanların beyninde ki kemikler gelişmez, saçlar havasızlıktan ölüyor ne diyim biraz akıl. Takmayın saçınızdan tahrik olan kadar türbandan tah

0|0
    0|0
  • Bazen toplu taşımalarda bakan kapalı kızlar görüyorum şaşırıyorum bakarmıydı bunlar falan diye erkeğe tatlıları olmuyo değil :D

0|0
    0|0
  • Milletin ne dusunduğu onemlimi senin icin sen ahiretini kurtarmaya bak doğru olanini yapiyorsun kardesim

1|0
    0|0
  • İlgimi çekmiyor.

0|0
    0|0
  • cicilerrr

0|0
    0|0
  • Benim çok hoşuma gidiyorlar ben açık kız istemem senim gibi kapalı olsun onun guzelligini benden başkası görmesin

0|0
    0|0
  • Giyimi kuşamı o kapalılığa yakışıyor mu önce ona bakarım. Kapalı olmayı hakkıyla veren insanı normal görürüm ama üstü başı yapışık, suratı komple badana, terbiyeden yoksun kapalılar (!) içinde sadece: Allah ıslah etsin diyebilirim.

0|0
    0|0
  • Açığada kapalıyada bişey düşünmüyorum, görünüşe bakmıyorum

0|0
    0|0
  • kapanmanın amacı dışında tarz olsun diye kapananlardan haz etmiyorum tabi tercih meselesi herkes istediğini yapsın

0|0
    0|0
  • Edebince kapalıysa tebrik ederim içimden bak ne güzel dünya zevklerini bırakıp Allah için kapanmış derim.

0|0
    0|0
  • özgür dünya bişi diemem sen beni yargılamadığın sürece benim seni yargılama ya da düşünme hakkım yok...

0|0
    0|0
  • bir ton makyaj varsa kaşar diyorum ama İslama uygunsa herşeyi maşallah Allah selamet versin diyorum

0|0
    0|0
  • Açık ya da kapalıdan ziyade tavırları, duruşu daha önemli bence. Kapalı ama dikkat çekici kızlar şaşırtıyor bazen beni...

0|0
    0|0
  • Saygım var. Açık ya da kapalı siyaset konusun da beni ilgilendirmiyor. Önyargılı değilim.

0|0
    0|0
  • çarşaflıları görünce evlenme teklifi edesim geliyor. Kapanmak kızlara yakışıyo ama kalplerinide kapadıkları sürece...

0|0
    0|0
  • severiz onları candır onlar @Lavinia-_-34

0|0
    0|0
  • dinci gecinip her halti gizliden yapanlar diyorum cogu kez

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    46

Kızlar Ne Diyor 34

• Ben de kapalıyım. ve itiraf etmem gerekirse çoğu kapalıyı sevmiyorum. neden dersen açıklayayım. Bir kesimi kara bağnaz, cahil. Bir kesimi kapri dar kot üzerine bol bluz giyer başına da deve hörgücü gibi topuz yapar kapalıyım der, bir kesimi de kesinlikle açıklara hoşgörü ile bakmaz bu yüzden çoğu kapalıyı itici ve iğrenç buluyorum.

1|1
    0|0
    • Bu yuzden toplum tesetture karsi cikiyor.. Allah herkese hakkiyla kapanmayi nasip etsin

• Amin. Bu arada tesettüre karşı değilim.😄

• İmsanların düşüncelerine göre hayatını şekillendirmeyeceğine göre böyle bir soru açıp saçma sapan görüşlerle canını sıkman çok anlamlı gelmedi bana. Sen bilirsin tabi bişey diyemem.

0|1
    0|0
    • Sadece toplumun tesetture bakis acisini merak ettim :)

• Seveni de var sevmeyeni de var. Zaten tesettürlü bir insan bunu bilir insanların ona karşı tutumundan

• Başını örten insanlarla bir sorunum yok. Bir şey düşünmüyorum da. Ama çarşaflıları ve peçelileri görünce cinleniyorum. Beni ilgilendirmediğini kendime hatırlatmaya çalışıyor ama başaramıyorum, çarşaf bana tamamen politik geliyor.

0|0
    0|0
  • Sonsuz saygım var sonuçta bizim annanelerimz babanelerimizde var ama bazı kapalı bayanlar yanlış anlamasın diğer kapalı bayanlar beli bir kısımdan söz ediyorum sadece bazı bayanlar olayı abartıyor inancınla güzelce kapanıcaksan kapan saygım sonsuzdur ama kapanıp baska yerlerı açıp barlarda elınle alkolle gezip ağzında tonla küfür olanlar nefret ediyorum onlardan işte inancıyle saygısıyla kapananlarada saygısızlık yaptıkları çünkü.

1|0
    0|0
  • Hiçbir şey düşünmüyorum. Başı açık olanlar gibi normaller benim için. İki kolu iki bacağı olan düşünebilen yaratık yani o da. Ne düşünücem ki?

0|0
    0|0
  • Yolda gorunce bir sey demiyorum, dusunmuyorum. Fikrimi sorarsan pek sevmiyorum zira kafa yapilarimiz hicbir zaman uyusmuyor. Saygim sonsuz..

0|0
    0|0
  • Kapalı derken nasıl kapalı olduğuna bağlı eski usül başörtüsü kullanip edebince giyiniyorsa candır.
    Ama rengarenk "Türban" "Şal" vs. örtünüyorsa siyasidir sinsidir bu tarz örtünenlerin çoğunluğu ayrıca "o.. pu" olma potansiyeli yüksek.
    Çarşaflıları direk Terörist olarak görüyorum yolda görsem yolumu değiştiririm ne malum bombacı olmadığı?

0|1
    0|0
  • Normal bakiyorum. annem, ablam kapali.. ama carsaf ve ferace tarzi giyinenlere büyük saygim var. saglam irade gerektirir

0|0
    0|0
  • Gizli bir kullanıcı tam aklımdan gecenleri ve yaşadıklarımı paylaşmış. Gerçekten de öyle. Gizlenmek için kapanıyoruz ilgilerini çekmemek için daha doğrusu çekici olmamak için kapanıp 'güzelliğimizi' gizliyoruz fakat yinede çekici oluyoruz. Evet maalesef gerçekten öyle. Kimileri bir gece için uğraşıyor kimilieri bir ömür için. Anlamış değilim doğrusu

1|0
    0|0
  • İnsanların senı görunce düşündükleri şeyi önemsiyor musun?
    Sen açık ol kapalı ol ne fark eder ki gözümde normal birisin.

0|0
    0|0
  • kapalılar yani
    bana göre ne bir artıları var ne de bir eksileri.

1|0
    0|0
  • Bazı daha doğrusu çoğu kapalıdan nefret ediyorum başını kapatıp dar pantolon dikkat çekici kıyafetler giyince namuslu olunmuyor kapanacaksa layıkıyla yapmalı

0|0
    0|0
  • Kapalılığın ne siyaseti olabilir. Bende kapalıyım. İyiki kapalıyım. Ne mutlu banaki kapalıyım. Rabbim herkese nasip etsin.

0|1
    0|0
  • Bu ulke musluman bir ulke kapali biri gorunce nie farkli dusunsunsen ben çiplak bir kiz gorunce kiniyomuyum heryerini acmis araniyor diye hayir
    O yuzdende kimse kapali gorunce yorum yapaz ulkemiz musluman ulke begenmeyen avrupalasmaya ozenen s. ktrsn gtsn

0|0
    0|0
  • Sevmem

0|1
    0|0
  • Yani insan işte ama küçük yaşta görünce de gözlerim garipsiyor sonra banane deyip önüme dönüyorum onlarda yemek yiyip uyuyor falan ne olsun

0|1
    0|0
  • Kafayı kapatıyorlar altlarında dar pantalon ya da yanlarında erkek arkadas..

0|1
    0|0
  • Hoslanmam

0|0
    0|0
  • Saygim sonsuz ama sevmem

0|0
    0|0
  • Ben bişey düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • dinini hakkıyla yerine getiriyosa ne ala. ben genelde kapalı insanlara daha çok guveniyorum

0|0
    0|0
  • Notr.

0|0
    0|0
  • bir şey düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Çoğunun "kaşar" olduğunu düşünüyorum

1|0
    0|0
    • yüzde 90 deseydin kesin doğru derdim
      çoğu az demektir

• kefil olanlar hep yanılıyolar

• Kimseye kefil olmuyorum ama hakaret doğru olmaz.. gizliden ya da açıktan bişey yapiyolarsa bu kendi günahları. Allah doğru yola sevketsin

• Hiç bir şey.

0|0
    0|0
  • Kendi tercihleri

0|0
    0|0
  • Birşey düşünmüyorum herkesin kendi tercihi

0|0
    0|0
  • hiç bişey düşünmüyorum

0|0
    0|0