Düğün öncesi yörenizdeki adetleriniz nelerdir?

Her bölgenin kendine özgü adetleri oluyor.. Gülümseten, ilginç gelen adetleriniz neler sizin?☺️ Hangi yöre olduğunu da yazarsanız çok sevinirimmm

0|0
8|13

En İyi Erkek Görüşü

• düğün öncesini bilmem ama düğünde kalkıp zeybek oynamazsak olmaz -ege :)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İç Anadolu. Düğünden bir kaç hafta önce sini götürmek denilen bir olay var. bir tane kocaman siniye gelin hanımın sevdiği çerezlerden konulur ama kese kagıdı kase falan yok direk siniye. bir başka siniye gelin hanımın sevdiği meyveler. bir başka siniye gelin hanımın sevdiği tatlılar. bir de aynı o gün birinci derece yakınlarına haber edilir düğün öncesi prova gib bişi oluyo çok zevkli oluyo.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Nar ya da bardak kırma :)

1|0
    0|0
    • Ahahhaha ne zaman yapılıyor ve nerde?

• Düğünden sonra gelin ile damat eve geçince :) akdeniz tarafında ve damadın sırtına vurulur o her tarafta yapılıyo galiba :)

• Düğün hiç sevmem bilmiyorum oyüzden

0|1
    0|0
  • Bilmiyorum...

0|0
    0|0
  • New jersey liyiz biz

0|0
    0|0
  • Adetimiz yok

0|0
    0|0
  • gelinle damata patates soğan atılır küfür edilir çöp arabasına bğlanıp şehirde gezdirilir sonra tükürülür sonra temizlenip ırmağa atılır soğuk duş yapılır sade kıyafet giydirilir pastaya yüzleri sokulur ve düğün olur

0|0
    0|0
  • Erkek kısmısının bekarlığa veda ritüelleri felan kızlar napıyolar hiç bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Gelini damattan önce biz neyse jssjjsjsjs

0|0
    0|0
  • Garip birşey yok bizde

0|0
    0|0
  • delilo halay gowend kırsal oyunlar

0|0
    0|0
  • Kadınla erkek temizlenir

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 7

Yükleniyor...