Dinlere inanmıyorum fakat üzerimde çok büyük baskı var?

İnançlı bir ailede büyüdüm. Annem görüşlerim konusunda beni kendi halimde bırakır, kendi doğrumu kendim bulmam gerektiğini düşünür, baskı yapmaz. Babam da tam tersi inanmadığım takdirde cehennemdeki azaplarla beni korkutmaya calisir, sürekli müslümanlığın tek doğru ve hoşgörülü (!) din olduğunu savunup bu görüşünü bana aşılamaya çalışır. Ben sürekli araştıran ve soru soran biriyim, babam da tatlı bir dille anlatmaya çalışır fakat verdiği cevapların çoğunda benim asıl aradığım cevap hiçbir zamam olmaz. Kafam karışık, saçma geliyor dediğimde ölesiye eleştirir küfür eder. Ateist olup olmadığımı sorup, kuranda allahın öyle olan insanlara lanet ettiğini söyler. Ben de kuranı okuyan biri olarak o ayetleri biliyorum ve hoşgörüyle hiçbir alakası yok. Kadınlara değer yok. Hayır yani bunları söylüyorum çevirmeler yanlıştır tek savunma bu mu yani hangisi doğru çevrilmiş hepsinde yazan şey aynı. Ben kendi halimde yaşıyorum zaten inancımı, madem beni buna zorluyor ben nasıl kendi doğrularımı babama benimsetebilirim? Eğer benimsetmezsem zorlamaya, saygı duymamaya devam edecek ben onu bu saçmalıktan kurtarmak istiyorum asıl kurtulması gereken kendisi. Fazla dindarlık insanı korkunç birine dönüştürüyor babamı tanıyamıyorum. Ne yapmalıyım lütfen söyleyin?

0|0
5|9

En İyi Kız Görüşü

• Haklısın. İnsan din konusunda baskı yapmamalı. İnanmakta özgür herkez. İnanmamakta. Önemli olan inanmasada saygılı olmak. Mesela ben senin yaptıgın hosgoru yazısından sonra parantez icinde unlem koymandan ya da hosgorusuz bir dine mensup oldugumuzu soylemenden rahatsız oldum. Keske inanmayanlar inanmadıkları bir seyi kotulemek yerine kendi yolunu bulsa. Annenin yaptıgı takdire sayan. Kendi dogrunu bulma konusunda seni yonlendirebilir ama yine dogrunu sen bulursun. Babana gelince ise ona islamı dogru bir sekilde anlatmak istiyorsa once duzgun yasamasını soyle. Öncelikle birini zorla inandıramıcanı ya da kendi dogrularını kabul ettiremiceni anlasın. Ve islamda saygı vardır baba sen bana hic saygı duymuyorsun diye gir konuya. Fikirlerini acıkca soyle. Bu konu hakkında konusmaya gerek yok benim dusuncem bu de bitir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Yapılcak birşey yok. Çoğu aynı. Diğer herşeye kapalı insanlar. Buradada çok var onlardan. Kafalarında kurmuşlar %100 onun doğruluğunu ne saygı kalmış ne başka birşey. Kendi görüşümü yazınca birde altına gelip seviyesiz yorumlar yapıyorlar. İğrenç insanlar.

1|0
    0|0
  • Baban seni sevdigi icin yapiyor olabilir. Sonucta ona ogretilen ve bu yasina kadar inandigi sey bu. Inancsizlarin ölünce aci cekecegine inaniyor. Ne yazikki bunu degistirmek icin cok gec. Yine de babandan nefret etmeni onermem. Ateist oldugunu ailene aciklaman cok cesurca. Benim olamadigim kadar cesursun.

0|0
    0|0
  • sen tesvirleri oku risale-i nurdan öyle anlarsın.

0|0
    0|0
  • Babani dinle yanlis yoldasi kardesim islam dini tam anlamiyla yasarsan bunlari dusunmezsin ve nasil sacmaladiğinida anlarsin. kendine dikkat er ahiretini hakma Allah korusun

0|0
    0|0
  • Ben kendimi tanrı ilan ettim. Bana tapabilirsin sana hurilerden bahsetmiyorum bence allahtan daha iyi tanrıyım. Ayrıca sorun çevredeki insanlara gelince baban gibi falan İzmir alsancağa gel sorun yaşamazsın.

0|0
    0|0
  • Kimseye zararın olmasın yeter

0|0
    0|0
  • kafan allak bullak senin

0|0
    0|0
  • islamda kadini asagilamak yok nerde asagalima var soylesene peygamberimizin eslerine nasil davrandigini bir oku ornek alinacak kisi peygamberimizdir gunumuz muslumaarinj ornek alirsan hata cok bulursun ve kendine yazik edersin hesaba cekilcegiz her yaptigimiz isten ister inan ister inanma o zaman tekrar dunyaya gelip iyi isler yapma sansinda yok

1|0
    0|0
  • Lemalar kitabini oku. Dili cok agirdir ama bitirdiginde cevabi bulacaksin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• benim de annem öyle. küfür olayı yok ama sürekli ah vah çeker. niye normal olamıyosun diye başımı şişirir. yani he de geç yapacak bir şey yok.

0|0
    0|0
  • Dini meseleleri hiç açma babanın yanında. Polemiğe girme hı hı de geç.

0|0
    0|0
    • Öyle yapıyorum zaten ama kendi gelip konusuyor ibadet etmem gerektigini ima ediyor haliyle cevap vermek zorunda kalıyorum emin olmadığım bir sey icin neden rol yapayim

• O zaman tartışıyoruz ne yapayım deme. Başka seçeneğin yok. Konu açılımca sürekli zıtlaşacaksınız. Ben sana rol yap demedim ki konuyu açma dedim.

• sen daha okuduklarını anlayamamışsın babana ne anlatacaksın

0|0
    0|0
  • Tamam sen okuyup sorguluyorsun ama kuranda senin benim ilmimle anlaşılmayacak şeyler var onları ve sorularını babana değil de cidden bir bilen birisine, alime sorarsan tatmin edici cevaplar alacağına ve aklında soru kalmayacağına inanıyorum internetten Dr. Zakir Naik'in videolarını izle emin ol kesinlikle pişman olmazsın

1|0
    0|0
Yükleniyor...