Başka Şehirde Yaşayan Ailenizin Yanına Gitmek İstemezse?

Malum bayram yaklaşıyor. Eşimin ailesi bize gelecekmiş, eşim de biz geleceğiz, siz zahmet etmeyin demiş. Ben ne onlar gelsin istiyorum, ne biz gidelim istiyorum ama böyle bir seçeneğim maalesef yok. Çocukları al da git dedim, eşim onu da kabul etmiyor. Aslında sen haklısın diyor eşim (haklıyım gerçekten, çok kırgın ve kızgınım) ama anam babam, ne yapayım, birkaç gün katlanıver diyor. Tamam katlanırım ama kayınpederim eskisi gibi cıvıl cıvıl güler yüzlü olmamı bekleyecek, ben ise mesafeli davranacağım, ortam gerilecek. İçim şişti cidden. Oooofff!

Beyler siz olsaydınız nasıl bir çözüm bulurdunuz? Hanımlar siz olsaydınız gider miydiniz?

Güncellemeler:
Başlıkta Eşiniz gitmek istemezse yazacaktım, atlamışım, kusura bakmayın :)

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Eşimle beraber gidip benim için bikaç gün katlanmasını isterim

0|0
    0|0
    • evet eşim de aynısını istiyor. buraya kadar sorun yok. ama sıcak davranmamı bekliyor. cıvıl cıvıldım ben ailesine karşı eskiden.

• Sıcak olmayabilirsin bunuda sorun etmemeli

• ediyor işte. eskisi gibi olmamı bekliyor. olamam ki.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 8

• Evliliğin mutluyum bira katlanan lazım. Aynısını esin senin Ailene yapsa ne hissedersiniz diye düşünüp ona göre davranmalı.
    Yani esin senin Ailene her ne olursa olsun nasıl davranmalı diyorsan öyle davran. gitsen veya gitmesine. Ama sen git bence. Üstesinden an geri dönebilirsiniz. Sana gelirlerse çok kaldınız gidin artık diyemeyecegine göre. ..

0|0
    0|0
    • ben zaten gideceğim, mecburen. sizi sormuştum ben..

• Hm evet ağır olmuş haklısın.
      Haklı nedenlerin var. Ama sen yine de eşinle konuş ortak karar alın her ne yapacaksanız. Idari et sadece biraZ. Eşin önemli olan

• evet. gideceğim, sessiz kalma hakkımı kullanacağım :D

• Bir kadın varsa aile problemi var demektir. Aynı kadın kendi anne babası hep onlarla kalsa hiç bir şey demez.

0|0
    0|0
    • sizi bilemem ama bizim ailede eşim bana hak veriyor, meselede ben haklıyım, 14 senelik evliyim. 21 senedir eşim beni tanır. nasıl biri olduğumu bilir. ben de gideceğim zaten ailesine (gitmeyen ve bu nedenle boşanan çift bile tanıyorum) halimden memnun olduğumu söylemiyorum. sizi sormuştum ne tür çözüm bulursunuz diye.

• benim annem ve eşimin annesi bir kötülük yapmadı. babası çok sorunlu. anlatsam dünya kadar şey var da, gerek yok.

• Geçmiş olsun. Iste bazı durumlarda elden birsey gelmiyor

• Anneme babama saygısı olmayan bir kadının bana da saygısı olacağını düşünmüyorum. Tam da senin tarifine uyan bir kadını şu anda boşuyorum.

0|0
    0|0
    • size iyi boşanmalar. Allah gönlünüze göre versin.
      benim bir saygısızlığım olmadı. sadece bana karşı hata yapıldı, ben geri çekildim ve kırıldım. sizn ne yaşadığınızı bilemem. kendinizden ve ilişkinizden pay biçim yargılamayın. her ilişki farklıdır. ayrıca eşim "sen haklısın" diyor. sizce haklı olmasam eşim haklısın der mi?

• eşim iyi bir eştir, ana babasının rızasını da almak isteyen hayırlı bir evlattır. babasında iş yok açık ve net! ben sırf eşim üzülmesin, babası helallik versin diye geri çekildim. ama bu durum, kırgın olduğum gerçeğini değiştirmiyor. gideceğim ama güler yüz göstermek istemiyorum. o kadar da değil yani! aylarca evimin huzurunu kaçırdı. ben ki aile düzenine çok önem veririm... ne hakkı var başkasının bu düzene çomak sokmaya? babası bizim ailemizle ilgili meselelerde kendi karar vermek istiyor. fikir sunmak değil, yapmazsan hakkımı helal etmem, mezarıma gelme diyor! gelenekleri böyleymiş, İslama böylesi uygunmuş.. biz de Müzlümanız Elhamdülillah. biliriz neyin ne olduğunu. söyledikleri yanlış! haksız! haa yeri gelince haramı helale çevirmek için kurallar dolanmasını biliyor ya? hani nerede o zaman Müslümanlık?

• Olabilir. Son yorumlarınızın benim durumumla benzerliği yok. Teşekkürler.

• Sev veya sevme fark etmez.. En azından bayram günü ailelere saygı göstermek gerek.. Gitmelisin..

0|0
    0|0
    • gideceğim zaten. mesele gidip gitmemek değil, eşim eskisi gibi cıvıl cıvıl olmamı istiyor babasına karşı.

• Ben olsam da hanım derdim Haklısın ama onlar yaşlılar bir kaç gün senden rica ediyorum idare edelim derim

0|0
    0|0
    • evet ben de idare edeyim diyorum. eşim de az değil inan, bir keresinde 5 maç izlemişti aynı gün. düşün benim halimi! gık demedim gerçekten. ama beni çok kırdı kayınpederim. haklıyım. görmek istemiyorum. geçen yazı bize zehir etti. anlatsam dünya kadar şey var da, gerek yok anlatmaya. sırf eşim zor durumda kalmasın dedim. eskiden çok cıvıl cıvıl, güler yüzlüydüm. şimdi neden soğuk davranıyorsundan başlayacak tartışma. ben de kimseyle tartışmak istemiyorum. ezilmek de istemiyorum. yüzyüze gelmek de istemiyorum. ama yapacak bir şey yok.

• Umarım tatlılıkla biter ☺️☺️☺️

• bayram dönüşünde bakacağız...

• zorbir durum

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

• İlk gün bayramlaşır dönerdim 3 gün durmazdım. Adam haklı. Ne yaşadın bilmiyorum ama onlar da anne baba. Gitmek lazım yani. Madem kırgınsın kızgınsın ilk gün gece ya da 2. gün sabah dönün eve

0|0
    0|0
    • 5 gün kalacakmışız ne yazık ki :( eşim gezdireceğim sizi diyor ama gezdiğimiz yerlere ailesi de gelecek gideceğimiz yerlere. kayınvalidemle bir sorunum yok ama kayınpederimin yüzünü göresim yok.

• :))) iyimiş. oysa neler demek istiyorum bir bilseennn... :)))

• Deme boşver büyüklük sende kalsın. :)

• her bayram esler bunu yasatmak zorunda mi acaba su aile ziyareti olaylari bitmedi gitti kadin hele calisan biriyse o az bucuk dinlenmeye kalan zaman da yolda ya da hizmet etmekle geciyor gelenekleri yasatalim derken birilerine iskence edilmemeli her iki taraf da bu konuda serbest birakilmali esim cok yorgun ya da hasta denebilir mesela aile kirilmasin diye yok illa o ziyaret yapilicak sizin esiniz bu konuda israrliysa gitmeyi tercih edin evinizde hizmet etmek daha katlanilmaz olucaktir vede daha uzun surebilir derim

0|0
    0|0
Yükleniyor...