Bombalar patlarken mutlu olamayan, günlük hayatta mutlu olmaya çalışmayı suç gibi hisseden bir ben miyim?

hergün birsürü insanımızın katledildiği bu güzel ülkemizde, normal hayatı yaşamaya çalışırken gülmek ve hayattan beklentilerle yaşamak çok lüks gibi geliyor ve bir parça çikolatanın bile verdiği murluluk utandırır oldu, savaş ortasında bana ne ben kendime bakarım gibi geliyor. ben gibi olan var mı?

1|5
7|13

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Aynen ben de öyleyim. Gülümseyim diyorum kendime kızıyorum gülmek istemiyorum İstanbul kan ağlarken içimden gülmek gelmiyor canım bir şey yapmak istemiyor :( Huzursuz hissediyorum kendime kızıyorum

1|4
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Sizin gibi çevresine duyarlı ve yaşananlar karşısında üzüntü duyabilen çok az insan kaldı. Dünden beri yazılanları özellikle takip ediyorum. Sanki kimse ölmemiş gibi davranan ne kadar çok üye var. Şu an Türkiye'de bazı evlere ateş düştü. Babasını bir daha göremeyecek olanlar, eşine veda edemeden ondan kopanlar, yıllarca yetiştirdiği yavrusunu, çocuğunu bir anda toprağa vermek zorunda kalanlar var. Bizler insanız. Duygularımızla yaşarız. Çevremizden etkilenir, birbirimizle paylaşırız. Ölenleri tanımam gerekmiyordu. Onlar da kendi halinde yaşam mücadelesi veren sizin benim gibi insanlardı. Şimdi yoklar. Yazık.
    Kimbilir ne hayalleri vardı. Neler planlıyorlardı. Geriye sadece gözyaşı ve keder bıraktılar. Böyle mi olacaktı. Onların gidişini gördükçe boğazım düğümleniyor, midem burkuluyor, içim acıyor.
    Ben bu görüşü yazarken bir e-posta geldi. Saldırıda hayatını kaybedenlerden birisi tanıdık bir gruptanmış. Vefat hakkında bilgilendirme yapmışlar.
    En çok da çocukların zarar görmesi beni üzüyor. Günahsızlar tam da hayatın en güzel çağında koşup yaramazlık yapıp bizlere hayatın mucizelerini gösterecekken şu an ne haldeler.
    Bu haldeyken ne çikolata ne bir başka şey beni mutlu edemez. Onlar için üzülüyorum. Dilerim yaralılardan iyi haberler alırız. Ölenler için ise arkalarından dua ederiz.

1|3
    0|0
    • Ne kadar güzel yamışsın, aynen katılıyorum

• Teşekkür ederim.
      Keşke ben güzel yazmasaydım da herkes duyarlı, anlayışlı ve bunları özümsemiş olsaydı.
      Yaşanan bu kadar vahim olayı görmek bile istemeyen kişiler var. İşin bir de siyasi boyutu var ki anlatmaktan sıkıldım artık.

• ilginç bir toplum olduk çıktık. yıllar önce 17 ağustos depremi sonrası 12 kasımdaki düzce depremi cuma gündü hiç unutmam canlı yayında bir kadın çocuklarını evden çıkaramadı bisürü çocuk yanarak öldü, ev arkadaşım aynı eğitimi almışız aynı işyerinde çalışıyoruz güya kültürlü kesimiz, kız ayağa kalktı 'allah kahretsin şimdi bu depremden de sonra kimse bara gitmez gençlikle karşılaşamıcaz' dedi şaka yapıyosun di mi dedim, yoo ciddiyim dedi, bu kadar duyarsız nasıl olursun canlı yayında kadın cocuklarını ykaybediyor yardım gelemedi muhabir salak da yardım yerine çekiyo olayı, bu senin halin ne dedim. bana kızdı nasılsa ölcekmişiz diyip minisini giydi çıktı gitti bara ama 1 saat geçmeden geri döndü hepsi kapalıymış canı buna sıkılmıştı :D

• Türk halkına tek oy kullanmaya zorlayan kader utansın ne diyelim. Ben yinede yüce türk milletinden umutluyum inşallah bu günlerde geçecek

2|1
    0|0
    • inşallah kardeşim, şehitlerimizin, masum vatandaşlarımızın kanları için Allah acısın bize ülkemize

• ben elimden geleni yapıyorum kendi adıma, milyon oyum olsa biri bile ülkeyi bu hale getirenlere olmaz. Ben yapacağımı yapıp tevekkül yapıyorum Allah acısın diyerek. Keşke ben ve benim gibilerin yaptıkları çözebilse herşeyi

• Sizi eleştirmek için değil. Çoğunluk atını bağlamadan inşallah atım kaçmaz diyor o yüzden.

• sana katılıyorum bukadar acı içinde banane denirmi mutlu olunurmu hiç

1|2
    0|0
  • Hayatta en sevmediğim şey çaresizlik. Gülsek de ağlasak da çaresiziz. Toplum olarak devlet büyüklerinin de desteğiyle harekete geçmek lazım.

1|0
    0|0
    • bizi yönetenler bu hale getirdiler itinayla işlediler herşeyi, bir psikopatın ruh hastasının elinde oyuncak olsun diye mi kurtuluş savaşı verildi onca şehitlerimizin kanı yerlerde sonuç bu olsun diye mi:(

• Ama bizi yönetenleri de biz seçiyoruz. demek ki bizde de suç var.

• aslında o sadece kazanmanın bir kısmı tamamı değil oylarını makarna kömüre satın alınır, bilgi işlem kısmında oynanır, sandıklar çöpe atılırsa, sayımlarda sahtecilik yapılırsa ve bunlar olurken bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın dersen o yılan doğururrr topumuzu yer işte.

• kimse farketmıyor ama suanda 3. cü dünya savaşını yaşıyoruz.. savaşın oldugu zaman da yaşadıgımız için farketmıyoruz ama iuanda Dünya yeniden şekilleniyor.. Ortadoğu, Avrupa , amerıka falan.. bu bombalar keyfiyetten patlamıyor.. yeni dünya düzenın bir parçası bunlar.. büyük resme bakın anlarsınız ! Türkiye yeni Dünya düzenınden kendine büyük pasta almaya çalıştığı için patlıyor bu bombalar ! büyük resme bakın

0|1
    0|0
    • hayır biz şu anda kendini lider zanneden bir diktatörün egosunun sonuçlarını yaşıyoruz. kendinizi kandırmayın. konuyu genellemeyin, gerçekleri görün! işid belasını başımıza saran kim? milyonlarca suriyeliye kapıyı açıp paramızı gücümüzü bunlara harcatan kim? teroristlerle el skışan, kürtçe sarkılar söyleyen, dolmabahçe toplantılarında tavizler veren kim?

• baştaki adamların gitmesi gerek. yönetenlerin sorumluluk alıp onurlu davranmalarını bekliyoruz

1|2
    0|0
    • ahhh ahh o dediğin bizim ülkemizde mucize gibi bişey keşkeee ama nerdee

• yakındır sonları. her gün güç kaybediyo, tepe taklak düşecek yakında. bu binali minali ile olmaz. adam daha konusmasını bilmiyo. cevap veremiyo sorulara.

• Amin inşallah tezelden. Binali kuklayım dedi resmen başbakan olduğu gün, aynen alıntı yapıyorum '... lidere olan sadakatin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Yolumuz milletin sesi, partimizin lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın yoludur.'' Bunun üstüne daha ne dicek. Yanlış cevap verse abisi kızıyo ertesi gün tam ters demeç veriyo. Sonumuz hayrolsun

• Hislerimi, Düşüncelerimi yazıya döktünüz yüreğinize sağlık

1|0
    0|0
  • vicdan işte insanlık işte...

1|1
    0|0
  • bizim her gün yaptığımız şey, mutlu değilken mutlu olmaya çalışmak

1|1
    0|0
  • Kendini sorumlu hisetme devlet güvenlik güçleri hükümet çalışıyor bırak onlar çözsün

0|0
    0|0
    • sorumluluk değil bu bir duygu, yani şöyle düşün yan komşun feryat figan üzüntülü ve ağlıyor, başına felaketler gelmiş ve hergün geliyor, bitmek bilmiyor, sesleri duyuyosun, elinden de bişey gelmiyor tabiii ve sen rock müzik vs açıp keyfedebilir misin? yanı başında acılı insanlar varken... tamam ölenle ölünmez tamam hayat devam ediyor da, bir sonraki sıra heran bize de gelebilir, ne yapabiliriz şu an bireysel olarak bir gücümüz yok ama sandıkta birilerini gömebiliriz mesela, inadına güçleniyolar inadına kaos ortamı inadına kötüler tepelerde bu da can yakıyo

• evet cahili çok. akp'ye ve rte'ye oy veren sayısı, eğitim seviyesi arttıkça dramatik olarak azalıyor. dağdaki köyde yaşayan okumamış teyze ile doktora yapmış adamın oyları ne yazık ki aynı.

haini çok evet. çünkü devletin başı öncelikle halkına ihanet ediyor. önce devletin başından temizlememiz lazım hainleri

not: hağin değil hain. soliyim değil söyliyim.

• @wuxxum teşekkür ederim düzelttiğin için hatalı kelimeleri 😃

• bu gün toprağa yakınınızı koysanız gelir gelmez yine hayata devam edersiniz... bu hayatın gerçeği

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

• Yalnız değilsin kardeşim 👍🏻

1|3
    0|0
  • Yalnız değilsin.

1|1
    0|1
  • Benimde içim hep buruk bu yaşananlardan ötürü.

1|1
    0|0
  • Yalnız değilsin.

1|1
    0|0
  • Bencilce davrandigimi dusunuyorum bende.

1|0
    0|0
  • hiç aklımdan çıkmıyor :( ülkem adına çok endişeliyim..

1|1
    0|0
Yükleniyor...