Atatürk Havalimanı'ndaki taksicilerin yaptığı bu iğrençliğe ne dersiniz?

Ekşi sözlük ve birkaç sosyal mecradan öğrendiğim kadarıyla oradaki yolculara çıkartmak için kişi başı 100tl istiyorlarmış. 99 depreminde enkaz altındakilerin bileziklerini almaya çalışan, seyyar arabayla 5 katı fiyatına ekmek satan şerefsizlerden ne farkı var şimdi bu taksicilerin?

12|10
71|115

En İyi Kız Görüşü

• Acıyı bile para fırsatı olarak gören haysiyetsizler. Sayıları hiç az değil.

İkinci Körfez Savaşı'ndan önce, Türkiye'nin de Irak'a girip girmeyeceği tartışılıyordu. Bir arkadaşım, Kesinlikle girmemiz gerektiği, işgalden sonra petrolden pay alacağımızı söylemişti. Başkasının petrolünden. Başkalarının acıları üstünden.

İşte o "arkadaşımdan" çok var bu ülkede. Maşallah, bereketli topraklarımız bolca sütü bozuk da üretmiş.

Havalimanlarında duran taksiler, havalimanı durağının araçları olur çoğunlukta. Hepsinin teker teker tespit edilmesini ve dava açılmasını dilerim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 115

• İktidar zihniyeti.. bana pek yabancı gelmedi. her şey menfaat tüccarlik

8|4
    0|0
  • Brükselde kafir taksiciler bedava taşımıştı, ama müslüman taksiciler mide bulandırdı.

8|3
    0|0
  • Taksicileri sevmem. polisleri de sevmem askerleri de sevmem. Kişilikli insan kalmamış çok nadir severim. Nesil bozuk artik bozuk. İnsan değil mahlukatlar var maalesef. Şu ülkede sevdiğim insan sayilidir. Koskoca askeriyede tek bir komutan sevdim. Sen düşün karaktersiz insanlar ne kadakadar cok

3|2
    0|0
  • Ülkenin durumu bu herkes bencil ve çıkarcı ölsek bile sevinen insanlar var bu ülkede ve çoğu kişi öyle

3|1
    0|0
  • Araçlar belli plakalar belli bunların hepsi oranın arabaları gerekli ağır ceza uygulamalı ibretlik olsun.

3|3
    0|0
  • 98 depreminde herkes sokağa dokuldugunde o sırada hamile olan eşim bir otobüs yazahanesindeki wc yi kullanmak istedi. Malum hamile kadinlarin tuvalet ihtiyacı sık olur. Adam burada wc yok dedi. Tam biz cikarken kapida baska bir yazahane görevlisi denk geldi ve ne istedigimizi sordu. Biz de söyledik. Buyrun kullanin dedi. Hatta elektrik olmadigindan çakmak verdi ışık yapalım diye. İşte böyle insanlar var memlekette. Milli felaketlerde fırsatçılık yapan hainlere cok ağır cezalar mutlaka verilmeli. Taksici milleti de malum. İçlerinde cok fazla yaramaz insan var. Bence tepki olarak bir süre herkes korsan taksiye binsin. Ceza olsun..

0|1
    0|0
  • Vicdansızlık mı? Tabiki vicdansızlık. Ama mevcut kapitalist sistem, açık ekonomi bunu gerektiriyor. Kimse o taksici bilmemkaç TL istedi diye bir şey söyleyemez. Ben de gider 0.5'lik pet şişe suya 50 TL derim. Alırsın almazsın bu senin bileceğin bir iş. Arz-Talep meselesi. Her şeyi başı tabiki bu açık ekonomi ve devletin müdahele etmesinden de kaynaklanıyor. Ne demiş Keynes: In long run, we are all dead.

0|0
    0|0
  • Tamamına bağlamamak lazım, ayrıca ben havaalanı taksicilerinin yaptığını düşünmüyorum. Olay olunca oraya bir çok taksici gitti zaten böyle bir olayda oraya da gitmek fırsatçıların işidir. Normal zamanda havaalanı taksisi dışında oraya müşteri bırakmadıysan boş taksi olarak giremezsin, bu fırsatı bilenler girmiş ve böyle bir şey yapmıştır. Taksicilik ülkemizde maalesef meslek değil. Herkes yapabiliyor. Tek şart araba kullanmayı bilmek. Gerekli şartlar koyarak bu işi meslek haline getirmek lazım. Benim babam 35 senedir taksicilik yapıyor, maalesef böyle insanlar yüzünden hepsi aynı kefeye koyuluyor. Ölenlerden 3 tanesi de orada çalışan taksiciler.

0|0
    0|0
  • taksicidir yapar.. çoğu mafya gibi adamlar zaten.. ki hele ki istanbuldakiler.. pek çoğu kürt zaten.. her türlü pisliği yapar pek çoğu fırsatçılık adına.. şaşırmadım.

1|0
    0|0
  • Hoşgörüluyuz , misafirperveriz diye övünüyorduk bizde. Reklamınızı güzel yaptılar

1|0
    0|0
  • Mültecilere sahte can yeleği satan milletiz; taksiciye 100$ kaptıran turist, tecavüze uğramadan yolculuğu tamamladığı için sevinmeli bence.
    Millet olarak karakterimiz bu fazla birsey beklemek cahilliktir !

2|1
    0|0
  • Patlatanlar kadar hain ler

1|3
    0|0
  • İnsanlık ölmüş,
    İnsanlık uçmuş.

2|0
    0|0
  • Genelleme Yapmamak Suretiyle Bunu Yapanlar Bariz Or*sbu Çocuklarıdır.

1|1
    0|0
  • Arkadaşlar bu konu beni çok rahatsız ettiğinden Sabiha Gökçende çalışan bir taksici olarak havalimanlarında nasıl bir işleyiş olduğu hakkında sizi aydınlatmak istedim. AHL ve ISG kooperatif taksileridir. Her 2 havalimanında çalışan yüzlerce ticari taksi mevcuttur. Havaalanlarında Havalimanı ticari taksileri için belirlenen ayrı bir otopark mevcuttur. Yolcusunu bırakıp geri dönen ticari taksiler sıraları gelene kadar bu otoparkta bekleme yaparlar. Ve bu otoparkta ticarileri sıraya koyan araçları listeleyen aynı zamanda yolcu alma yerinde görevli olan görevlilerle telsiz vasıtasıyla iletişim halinde olan ihtiyaca göre araçları yolcu alma yerine sıraları ile gönderen bir görevli mevcuttur. Yolcu alma yerine gelen ticari taksilerin şöförlerinin yolcu seçme gibi bir lüksü yoktur. Nasibinde ne var ise onu alır. Yolcu ile konuşmak pazarlık yapmak şöförlere kesinlikle yasaktır. Yolcuyu sırası gelen araca yönlendirmek hatlarda görevli halk dilinde kahyaların görevidir. Yolcunun Taksimetrenin açılmasını istemeyip pazarlık yapmak istemesi durumunda sıradaki taksiciye görevli yolcunun istediği rakama gidip gitmeyeceğini sorar kabul edip etmemek taksi sürücüsüne aittir belirtilen rakamı taksi sürücüsü onaylamazsa taksimetre harici götüremeyeceğini görevliye söyler. Yani anlayacağız gibi yolcu ile taksi şöförü arasında taksiye binene kadar bir diyalog geçmez. İletişim hep görevliler vasıtasıyla olur. Havaalanlarında kooperatife kayıtlı olmayan aracının kapısında o havalimanına ait logosu bulunmayan araçların sıraya girip yolcu alması yasaktır. Ancak zaman zaman durağı havalimanı harici olan farklı durakların ticari araçlarıda havalimanı icerisinde kenarlarda ya da çıkışa yakın yerlerde bekleyerek yolcu alma gayreti içindedirler. AHL de yaşanan elim olaydada yolcu alma gayreti icerisinde olan farklı durakların araçları yolcularla ikili diyaloğa girip yolcu seçmişlerdir. Olayın aslı budur. Lütfen görevlerini layığıyla yapan emekçileri suçlamadan önce olayın aslını öğrenin.

0|0
    0|0
  • 99 depreminde ailesi ölmüş veya ölmemiş bebekleri kaçırıp satanlar vardı.. bunlarda ne var ki normal

1|0
    0|0
  • türk insanı bu kadar iğrenç ve karaktersizleştiyse zaten bu memlekete daha ne yapsan boş be herşey para olmuş

1|0
    0|0
  • Eğer dogruysa; yurdum insanın ne kadar şerefsizleştiğinin göstergesi.. Orda can söz konusuyken oarasız çalışmaları gerekirken yapılan büyük adilik..

1|0
    0|0
  • Çıkarcı şerefsizler işte, bomba patlamış millet belki herşeyini kaybetmiş o gün ucuza gitsen ne olacak?
    Yere düşene tekme atmasını çok seviyor millet, inşallah başlarına böyle bişe gelmez ne diyeyim.

0|0
    0|0
  • İyice araştırmak lazım. Ortalık provokatör kaynıyor. Sabahtan beri farklı yer ve zamanlara çekilmiş çocuk cesedi paylaşıyorlar. Atatürk havalimanı saldırısında olmuş gibi.

0|0
    0|0
  • Fırsattan istifade işte..
    bu zihniyetten kurtulamıyor insanlar

0|0
    0|0
  • İstanbul taksicilerinin %99'u düz pisliktir, gerçi o şehrin tümü zaten aynı oranda pisliktir. Zaten bu eylem terörist eylem mi, yoksa teröristlerin iç hesaplaşması mı belli değil. Eski ortakları ile kavga ettikleri-paralelci dedikleri gibi, petrol ortaklarını kazıklayıp teröristler birbirine düşmüş görünüyor.

0|0
    0|0
  • Bundan 25 yil once boyle bir seyi yasayan kisi etrafta taniyan tamimayan herkese sòyler ve ayni gun birakin taksicilerin linc edilmesini halk o havaalaninda kim var kim yok o hava alanini onlarin basina yikardi bir tek askere dokunmazdi diger tum hava alani gorevlileri dayaktan hastanelik olurdu orda kullanilabilir 1 tane bile taksi kalmazdi, yahu ne oldu bize

0|0
    0|0
  • dinimiz imanımız para olmuş sadece o taksicileri suçlamamak lazım bu ülkenin çoğu böyle. herkesin çıkarcı olduğu bir toplumda yaşıyoruz onlar sadece fırsatı değerlendirenlerden bir kaçı.

0|0
    0|0
  • Kasap et koyun can derdinde misali kanks

0|0
    0|0
  • Paranın insanlığı yok ettiğine dair bir kanıttır bu işte

0|0
    0|0
  • Hani biz zor zamanlarda, birbirine kucak açan bir ülkeydik? Hani bununla övünüyorduk, birlik oluruz diyorduk. Bu mudur birlik! Allah bunu yapan herkesi islah etsin, etsin ki akıllansınlar..

0|0
    0|0
  • O kadar büyük orspu çocuğu var mıymış bu memlekette

0|0
    0|0
  • fark yok, ahlak da yok maalesef, ülkeyi 90 yıldır, holiwood filmleri ile zehirlediler, netice ortada.

0|0
    0|0
  • Bu resmen bildigin o cocuklugu. Surcu lisan ettiysek affetmeyeninde a, q cok pardon. Bu nasil bir istir nasil bir acgozluluk?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    85

4 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 70

• O kadar uzuldum ki bunu duydugumda. Bu kadar düşmemek lazım. Ancak çok kaliteli taksici abilerimiz de var. Umarim o bolgede olanlar tespit edilip cezalandirilirlar. Kazandigi para dünyalar kadar olsa ne olacak ki. Bogazini kanatir, geçemez. Ne denir bilmiyorum...

0|0
    0|0
  • Ya bu millete her şey müstehak diyesim geliyor bazen. Biz adam olmadan ülke de adam olmayacak. Bunu idrak edemedik hâlâ.

1|0
    0|0
  • Ulkemizde artik onurlu meslek kalmamaya basladi ve bu meslekleri bu hale getiren biz insanlar olduk. Halkin gozunde taksici dolmuscu nedense hep bu sekilde aniliyor.

0|0
    0|0
  • Migde bulandirici gercektende ayrica ambulanslar havaalanina ulasmaya calisirken ambulanslara yol verilmemeside cok aci verici

0|0
    0|0
  • Rezillik. Ancak bu kadar fırsatçı olunabilirdi.
    Valla bunlara kötü insan denir işte. Bu kadar net yani.

0|0
    0|0
  • Asıl tam tersini yapmaları gerek. İnsanlıktan çıkmışlar.

0|0
    0|0
  • İnsan degil hiçbiri

0|0
    0|0
  • Patlamada kendisine veya bir yakınına bir şey olmadığı için mi böyle şerefsizleşmişler.

0|0
    0|0
  • Aynı b. k hepsi.
    Soygunculae.
    O can pazarında bunu düşünmek nasıl bir yureksizlik?

0|0
    0|0
  • Dün haberlerde okudum, ve sasirmadim. "Turk insani misafirperverdir, müslüman adam kul hakki yemez" laflari mazi olmus, halkda farkinda ama milliyetcilik ve dini duygulari kör etmis bazilarini, buyrun.

0|0
    0|0
  • Asparagas haber o

0|0
    0|0
  • Srfszler

0|0
    0|0
  • Türkiye burası :/

0|0
    0|0
  • Bugün banaysa yarın ona yazıklar olsun, haram olsun aldıkları para diyorum

0|0
    0|0
  • Haram para.. Allah bir sekil cikartir onu onlardan

1|0
    0|0
  • Şerefsizler.

0|0
    0|0
  • İnsanlık ölmüş. Yaptıkları çok ayıp.

0|0
    0|0
  • Hicbir farki yok. Kabul etmek lazim ki bizim milletimiz boyle, ve ben bu insanlarla ayni oksijeni soludugum icin uzuluyorum.

0|0
    0|0
  • İnsani insan yapan kriterlerden biri de vicdandır. Ne yazık ki bizim ile aynı biyolojiye sahip insan görünümlü yaratıklar ile yasıyoruz.

0|0
    0|0
  • istanbuldaki taksıcılerın geneli böyle yabancı olduğun zamanda senı tüm sehrı dolaştırıyor gıdecegın yere öyle goturuyor. Yani onlardan bu davranışı beklerım.

0|0
    0|0
  • Yok ya yalan haberdir yoksa insanlık bu kadar mı?

0|0
    0|0
  • Allah sorsun

0|0
    0|0
  • Aynen bende duydum, ne kadar doğru bilemiyorum ama çok yazık gerçekten

0|0
    0|0
  • orada insanları öldürenler ile, insanların aciz durumlarından faydalanmaya çalışan şerefsizlerin birbirinden farkı yok işte Türkiyedeki olay insanlıkla ilgili başka bir şeyle değil

0|0
    0|0
  • Insanlarin zor durumlarindan yararlanan vicdan yoksunlari.

0|0
    0|0
  • ülkeye bak şerefsiz kaynıyor ya

0|0
    0|0
  • Şeref yoksunu itler.

0|0
    0|0
  • Insanlik olmus kardesim bedavaya goturup ilgilenirdim bide yazik cok yazik

0|0
    0|0
  • Müslümanız saygılıyız harama el uzatmayız yaa ondan hep yapıyoruz