Kapanmak istiyorum ama cesaret edemiyorum. Kapanmak isteyenlere ne tavsiye edersiniz?

müslümanım , ailem pek dindar insanlar degiller ama saygı duyuyorlar bu istegime , ben istekliyim ama cesaret edemiyorum arkadaş çevrem zaten açık saçık insanlar bir kaç tane kapalı arkadaşım var onlarda "pantolon, dar şeyler"giyiyorlar
"Bir iş Kimin için yapılıyorsa , onun istediği gibi yapılmalı "bence kapanırsam uzun boydan elbiseler , feraceler giymek istiyorum
ama cesaret edemiyorum , yardımcı olun lütfen :(

0|1
20|38

En İyi Erkek Görüşü

• Özgür iradendir kimse karışamaz..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ne zaman hazırım diyorsan o zaman kapan ve yavaştan al çünkü sıkılıp açılmak çok daha büyük günah..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 37

• ne istedigini biliyorsan cesaret etmelisin
    yok bilmiyorsan hiç başlama

1|0
    0|0
  • Yaparsın niye yapamayasın ki senin kararın sonuçta

1|0
    0|0
  • Bunu inancınız gereği yapıyorsanız bence gelecek tepkileri umursamayın Allah kalbine böyle bir şey yerleştirmiş madem sizde onun gereğini yapın. Ama moda böyle bende yapayım derseniz hiç bulaşmayın. Allah gönlüne göre versin.

1|0
    0|0
  • İnş adabınla kapanırsın güzel kardeşim sakın. Başını kapatıpda dar kotlar giyme bilesinki onlar şeytandanda ötedir

1|0
    0|0
  • çok güzel şeyler düşünüyorsun bence bu kadar yeter :)

1|0
    0|0
  • Kapan tabi ya

1|0
    0|0
  • cesaret etmek zor haklısın bambaşka bir hayat ama ilk adımı atarsan devamı gelir bence at bir adımı yaşa istediğini

1|0
    0|0
  • destekliyorum:)

1|0
    0|0
  • Bana kalırsa kardes bunu ne için ve ne sebeblr için takıyorsun bunu göz önünde bulundurarak takmalısın din için mi yoksa süs olsun diye mi yani bir taktın iki taktın baktın sıkıcı olmaya basladı sonra çıkarıp atmayacagın birsey olmalı

0|0
    0|0
  • çarşaf giymeyeceksen öyle akp li ılımlı islamcılardan görüpde dapdar tunikler capriler giyip başını örteceksen hiç günaha girme bence müslümanlıkta ılımlı islam diye birşey yoktur bu insanları saptırmak için kullanılıyor kuranda çarşaf vardır kadının hiçbir yeri belli olmayacak şekilde kapatıp sokağa çıkar çünkü kadınlar güzeldir çekicidir cennetteki hurilerden bile daha güzel varlıklardır bir erkeği bakışlarıyla bile cenabet yapabilirler onun için emredildiği gibi kapanmayacaksan hiç boşuna kendini terletme bence

0|0
    0|0
  • Kapan kim ne diyecek sana? Senin kendi tercihin.

1|0
    0|0
  • Mahalle baskısı demekki sadece açıklar için yokmuş

1|0
    0|0
  • Çevrendeki insanların ne dediğine bakarak kapanacaksan hiç kapanma daha iyi.. kapanacaksan Allah için kapanacaksın.. Allah rızası için.. Allah Kur'anda emrettiği için kapanacaksın... umarım sende tesettürü süs olarak kullanmazsın

0|0
    0|0
  • Kapatırız itinayla

0|0
    0|0
  • kapan ne olacak

0|0
    0|0
  • Sen niyetini etmişsin... Allah yardım eder ve gönlün huzura en kısa zaman da erer de gerçeğe dönüştürürsün.. Benden tavsiye sadece kapanmak dışında dünya sevgisi hastalığıına da çare bulmaya çalış. Bulursan ahiret saadetine erersin..

0|0
    0|0
  • Çağ dışında kalacaksın yani? Yazık.

1|0
    0|0
    • çağ kafamdaki örtüyle ölçülen bir çağ sa bırak gerisin de kalayım

• @Damdanakann tek tip lafa yapısı ve tek elden yetiştirilen bu insanların hepsi tek görüşe sahip. Bu yüzden genelleme yapıyorum.

Bir ara gelin de size kitaplığımı gezdiririm. Belki uykunuz genişler.

• @emoş001 yaşama öl o zaman.

• Yobaz mı yanı

1|0
    0|0
  • Aman SüslüMan olma da

0|0
    0|0
  • 1 seneye kalmaz açılırsın.

0|0
    0|0
  • aman sakın kapanacaksan vucudd hatlarını gösteren şeyler giymeyecen adam gbi kapancan

0|0
    0|0
  • Kesinlikle yüreğinde ve inancında yer buluyorsa örtün. Ne mutlu ki bu düşünceyi taşıyorsun.

0|0
    0|0
  • Yardımcı olun derken başörtüsünü biz mi bağlayalım sana, tam anlamadım.

1|0
    0|0
  • yani işin özü şu aileme maddiyat olarak köstek olucam diyorsun ...

0|0
    0|0
  • Allah rızası için kapanmalisin süslü gizukmek için değil.

0|0
    0|0
    • ah sizin şu yargılamalarınız , soruyu oku tekrar gel kardeşim

• Sonunu okumamisim basarirsin inşallah cevrenden çok Allah daha önemli degilmidir bunu düşün

• hyrls olsn inşh

0|0
    0|0
  • Namaz kiliyormusun

0|0
    0|0
    • kılıyorum

• Allah kabul etsin. Pek cok arkadas namaz kilmadan kapaninca bir sure sonra kapaliliga uymayan yakismayan durumlara girebiliyor.. bunun yaninda acik olupta namaz kilan tanidigim insanlarda var gerci acikliklari sadece baslari acik giyimleri son derece terbiyeli olculu.. herkesin tercihi.. Allah kabul etsin namazlarinizi.

• teşekkür edderim

• Bence çok doğru bir şey yaparsın Allah Yardımcın Olsun. Allah Kabul Etsin Örtünmeni

0|0
    0|0
  • başkası ne düşünür kaygısıyla kapanacaksan hiç kapanma daha iyi..

0|0
    0|0
  • kımsenin ne dedigine bakma nasıl istiyorsun öyle kımse seni ilgilendirmez kı

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 19

• dostum iyi düşün taşın, gerçekten altından kalkabileceğine inanıyorsan yap. bir hevesle kapanıp sonra açılanlar gördüm. yapma demiyorum tabiki Allah ın emri. ama senin için eziyete dönerse yakınlaşman gerekirken Allah muhafaza daha da uzaklaşma. kimsenin ne dediğini de umursama eğer istiyorsan, herkes kendi hayatını yaşar.

1|0
    0|0
  • Kuzum bende inan senin gibiydim. Ama sonra kendim karar verdim. Benim annem kapali ama benim kapanmami hic desteklemedi. Ve bizim arkabalarda da 1 tane bile kapalı yok. Hic istemedi. Sonra kapandim. Herkes acilirim diye baktılar. Ama acilmadim. Hemen uzun tunikler aldim. Bol pantolonlar aldim. Feraceler aldim. Hic bir tane bile dar bişey almadim. He ama su var evdeyken annemle rahatken giyiyorum. Yani atma su anki kiyafetlerini. Evde kullanirsin gene kullanirsin. simdi ilk olarak kendine iki tane uzun tunik al. 1 tane de siyah, mavi gibi cok cok kullanilan ve kolay kombinlenen bir sal al. Kiyafetleri yavas yavas alirsin. Sal falan zaten kesin arkadaslarin olsun cevren olsun ailen olsun sal hediye alirlar. Hatta ben bile bir sal hediye alabilirim sana. Ve sunu da diyim hani diyorlar ya hep iste kapalilar bu sicakta yaniyorlar falan. Aslinda, tam tersi kendileri yaniyolar farkinda degiller. Çünkü mesela sicaktan terledigimiz zaman ustumuzdekiustumuzdekiler teri emiyo ve de güneş doğrudan cildine gelmiyo kolunu bacagini koruyo güneşi almiyosun. O yuzden güneşten hic sıkıntı olmuyo cok şükür. Hani yapilmicak bir yani da yok. Gerçekten cok kolay yaparsın. Ama sadece kapandiktan sonra hareketlerine tavırlarına dikkat et. Basortu herkese yakisir zaten marifet basortusunu kendine yakistirabilmekte. Dikkat et ona

0|0
    0|0
    • mesajın beni rahatlattı bunu belirteyim ilk olarak :) halim ve tavırlarım kapalılıga yakıştını düşünüyorum oturmasını kalkmasını bilen biriyim çok şükür benim annem çok açık biri yani açık giyinir akrabalarda öyle hep , öyle yetişmiş ama ben izmirin sıcagında bile bikere şort giymedim kendimi sergilemeyi her zaman anlamsız buldum açıgım ama sadece başım açık diyeyim son cümlelerin cidden çok etkileyiciydi "marifet basortusunu kendine yakistirabilmekte"dar giyinmeleri geçtim kapalı bir kadın küfür etmemeli kapalı bir kadın agzını ayırarak gülmemeli (sokakta vs) kapalı bir kadın sokakta sigara içmemeli... bunları yalnızca kapalılar degil hiç bir kadın yapmamalı böyle bir düşünceye sahibim açıkken bile bunlara düşündüm.. ilk olarak dedigin gibi uzun tunik ve ispanyol paça pontolan alayım bayram da onları giyiyim hem akrabalara vs birden garip gelmez :D tesekkür ederim yorumun için

• Kuzum sana mesaj gonderilmiyor neden

• kapatmıştım mesaj gelmesin diye pardon açıyorum hemen

• Ya hep ya hiç kuralı mevcuttur doğa da

2|0
    0|0
  • Kimseye bakma önemli olan senin dinin senin inancın kapanmalisin kimsedende çekinme Allah İnşallah herkese nasip eder

1|0
    0|0
  • bence çok güzel bir düşünce sen bunu istediğin an gerçekleştirmelisin yarına bırakma yarın sana şeytan izin vermeyecektir ve gerçek dostlarınsa bu durumu anlayışla karsilayacaklardir ama kötü tepki alırsan arkadaş çevrenide değiştir.

1|0
    0|0
  • Çok istiyosan kapan ama, sonra bundan sıkıla bilirsin, açilsanda günah olur. Yani iyi düşün

1|0
    0|0
  • Ben de kapanmak istiyordum. Çok istiyordum. Geceleri uyumayıp nefsimle savaşıyor ve tüm olabilecekleri değerlendiriyordum. Sonra kapandım. Elhamdülillah çok güzel bir hayatım var. Ve eğer en çok istediğin o an nefsinle yaptığın savaşı kazanırsan sonuçları çok iyi oluyor. Ama o an dikkatini çekiyorum O an, savaşı kaybedersen bir daha kazanamıyorsun.

0|0
    0|0
  • Neden cesaret edemediğini anlamadım?

0|0
    0|0
  • Allah diyor falan diyenler olmuş, Kurandaki ÖRTÜNÜN kelimesinden anladığınız her yerinizi sarıp sarmalamak mı? Göğüs ve çevresidir. Bir insan saçını neden kapatır anlamam, erkekler tahrik oluyor diye mi? Bir erkek eğer saçtan tahrik olacaksa üstündeki kıyafetten de tahrik olur. Erkekler yazın sıcağında atletlerle dolaşırken sizin o şekilde gezmeniz adalet mi? Sırf erkek orasına burasına hakim olamaz diye yaptığınız bu şey işkenceden başka bir şey değil.

0|0
    0|0
  • istersen kitap önerebilirm? :) kapanmaktan ziyade daha da bilinçlenmen için belki daha cesaret verici olabilir :)

0|0
    0|0
    • öner tabii ne duruyorsunnn :D

• teşekkür ederim listeme ekledim

• rica ederiiimm :) :) insAllah faydalı olur :)

• Troll! Birakin bu safsatalari

0|0
    0|0
    • güzellik kaç yaşındasın? ha 36 yaşında bir bayansanız saygım var ben burda trol soru sorarken siz hoşaf kaynata bilirsiniz, iyi günler... trol soru vs o işleri geçtim ben sizde Trolll! diye insanlara damga vurmayı bıraksanız iyi olur

• @bursalı1980 mahmut ben :DDD
      şimdi güzellik senin 36 yaşında oldugunu düşünmüyorum" Troll" diye soruya cevap veren biri bnce henüz 14-18 yaşları arasındadır...
      "kadınlarr anlar"lafına bakarsak bence yeni ergenlige girdin bu da 14 yaşında olucagına dair bir adım,
      beni erkek olarak düşünmende seni 12 yaşında kılar ( bu zeka yaşında olabilir)
      "güzel kardeşim" lafına gelince -hiç bir kadın-demen seni vasat kıldı , bn böyle hitap ediyorum
      umm son olarak bu yazdıklarımın aksini idda ediyorsan ;
      yaşına yakışır bir şekilde davran...
      ve son son sonnn olarakta olaylara tek bir pencereden bakıyorsun , bu yanlış :D

• @bursalı1980 ... al bir denyo daha

• Içinde az da olsa bir istek varsa erteleme derim. Şimdi cesaret edemiyorsun ama kapandigin zaman keşke daha önce kapansaydim diyeceksin.

0|0
    0|0
  • kapan istiyorsn

0|0
    0|0
  • Cok iyi emin ol bu istekten daha sonra acilmaya kalkma

0|0
    0|0
  • ne diyim ki

0|0
    0|0
  • başkalarına bakma sen. İstediğini yap.

0|0
    0|0
  • Eger istiyosan kapan ama eger gercekten istiyosan yapabilecegine inaniyosan

0|0
    0|0
  • kapan canim neden cesaret edemiyosunki sonucta müslüman bir ülkede yasiyosun..

0|0
    0|0
  • Hemen devreye giriyorum
    Bende önceden acıktım
    Zor değil devamını yazicam bekle

0|0
    0|0
    • bekliyorum...

• Iyice düşününce kapanmanın doğru olduğunu anlıyorsun ben ikna edici güzel cümleler kuramam belki
      Ama bir düşün önce Allah 'ın emri kapanmak neden enretmis Yaradan bizi gözlerden ve daha beterlerinden korumak için ya bir düşünsene senin bedenin sana birde helaline özel olmalı başkalarına haram olmalı
      Sen düşüncen de kararlı olursan seni kimse caydiramaz dik durursan kimse seni yildiramaz
      Korunmak kapanmak gözlerden uzak olmak çok hoş
      Sana bakıp şehvetle iç çekmiyor kimse bu çok güzel birşey
      Sonuçta Allah 'ın emri daha başka birşey demeye gerek var mı
      Seni anlıyorum benim içinde çok zor oldu kapanmayı çok istiyordum ama yapamıyordum somunda dedim ki düşün düşün nereye kadar ablamdan yardım istedim birkaç parça kiyafet aldım baktım böylede olmuyor doğru olan değil ferace aldım bol sade dikkat çekmeyen uzun bir ferace bu yönden çok mutluyum modern müslüman ya da süslüman değilim çok şükür Rabbim sana ve tüm ümmeti Muhammed in kadınlarına nasip etsin kapanmayı tez zamanda

• Iyice düşününce kapanmanın doğru olduğunu anlıyorsun ben ikna edici güzel cümleler kuramam belki
      Ama bir düşün önce Allah 'ın emri kapanmak neden enretmis Yaradan bizi gözlerden ve daha beterlerinden korumak için ya bir düşünsene senin bedenin sana birde helaline özel olmalı başkalarına haram olmalı
      Sen düşüncen de kararlı olursan seni kimse caydiramaz dik durursan kimse seni yildiramaz
      Korunmak kapanmak gözlerden uzak olmak çok hoş
      Sana bakıp şehvetle iç çekmiyor kimse bu çok güzel birşey
      Sonuçta Allah 'ın emri daha başka birşey demeye gerek var mı
      Seni anlıyorum benim içinde çok zor oldu kapanmayı çok istiyordum ama yapamıyordum somunda dedim ki düşün düşün nereye kadar ablamdan yardım istedim birkaç parça kiyafet aldım baktım böylede olmuyor doğru olan değil ferace aldım bol sade dikkat çekmeyen uzun bir ferace bu yönden çok mutluyum modern müslüman ya da süslüman değilim çok şükür Rabbim sana ve tüm ümmeti Muhammed in kadınlarına nasip etsin kapanmayı tez zamanda

Yükleniyor...