Yurt Dışındaki Türkler neden sol partilere oy verip Türkiye'de AKP'ye oy verir?

Arkadaş biri beni aydınlatsın. Adam oradaki en rahat partilere oy veriyor. Demokrasi diye yırtınıyor. İş Türkiye'ye gelince en faşist partiye oy veriyor. Bu parti yüzünden kaç kişi canından oldu, kaç kişi işsiz kaldı en önemlisi ifadesinden dolayı kaç kişi içerde.

Kendilerine gelince en modern insanlara oy vermek gelir, bize gelince diploması bile belli olmayan adamın yancılarına oy verir nasıl iş bu?

Ayrıca onlara en güzel küfürlerimi ediyorum. Siz de veriyorsanız size de ediyorum. Haysiyet yoksunları.

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• Akp'ye oy verenleri anlamaya çalışma en büyük hata olur mantıksal hiç bir nedenleri yok oy verirken "annem babam buna veriyor bende o yüzden oy veriyorum" diyenler var

0|1
    0|0
    • dahasıda var, kalabalık toplumda akpyi sövüpte sandık başında akpye basen kitle daha buyuk.

• @aliatabak121212 onlar zaten riyakârlıkda everest :D

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle insanları öteleştirmek uzak duracak olursak ve ülkenin bütünlüğünü koruması açısından şaka şaka bildiğin iki yüzlü koyun oldukları için sıkıntılı bir durum.

Sen git Mercedes arabayla Almanya'yı protesto et, git orada asgari ücretini gel burada harca sonra da desinler ki çok demokratik insan şu bizim Almancı hasan.
    Peki niye demokratik?
    Ee öyle olmasa Türkiye'ye gelirken arabasıyla gelir mi o kadar kazanır mı? kafası çalışyor bu Hasan'ın.

Sonuç olarak ahmak bir milletiz. Pide almak için sıramızı kaptırdığımızda olay çıkaran insanlarız. Buna mı şaşıracağız.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Akpnin başında olan adamcık dine oynadığı için kazanıyor. İşleri din adı altında yapıyor. Bu yüzden kapalı ve yaşı büyük olan kesimin oyunu alıyor. Çevremde tanıdığım 18-25 yaş arası tüm arkadaşlarım mhp'ye veriyor. Milliyetciyiz biz diye. Bilemiyorum. 1 2 sene en fazla sonra akp iner diger partilerden bir şeyde kalmaz. Yeni simalar gelir gibime geliyor :)

0|1
    0|0
  • Ben de katılıyorum bu konuya.
    Bu ülkede yaşamayan niye oy verir ki yani yaşayanların seçim hakkı olmalı bence daha adil olur sınırda oy kullanmak falan eskiden beri dikkatimi çekerdi bıraksınlar artık 21. yüzyıl olduk.

0|0
    0|0
  • Çünkü yurtdışında göçmen olan kesimin haklarını daha çok kötüledikleri sol ve liberal eksenli partiler savunur, sağ eksenli partiler daha çok muhafazakardır. Sol partilerin genel oy kitlesi göçmenlerdir avrupa'da.

0|0
    0|0
  • ikili oy nasıl veriliyor? türk vatandasiysa sadece Türkiye ye oy verebilir yurt dışında oy kullanmaz , alman vatandasiysada AKP ye veremez zaten burada hangisini istiyorsa ona verir

0|0
    0|0
  • Hiçbir fikrim yok

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• bu sorunun aynısını bende sormuştum. türk insanı tamamen çıkar eksenli düşünür. türkiye'de alevi lider olmasın derler, almanya'da müslüman siyasetçi olsa ne olacak ayrımcılık yapmayın derler. işte bizde buna türkiye'deki sağcıların efsane mantığı diyoruz :D

0|0
    0|0
  • Benim gorduklerim tam tersi oluyo

0|0
    0|0
  • Adamlar işlerine gelene veriyorlar. Bu tarz insanların bir ideolojisi yok, bir dünya görüşü yok.

0|0
    0|0
  • Kafasizlar türkiyenin gelişmesini istemiyorlar gelince zengin gözükmek için saçına sictiklarim

0|0
    0|0
Yükleniyor...