Orucum ve çok hastayım?

Boğazım çok kötü. Sabah antibiyotik içmem gerekiyordu. Sesim kısık daha kötü oldum. Oruç tutmasam olur mu? Sıcak bişeyler içmem lazım. 😪😪😪

0|0
2|19

En İyi Erkek Görüşü

• yani böyle sıyrılamazsın tutulacak o oruç uyumaya çalış yarında tutma yani

1|0
    0|0
    • Ama daha niyet etmedim belki bozarım diye 😞

• 6 soruda eig seçildim tek hepsinin sahibi senmisin yoksa :D

• Bilmem sanmıyorum 😄

En İyi Kız Görüşü

• orucum ne lan? oruçluyum denir ona... hastaysan tutma.

1|0
    0|0
    • Biraz daha kibar olabilirsin. Oruç tutuyorum, orucum. Söyleme şeklime bu kadar takılmana gerek yoktu.

• kusura bakma :D bence ilaçlarını iç derim iyileşmen için orucu bir süreliğine yarıda bırak

• Bilmiyorum çok şüpheye düştüm ama sağol yine de 😞

Erkekler Ne Diyor 18

• Önce sağlık olarak iyi olmanız gerek zaten. Hasta iseniz ve kendine eziyet edercesine tutuyorsanız zaten anlamı yok hemde size yazık yani. Yasaklı bir şey yapmadığınız taktirde kazasını tutarsınız tutmadığınız gün karşılığı. Önce iyileşmeye bakın bence. Çok geçmiş olsun...

1|0
    0|0
  • Eğer çok kötü isen küçük bir kağıt parçası veya pişmemiş çiğ pirinç tanesi yutarsan orucun bozulur ama Kefaret gerekmez. Çünkü vücuda gıda veya deva olan bir şey girerek oruç kasten bozulursa Kefaret gerekir. 61 gün yani. Kağıt parçası yutup orucunu bozar ve ilacını alırsın 😉

1|0
    0|0
  • Eğer gerçekten mecbur kaldıysan bozdugunda 1 gün borclanirsin ama kendini kandiriyorsan ve bozarsan 61 gün tutman gerekir

1|0
    0|0
    • Dün daha iyiydim, tuttum. Ama bugün ciddi anlamda çok kötüyüm. Öksürük kaç kat derinden geliyor ve yutkunamıyorum. Gece boğazımın acısından 10 kere uyandım...

• Geçmiş olsun. Hasta hasta oruç mu tutulur? Akıl, Mantık dini olan bir dinden bahsediyoruz. :)

1|0
    0|0
  • sağlık içinse orucu bozmanın günahı yok. tabi dayanamayacak gibiysen

1|0
    0|0
  • Tutmaman gerek zaten...

1|0
    0|0
  • çok zor durumda değilsin ya :D hani kolun bacağın kopmamış yaşarsın daha sabret az kaldı :D

1|0
    0|0
  • Sağlık daha onemlı

1|0
    0|0
  • Hastaysan tutma tabii

1|0
    0|0
  • geçmiş olsun

1|0
    0|0
  • bir sey olmaz sikma canini bir gun kaza edersin

1|0
    0|0
  • Hastayken oruç tutulmaz zaten. Sonuçta dinimiz kolaylık dini.

0|0
    0|0
  • Oruç salakca birşey. Tutma.

Ne işin var arap adetiyle? Hem sağlığını bozuyorsun?

0|0
    0|0
  • Tutma başka gün tutarsın yerine

0|0
    0|0
  • geçmiş olsn

0|0
    0|0
  • Tutma

0|0
    0|0
  • Az kalmış sabret

0|0
    0|0
  • Valla dayanabiliyorsan dayan benimde boğaz kötü öksürüyorum tutuyorum

1|0
    0|0
    • Bende öksürüyorum çok kötü ama bu gitgide kötüye gidiyor dün doktora gittim daha ilaçları bir kere kullandım. Gece en az 10 kez uyandım boğazımın acısından. 😞😞

• O zaman aç ya ne diyim bir gün kazasını tutarsın

Kızlar Ne Diyor 1

• Olmaz sabret ölmesin ya

0|0
    0|0
Yükleniyor...