Ailesi rahat olanlara cok ozeniyorum benim annem neden boyle?

Hep istedikleri gibi yasadim kucuklukten beri yatili okullarda kuran kurslarina gittim yazin hayvan gibi calistim daha ortaokuldayken fen lisesini kazandim bu yil bitti lise sonuclarim cok iyi gelicek hep basarili oldum ama kafami evden disari uzatamadim ramazan iftardan sonra biraz cikayim disari siyorum cikip napican millet ne der kizlar aksam disari cikmaz arkadaslar gercekten cok bunaldim cokkkkkk kapali kizlar bile hergun cikiyo geziyo bizimkiler hicbiseye izin vermiyo napmam lazim?

hergun namaz kılıp kuran okumuyorum diye kavga ediyoruz evet yapmam gerekenleri dini anlamda yapmıyorum ama hergün huzursuzlukla geçiyo sırf bu yüzden birşey insana zorla yaptırtılmaz ki

0|1
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Senin yaşadıklarını bizzat yaşadığım için seni o kadar iyi anlıyorum ki. Çocukluğumdan beri her yaz tatilinde yatılı kuran kurslarında buldum kendimi. 4 yıl yatılı İHL okudum öHep bir baskı hep bir zorlama içinde büyüdüm. Peki ailemin bu yaptıkları ne kadar doğruydu. Hiçbir şey zorla olmuyor. Yapılan bu baskı ters tepkiye sebep oluyor. Onlar oku dedikçe insanın okumayası geliyor. İnsanın içinden gelmesi gerekiyor. Zorla yapılan ibadetin sevabı da olmaz ki. Biraz da rahat bırakmaları lazım. 22 yaşına geldim bu baskıları hâlâ devam ediyor. Kendi isterdim bir hayatı hiçbir zaman yaşayamadım :( Arkadaşım bu bizim kaderimiz. Yapacak bir şey yok...

0|0
    0|0
    • Kesinlikle öyle... Diyorum ki anne içimden geldiğinde zaten kılıyorum namazımı içimden gelmeyincede senin zorunla yatıp kalkmanın bir sevabıda yararıda yok ki bana ama emin ol ki bir kız için bu durum çok daha zor Allah sabır versin bize

• Kaderimiz :(

• Mesela benim asla sevgilim olamaz. Babam ne zaman evliliğe izin verirse ancak onun istediği biri ile evlenebilirim. Şeytan diyor ki git bu diyardan kendine başka bir yaşam kur.

En İyi Kız Görüşü

• huzur islamda hayatını yok et bu dünyayı yaşama öteki dünya zaten inançlarda var aslı kesin değil yaşadın mı öldünmü bilemezsin
    varlığı bilinmeyen sadece varlığına inanılan öteki dünya için bu dünyanı ve başkalarının hayatını zindan et

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• senin için çıkar yol bir an önce evlenmek ama evlenecem diyede yanlış insanla birlikte olma. zor ya Allah sabır versin. seni çok kocaman anlıyorum genç

0|0
    0|0
  • pişmanlıkmı var

0|0
    0|0
  • Bunlar için kavga edilmez tabi Allah insana akıl ve irade vermiş. Annen sana karşı sorumlu davranmak zorunda ama bunu kavga ederek değil tatlı bir dille söylese daha mantıklı olur.

0|0
    0|0
  • Üniversitede ailenin yaşadığı şehrin dışında bir tercih yap ;)

0|0
    0|0
    • İmkansız izin vermezler

• Param olsa hiç düşünmem :)

• Şaka bir yana işin zor. Allah yardımcın olsun. Ben de birkaç aya kadar annemle aynı evde yaşıyordum. Her şeyime karışıyordu. Allah'tan başka bir şehre taşındım da kurtuldum :)

• zorla olmaz dini vecibeleri sen kendin isteginle farkinda olarak yapmalisin. ama vesveseye kapilma derim. Unutma her zorluktan sonra bir kolaylik vardir

0|0
    0|0
  • Haklisin.. ekonomik özgürlüğünü alana kadar dayan.. ama ne olursa olsun aileni hiçbir zaman çok üzme

0|0
    0|0
  • Benim sülalem rahat

0|0
    0|0
  • haklısın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• En basit soru bu cevabıda izin alma sabah akşam uyu bir şey derlerse tınlama çünkü ben öyle yapıyorum. Mis.

0|0
    0|0
  • Zaten universiteye baslicaksin , o zaman bu sorunlarin bitecektir. Dert etme Şu an icin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...