Bu çalmak mıdır haksız mıyım?

Annemler sahilde kumda telefon buldular iphone telefon ama kuma gömülmüş kardesm tesadüf buldu kazarken annemler de aldı. Kapalı vaziyette telefon. Annemler de tamir edip kullancaklarmıs dedim başınız belaya girer. Haksız mıyım napmalıyız şimdi

0|0
19|26

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Eger telefonun kayboldugu/calisdigi ihbari savciliga yapilmis ise, zaten sistemde kayitli ve calinti telefon olarak gorunur. Dolayisi ile, kartinizi taktiginiz anda, operator otomatik olarak telefonun acildigini bildirmekle yukumludur. Hakkinizda hirsizlik sorusturma kaydi (GBT deniyor) acilmasi riskine deger mi bir telefon?

1|0
    0|0
    • Yok vermeyeceklermis bisey olmazmış napayım girsinler hapise o zaman anlamıyorlar deliricem ya

• Namaz kiliyor mu annen?

• NeNea şimdi hayır kılmıyo

Erkekler Ne Diyor 25

• Kullanıcısı akıllı ise telefonu bulmak çok kolay. Uydu ızerşnden rahatlıkla bulabilir. Mesela ben bazen evin içinde telefonu kaybediyorum kapalı olsa bile çaldırabiliyorum telefonu kitleyebiliyorum uydudan yerini gösteriyor. Sahibi biliyorsa bunları sıkıntı. Bulduk desenizde inanmaz

0|0
    0|0
    • Evet biliyorum ama anlatamıyorum gömmüşler diyo sahibi var da biz mi vermiyoruz diyolar allahım ya

• Bence boşverin zaten sağlam deildir. Yaptırmak içinde çok para isterler.

• Al telefonu. Emniyete teslim et. Sahibinin çocuğu oyun için almıştır, gömmüştür. Şarjı bitmiştir telefon orada kalmıştır. Sim kartı çıkar hangi operatör bir göz at. Hangi operatörse bayisine götür belki oradan tel nosunu bulabilirler ama önce emniyete ulaş. Yazık günah. Vebale girmeyin.

0|0
    0|0
  • götürün en yakın polis veya jndarmaya teslim edin

1|0
    0|0
  • dolaylı yoldan hırsızlıktır bu. Bunlar kayıtlı cihazlar. Başınız eninde sonunda belaya girer. Sonra siz uğraşırsınız. Bulduk diyip en yakın karakola teslim edin. ya da görmezlikten gelip bırakıcaksın.

0|0
    0|0
    • Evet benim için de öyle çalmaktan farkı yok.
      Bizim başımız belaya gircek tamam sana ne oluyor diyorlar :/

• ee bırak o zaman sana ne oluyorsa kendileri bilir

• oha tabi çalmak lan çüş hem de günah adam kaybetti yana yana telefonu arıyo siz kullanıyonuz

0|0
    0|0
  • Ne aşırıcı ınsanlarmış annenler yuzudemı kızarmıyor onu derken telefonu sarz edıp açsınlar. rehberden bırılerını arayıp sahıbı ıle bulusturun

0|0
    0|0
  • Allah elbette onun belsını versın sıkma canını

0|0
    0|0
  • telefon bir suca karısmısssa basınız belaya girer tabi ki. polise teslim etmek en dogrusudur .

0|0
    0|0
  • İphone da telefonu bul özelliği var. O yüzden başınıza iş gelebilir.

0|0
    0|0
  • Evet haram mal sonuçta. Başları belaya girince anlarlar.

0|0
    0|0
  • haklısın

0|0
    0|0
  • o telefonun imei numarasindan bulurlar ve siz hirsizlikla suclanirsiniz. Kumda bulduk lafinada kimse inanmaz!

0|0
    0|0
  • Yuh haram mal ailenizden çıkar onun parası haberiniz olsun

0|0
    0|0
  • polise verebilirsiniz çünkü telefon sahibi polise kaybettim veya çalındı diyerek başvurduysa başını belaya girebilir. ve zaten muhtemelen ıphone kendini kitlemiştir kullanamazsınız

0|0
    0|0
  • satın gitsin.

0|0
    0|0
  • ya telefon şebekeninse

0|0
    0|0
  • Karakola tutanak karşılığı teslim etmek en doğrusu
    iPhone'umu bul özelliğini de unutmayın

0|0
    0|0
  • Ipon sıkıntılı telefon n

0|0
    0|0
  • Birisi unutmuşdur ağlayanın malından Hayır gelmez derler

0|0
    0|0
  • Telefonu actırıp arayın

0|0
    0|0
    • Sahibinin yakınlarını

• Annende ne cingan mış :D

0|0
    0|0
  • tamir edip gecmis konusmalara filan bakin belki birsey bulursunuz cok heycanli

0|0
    0|0
    • @GeceMasalı evet belkide birini oldurduler ve teleonu gomduler. neler neler cikar kimbilir.
      bana kalirsa hic dokunmamalari lazimdi sonucta elin esyagsi. biraksa bile

• bu bir hırsızlıktır! insanın annesinin hırsız olması kötü bir şey

0|0
    0|0
  • Baslari belya girmesede hic uygun bir davranis degil ben olsam ailemden utanirim

0|0
    0|0
    • Ben De utanıyorum tiksindim, kavga ettik hatta

• O telefon ya öldürülen bir adamın telefonuysa? Ya adamı öldürdükten sonra oraya attılarsa? Ya ihale size kalırsa? :) Ayrıca haram mal. En doğrusu götürüp polise teslim etmek olur.

0|0
    0|0
    • Evet ama anlamıyorlar götürcekler telefonu kendi başları girsin belaya

• Sen onlardan gizli al götür teslim et polise. Yazık günah kul hakkına girecekler.

Kızlar Ne Diyor 18

• Çalmak değil bana göre ama eğer çalıntı ihbarı verilmiş bir telefonsa telefonu siz açar açmaz polis kapınıza dayanır.

0|0
    0|0
  • Baslari belaya girer. Hele ki iphone da. Kayip alarmi var. Mesela adam evindeki bilgisayarindan telefonun oldugu yerin adresini ogreniyo. Ve kayıp alarmini açtığı zaman telefon alarm gibi en yuksek sesle caliyo. Kesinlikle başları belaya girer polise falan versinler

0|0
    0|0
  • İllaa suça karışmış olma ihtimalini düşünmeyin. Belki biri düşürdü orda ve şu an telefonunu arıyordur ve polise gitmiş kayıp ilanı vermişse.. yazık değil mi annenler bunu düşünemiyor mu? Çok bencilmiş kbakma anan..
    Git polise ya da karakola ihbar da bulun bence bunu polis gelsin telefonu alsın.

0|0
    0|0
    • Düşürmüş olsa niye gömsün kuma diyo. Anlamıyorlar yok suçsa günahsa bizim sanane diyolar garipler ailemi tanıyamadım cidden

• 1 başınız belaya girebilir ip numarasindan bulunur.
    2 sarj edip arayin bence telden birini sarji bitmiştir ondan calismiyodur
    3 olmadi polise verin
    4 evet çalmak olur bir tel için günaha girmeyin haklısın sen

0|0
    0|0
  • Hırsızlik sizin degil ve telefon ıphone ise altinda birseyler olabilir polise goturun

0|1
    0|0
  • Sahibi yalnız gelmiştir çalınır diye gömmüştür belki her şey mümkün. Ne düşüncesiz bir davranış ya.

0|1
    0|0
    • Normal halk plajı degil otele ait.
      Ama bencede benim de aklıma geldi bu olabilir tabiki

• Bir şey olmaz.

0|0
    0|0
  • Çalmak evet

0|0
    0|0
  • Tabiki onu kullanmamalari lazim sahil guvenlige veya can kurtarana verin kaybeden gelir onlardan alir

0|0
    0|0
  • Valla bu akilli telefonlara guven olunmaz. Sikayette bulunurlarsa sikintiya girersiniz. En iyisi sahibini arastirin ya da polise goturun.

0|0
    0|0
  • Polise verin kurtulun

0|0
    0|0
  • Polis reis işbaşına

0|0
    0|0
  • Haklısın. Geri buldugunuz yere koyun o telefonu. Mutlaka farketmistir telefonun sahibi

0|0
    0|0
    • Bırakmıştır niye gömsün diyolar ya. Anlatamadım bitürlü neymiş çok aşağıdaymış kimbilir kaç sene önce unutulmuş bilmem ne

• Iphone yi kim bıraksın

• bir bokluk olmasa oraya gömmezlerdi

1|0
    0|0
  • Polise gidin

0|0
    0|0
  • Sim kartından kişiye ulaşabilirsiniz. Onun haricinde telefon suça karıştırılmış olabilir. Telefon üzerinden kimlerle konuşulduğunu, nasıl mesajlar atıldığını bilmiyorsunuz. Alın emniyete götürün.

0|0
    0|0
    • Böyle dedim benle dalga geçiyolar sen polisiye roman yaz diye. Çıldırdım ya kavga ettik :/

• Yuh yani ya, neyse sen de merak ettim telefon güzelmiş, bir bakayım de, sonra da onlara fark ettirmeden telefonu polise götür.

• Yok kavga ettim zaten bişey demem bu saatten sonra naprlarsa yapsınlar :/

• Calmak değildir

0|0
    0|0
  • Kul Hakkı'na girmiş oluyorsunuz

1|0
    0|0
Yükleniyor...