Muslumanlar bir bakar misiniz?

Su iiki soruma cevap verin lütfen.
1-Hz muhammed Aişe ile evlendiginde Aişe kaç yaşında idi (6-9)?

2 - Aişe nin yaşı küçükse neden onunla evlenmek yerine evlatlik edinmedi? Sonucta boyle kimsesizleri dullari korumak için yapmiyor mu? evlatlik edinince koruyamiyor muydu?

0|2
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• Oruclarini actilar, muhtemelen bu sorudan dolayi bir daha hic oruc tutmayacaklar. Akli olan buram buram pedofili kokan bir dine sicak bakamaz yahu :D

1|0
    0|0
    • Ya dini savunmak için drgil ama bu soru saçma çünkü şöyle bir şey var eğer evlatlık edindirirse esinin ya da kardeşinin sütünü evlatlık edinen kişiye vermeleri gerekiyor çünkü çocuj babanin çocuğu drgil artık namarhemi olmuş oluyor bunuda sadece süt engelliyor engeller

• Şu an ki dinin abartmış olmamayI'm yüzde 45 ı 50 yalan dolan tek doğru kaynak Kur'an ve bazı hadisler başka şeylere kafa takip islam dinine laf atmak doğru değil o yüzden çenem kapalı

• @Yeniden2 işin fena tarafı kuranda yazıyor bunların hepsi uydurma değil

En İyi Kız Görüşü

• Umarım müslümanlar cevaplayabilir
    6 yaşında evlendi 9 yaşında koynuna aldı
    Evlatlık değil torunluk hatta torununun çocuğu olarak koruma altına almalıydı ama işte insanoğlu sapık olmasın peygamber felan dinlemiyor

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• islamda evlatlık müessesesi yoktur. 1 sayısı söylenmemesi mevzusunu baska sekilde biliyordum. evde herkeste olan islam ansiklopedisini okudugumda 7-8 nişanlandı ya da evlendi 9-10 gibi zifhafa girdiği yazıyorduç hesaplamaların is kızı fatımanın doğumu ile aralarındaki yas arkına göre imiş. ben de bir türlü oturtamadım bu mevzuyu kapsamlı arastırmam lazım.

0|0
    0|0
  • IIste sahih olmayan hadislerin dinimize verdigi bir zarar daha kardeşim dinin islam degil mi kitabin kuran degilmi ac bir oku aklini kullan bir cok ayyette hic dusunmez misiniz hic akil etmez misiniz der kuran net bir sekildr ergenlik caginda olmiyan biriyle evlenmenin sapiklik oldugunu beyan eder ve gelmis gecmis kurani en iyi anliyacak insani kuranla celismekle sucluyorsun kaynagin kuran olsun sahih olmiyan hadislerede akil ve mantiginla karar ver bol bol arastir

1|0
    0|0
  • 1- Sorunu yanitlayim. arap kulturunde aiseyle muhammed 9 yasinda evlendi yazar. yanlis. cunku nedeni araplar kultur olarak yeni evlenenleri 1 sayisi soylemez. ornegin 18 yasinda evlenen birisini 8 derler. yahut 19 yasinda evlenen birisini 9 yasinda evlendi derlet. Bu onlarin kulturudur.

2- Bu soruyuda 1. sorudaki cevabimi verdim.

0|0
    0|0
    • Ya oyleyse neden diğer hanımlara oyle dememisler?

• @GerminalC abi :D :D ya yine yarıldım :D

• @yırtık-konvers 😂😂

• birincisi müslümsan eğer kendin bul araştir değilsen de bu seni neden ilgilendirsin tek derdin bu mu kaldi

0|0
    0|0
    • Kardesim yanitlamayacaksan gelme soruya!

• 1400 yıl evvelki olay kim nerden bilsin kesin bisey?

0|0
    0|0
  • iyi soru

0|0
    0|0
  • Soruyu beğendim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Regl olmayan bir çocuğun evlenmesi haramsa ve rgli olunca yetişkin olduğuna inaniliyorsa 12 13 yaşlarında olabilir.

Çok savunulan osmanlidaysa 4 5 yaşlarında henüz bluga ermemis çocukların evlendirildiği ve regl olduktan sonra cinsellik yaşandığını okumuştum.

Nerden baksan tutarsızlık

1|0
    0|0
Yükleniyor...