Artık sürekli hale gelen terör saldırıları hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce güvende miyiz gerçekten?

Artık sürekli hale gelen terör saldırıları hakkında ne düşünüyorsunuz?
Sizce "büyüklerin" söylediği gibi güvende miyiz gerçekten?

Devlet büyüklerimiz kınadı.
İnternet erişimi yavaşladı.
Yeni Türkiye'nin çekilemediği söylendi.

Başka ne yapılsın ki (!)?

Ayrıca; son 1 senede büyük çaplı 10 saldırıya maruz kaldık!

Artık sürekli hale gelen terör saldırıları hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce güvende miyiz gerçekten?

0|0
7|2

En İyi Kız Görüşü

• Çarşıya çıksam kalabalık bir caddeden geçsem insanların üstünü inceliyorum, canlı bomba mıdır acaba diyerek. Buna mecbur değiliz, bu kadar korkmaya mecbur değiliz. Tesadüfen yaşıyoruz. Ankaradaki patlamada bir arkadaş grubum arka taraftaki markete sakız almaya giderek tesadüfen kurtuldular. Diğeri ise uyuyakaldığı için işinin olduğu kızılaya gidememesi sayesinde kurtuldu. Abim ise o hafta trenle gitmesi gereken konyaya o gün hasta olduğu için gitmeyerek kurtuldu tren garındaki patlamadan. Bir başkası ise kimliğini unutup geri döndüğü için. Peki ya abimin arkadaşı? Arkadaşlarımın arkadaşları? Onlar kurtulamadı işte. Bizi bu hale getiren, gelmemize neden olan en ufak bir etkisi olan herkesi Allah'a havale ediyorum. Resmen tesadüfen yaşıyoruz.

0|1
    0|0
    • Sabah da yazmıştım, ben de aynı durumdayım. Tuhaf görünümlü biri geçse bombacı sanıyorum, sırt çantası takan birisi geçtiğinde şüpheleniyorum ve uzaklaşıyorum. Tesadüfen yaşadığımız bu memlekette, alıştırmaya çalışıyorlar şiddete, bombaya, kaosa... Ama tabii ölenler yine insan oluyor. Ölmemeli insanlar böyle boş yere, bir amaçsız savaş uğruna.. Allah ıslah etsin...

• Allah ıslah etsin...

• Teşekkür ederim

En İyi Erkek Görüşü

• Teröristler kadar güvende değiliz.

Õzet:
    * İktidar olduk muktedir olamadık terör saldırıları o yüzden oluyor.
    * Muktedir olduk. Sindiremiyorlar saldırılar o yüzden oluyor.
    * Açılımı baltalamak istiyorlar saldırılar o yüzden oluyor.
    * Vura vura yok ediyoruz, bitiyorlar saldırılar o yuzden oluyor.
    * Secim yaklaşıyor saldırılar o yüzden oluyor.
    * Seçimde zayıfladık saldırılar o yüzden oluyor.
    * Seçimden güçlü ve tek çıktık hasetlerinden saldırılar oluyor.
    * Başkanlık sistemine geçmediğimiz için saldırılar oluyor.

Görüldüğü gibi hepsinin sebebi akp ve Erdoğan olduğu gibi sorumluluğu başkasına atanlar da hep onlar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bir de bekir bozdağ denen çomar ve niceleri 'Bugüne kadar hiçbir terör örgütü Türkiye'de terör eylemleri ile hedeflerine ulaşamadı, bundan sonra da ulaşamayacaktır.' tarzında açıklamalar yapıyor. Ben anlamıyorum bu adamlar ne yiyip içiyorlar ya cidden muhteşem bir gamsızlık örneği. Sonra unlara küfür edince dava açıyorlar. Güvende olmayı bırak bakkala çıksak eve dönebilecek miyiz o bile meçhul kaldı ki her gün İstanbul trafiğinde işe/okula gidiyoruz. Akşam eve dönersen şanslısın.

0|0
    0|0
    • Hocam inanılmaz şaşırıyorum artık. Bu insanların duyguları körelmiş, kendi kan'larından birine bir şey olmadığı için bu kadar rahatlar.. Şahsen bende 50 koruma ile gezsem, benim de geçtiğim yollarda her köprüde sayısız polis olsa ben de korkmam ve bu kadar rahat konuşurum.. Ben her gün Yenibosna gibi kalabalık bir yerden, metrobüs gibi kalabalık bir araç ile insanın en yoğun olduğu bir ilçeye, Şişli'ye geliyorum. Gelene kadar her gördüğüm tuhaf insanı bombacı sanıyor, her gördüğüm çantalıdan kaçmaya başlıyorum artık. İyice paranoyak olduk.

• Çok iyi anlıyorum seni, herkes aynı şekilde çünkü. Ben de yolda sakallı, tipi bozuk, kalın giyinmiş birini görsem anında uzaklaşıyorum. Bu psikolojiye soktular çünkü bizi. Kalabalık yerlere girmeye korkar oldum. Ama adamlar o kadar rahatlar, o kadar umurlarında değiliz ki, şamil tayyar mıdır nedir ne haltsa 'yayın yasağını eleştirenler umarım böyle bir patlamada can verirler' dedi ya. Çıldırıyorum yani böyle bir şey olabilir mi? Bir Allah kulu da çıkıp demiyor sen ne diyorsun diye. Artık iyi şeyler olacak diye ne umut kaldı ne yaşama sevinci. Zaten 5 yaşında bir çocuğun canlı bomba saldırısında öldüğü ülkede umut mu kalır..

• Zaten sorgulayamadığımız için bu durumlara geldik ya.. Söylediğin gibi, hadi kılına dokun bakalım, hadi bir küfür et.. Et de, hapisi boyla. Ama onun dışında demokratik bir ülkeyiz. Yeni Türkiye'yiz.. Yeni Türkiye'yi çekemeyenlerin oyunları bunlar.. Türkiye'nin büyümesini istemiyorlar falanlar filanlar...

Allah hepsini ıslah etsin, inşallah can veren kendileri olur!

• okadar guvendeyizki her ay patliyoruz welcome to yeni türkiye :) yeni kafalarida güzelmiş güle güle kullansinlar.

0|0
    0|0
    • Dimi..
      Neredeyse yolda yürümeye korkar oldum şahsen..

• her insana canlı bomba gözüyle bakiyorum otobüs beklemeye kalabalikta durmaya korkuyorum zaten istedikleride bu ya aslında serefsizler. ve benim tırnak makası sokamadigim havalimanina adamlarin kalaşnikof sokmasida ayrı bir trajedi halkı yemesinler boşuna bunların içinde onlarında parmaklari var gündem değişti diploma unutuldu insanlara yine bir korku verildi. simdi artist artist konuşur kuzu olan halkimizdan oyları alır her ay patlar turkiye, yapılan yollarda gotumuze girer rahatlariz..

• Ben her gün Yenibosna gibi kalabalık bir yerden, metrobüs gibi kalabalık bir araç ile insanın en yoğun olduğu bir ilçeye, Şişli'ye geliyorum. Gelene kadar her gördüğüm tuhaf insanı bombacı sanıyor, her gördüğüm çantalıdan kaçmaya başlıyorum artık. İyice paranoyak olduk.

Köreldi tüm duygular. Artık hiç bir şey anormal gelmemeye başladı.

• Oturduğum evde bile güvende hissetmiyorum

0|0
    0|0
  • yazmadığın çook vaar

0|0
    0|0
  • her yeni doğum sancılıdır gözüyle bakmaktayım

0|0
    0|0
  • Her şeyin bir sebebi vardır. Halkın daha bilinçli olması gerektiğini düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • Halk daha bilinçlenecektir tabii ki, ama iş tamamen bizler de bitmiyor ki.

• İş insanlarda bitiyor. Sorun şu ki ülke içinde çok şeytan çocukları var. Onların tamamını gebertme'den ve diskalifiye etmeden... Sabırlı olmak lazım.

Erkekler Ne Diyor 1

• Büyürsen dikkat çekersin.

0|0
    0|0
    • Bundan dolayı mıdır yani saldırılar?
      Diğer Avrupa ülkeleri bizden küçük o zaman? Zira 1 yıl içerisinde bu kadar saldırı olan başka bir ülke bilmiyorum.

• Yalnız şöyle bir gerçek var, Dünya ülkeleri Turkiye'nin gelişmesini istemiyor. Bu inkar edilemez bir gerçek.

Yükleniyor...