Dinlere inanmıyorum fakat üzerimde çok büyük baskı var?

İnançlı bir ailede büyüdüm. Annem görüşlerim konusunda beni kendi halimde bırakır, kendi doğrumu kendim bulmam gerektiğini düşünür, baskı yapmaz. Babam da tam tersi inanmadığım takdirde cehennemdeki azaplarla beni korkutmaya calisir, sürekli müslümanlığın tek doğru ve hoşgörülü (!) din olduğunu savunup bu görüşünü bana aşılamaya çalışır. Ben sürekli araştıran ve soru soran biriyim, babam da tatlı bir dille anlatmaya çalışır fakat verdiği cevapların çoğunda benim asıl aradığım cevap hiçbir zamam olmaz. Kafam karışık, saçma geliyor dediğimde ölesiye eleştirir küfür eder. Ateist olup olmadığımı sorup, kuranda allahın öyle olan insanlara lanet ettiğini söyler. Ben de kuranı okuyan biri olarak o ayetleri biliyorum ve hoşgörüyle hiçbir alakası yok. Kadınlara değer yok. Hayır yani bunları söylüyorum çevirmeler yanlıştır tek savunma bu mu yani hangisi doğru çevrilmiş hepsinde yazan şey aynı. Ben kendi halimde yaşıyorum zaten inancımı, madem beni buna zorluyor ben nasıl kendi doğrularımı babama benimsetebilirim? Eğer benimsetmezsem zorlamaya, saygı duymamaya devam edecek ben onu bu saçmalıktan kurtarmak istiyorum asıl kurtulması gereken kendisi. Fazla dindarlık insanı korkunç birine dönüştürüyor babamı tanıyamıyorum. Ne yapmalıyım lütfen söyleyin?

0|0

Erkekler Ne Diyor 9

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...