Türk - kürt ayrımı yapar mısınız ?

Evet arkadaslar soru açık türk kürt ayrımı yapar mısınız ve yapiyorsaniz neden?

0|0
47|51

En İyi Erkek Görüşü

• '' Ey insanlar! Rabbiniz birdir. Babanız da birdir. Hepiniz Adem'in çocuklarısınız, Adem ise topraktandır. Arabın Arap olmayana, Arap olmayanın da Arap üzerine üstünlüğü olmadığı gibi; kırmızı tenlinin siyah üzerine, siyahın da kırmızı tenli üzerinde bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allah'tan korkmaktadır. Allah yanında en kıymetli olanınız O'ndan en çok korkanınızdır.
    Hz. Muhammed (s. a. s.) ( Veda Hutbesi ) ''

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Onlar'da "insan" bizde "insan" 'iz. Dogdugumuz yeri biz secmiyoruz.. Ayrica "Her kürt teroristtir" ya da "Her turk iyidir" diye birsey yok. Onemli olan o kisinin karakteri, dusunce yapisidir. Bu tur, ayrim cok yersiz ve sacma geliyor bana. Sahsen ben turk'um onlar'da kurt. Bu sekilde isim takmak bile cok garip. Bizde olupta onlarda olmayan sey ne?, ya da onlarda olupta bizde olmayan ne? Her millette, her ortamda "iyi"de bulunabilir "kotu"de. İnsanlarin karakterini oturdugunuz yerden analiz etmeyin. İnsanlari dil, din, irka gore kategorize de etmeyin. Siz bu sekilde yaptiginiz surece "iyi" insanlarida kaybediyoruz. Kim kime ustun su dunyada? Bu egonun kaynagi ne acaba? Kendi ulkesine, yasadigi topraklara: ihanet eden "aptal" 'lar yuzunden bu haldeyiz zaten. Ancak ben genellemeleri oldukca yanlis buluyorum."İnsan" 'i "insan" oldugu icin sevin. Baska bir , fiziki ve beseri degeri icin degil, karakteri ve niyeti icin sevin. Kimbilir onlar da bizim hakkimizda neler neler dusunuyordur.

0|3
    0|0
    • Tebrikler iyi insan böyledir soruyorum kötü insanlara siz iyi bir insana sen kürt olduğun için teröristsin dersen sonuç ne olur onu duşun bir kere

• @muzo6565 iyi insanlarida bu irk ayrimi yuzunden kaybediyoruz iste. onlarida bu sekilde bize karsi dolduruyorlar. al buyur iste bugun İstanbul havaalani'nda bomba patlatilmis. sonumuz ne olacak acaba.

Erkekler Ne Diyor 50

• Yemin ediyorum artık böylelerine küfür edesim geliyor. Ulan it ulan haysitiyetsiz. Senin kanında hem türk hem kürt kanı var. Dünyayı pislikten kurtarmak için önce kendin Çok yaşa. Ulan iki üç şempazenin çıkarı uğruna birbirlerini yiyorlar. E bu ahmaklık değil de nedir? Neymiş efendim kürtler pkkyı destekliyormuş (!). Pkkyı destekleyen kim yav? Hadi karşındaki biri terör örgütünü destekler ise onu vur öldür linç et. Ama desteklemeyenin günahı nedir anlamadım.. birbirinize düşman kesilmeyin artık.. bu vatan hepimizin. Türk kürtsüz, kürtte türksüz yaşayamaz. Irk çatışmalarından vazgeçin. Hiç biriniz safkan ırk değilsiniz.!

1|1
    0|0
    • Cok güzel anlatmissin ve sonuna kadar hakliyim

• Ohh bee içimdekileri döktüm

• oldukca dogru yazmissiniz

• Yapmam yaradılanı severim yaradandan ötürü :)

1|1
    0|0
  • yaparım.

0|0
    0|0
  • Her milletin içinden iyisi de vardır kötüsü de.
    Sırf 2-3 kötü kişi ile karşılaştım deyip o milletin tamamını o şekilde görmek ahmaklıktır.

1|2
    0|0
  • Dogru yanlis ayrimi yaparim. Turk olup yanlis yolda olan insanda var Kurt olup dogru yolda olanda. Irk hic onemli degil insanlarin bir irkla genellestirmiyorum.

1|1
    0|0
  • Türk kürt değil Terörist ayrımı yaparım.

1|1
    0|0
  • Yapmam yapanlar esas bölücüler.

1|1
    0|0
  • lütfen k*rt

0|0
    0|0
  • Yaparım, ama ikisi de aynı şey

0|0
    0|0
  • Yapmam

0|0
    0|0
  • Asla yapmam, yapanıda sevmem. Gereksiz birşey

0|1
    0|0
  • İyi Kürt - Kötü Kürt ayrımı yaparım. Türküm diyebilen adamla arkadaş olurum.

0|0
    0|0
  • Yapmam

0|0
    0|0
  • Pkkliysa yaparim ben tum kürtler pkkli degildir diye dusunuyordum ama hangi kürte soruyorsam hepside pkkli kürtlere guvenmem

0|0
    0|0
  • Kürtleri sevmeyen ve genelleme yapan herkes ama herkes istisnasız düşmanımdır. Karımsa boşarım
    Çocugumsa evlatlıktan red ederım
    Komsumsa ilişiğimi keserim
    Dostumsa bağımı kopartırım
    O kadar yani_

0|0
    0|0
  • Pkk'lı olanlara yaparım nerde pislik varsada Gerçek Kürt Türklerle Aynı Kaderini Birleştirendir Biz Ne Mutlu Türküm Diyorsak Onlarda diyecek kürtler ırk değil soy..

0|0
    0|0
  • Yapmam kürt arkadaşlarım var.. Ve onlar pkk yı desteklemiyor.

0|0
    0|0
  • Canım sıkıldığında.

0|0
    0|0
  • Yaparım Kürt'ler mikrop insanlardır.

0|0
    0|0
  • Artık yapıyorum ya genellemeden nefret ederim ama %90 ı kalitesiz mk nasıl yapmıycank

0|0
    0|0
  • Biraz sonuçta o Türk o Kürt

0|0
    0|0
  • Her Türk kürt ayırımı yapmam sadece ihanet eden kürt ayrımı yaparım

0|0
    0|0
  • Pkklı olani ayırabilirsiniz ama sırf Kürt diyr pkk damgası vurmak en Kürt ölü Kürt demek islam anlayışına uygun değil zaten bunu diyenlerde issiz güçsüz yuzunde meymelet olmayan çoğunlunun ateist olduğu kişilerdir

0|0
    0|0
  • iyi kötü ayırımı yaparım. ırk ayırımı değil

1|0
    0|0
  • Irkçı değil türkçüyüz!!!

0|0
    0|0
  • Yapmam. Yapanı da sevmem. Uzak dursun.

0|0
    0|0
  • türk-kürt ayrımı yapmam ama insan hayvan ayrımı yaparım

0|0
    0|0
    • Sizi yargilamak ya da kotu bir niyet icin soylemiyorum yanlis anlamayin ancak birisine sirf hakaret etmek icin hayvan ismini kullanmayin. zira bu kisilere "hayvan" demek, bu masum canlilarimiza buyuk bir hakaret olur. Şu an bu kisilere kullanabilecegimiz, dile getirilebilecek kelime dunya lugatinda yok. bu kisilere yeni bir isim bulunulmali..

• bilemiyorum dile getirebilecek kelimemi var ki o canileri.

• @burcu3298 getirmek lazım ama

• şahsen yaparım başkalarının görüşüne de saygılıyım...

0|0
    0|0
  • Neden yapayımmm...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    20

Kızlar Ne Diyor 46

• Evet yaparım. Hdp barajı aşmazsa meskeni dağlar olan topluluğa karşı insancıl olamam. Olana da saygılı olmaz. Azerbaycan Türküyüm. Sonuna kadar da bu ayrımı sürdüreceğim.

0|0
    0|0
    • @Blackidea Ben Azerbaycan Türküyüm. Azeri diye bir şey yok. Ayrıca senin 'kardeşin' de değilim. Şıllık da seni doğuran o mükemmel ötesi yetiştiren bayandır.

• Ben türkiye de çok Azerbaycan li kız gületmişim bir kürt olarak umarım sen de istersin

• @muzo6565 dedi klavye erkeği :)

• Yaparım, kendini çok bilmiş yalancının tekiler. Yani her gördüğüme yapmam ama benim karşıma çıkan her kürt böyle.

0|2
    0|0
    • Kaç tane kurt tanıdığı pardon

• @muzo6565 arkadaslar kavga etmeyin ne oluyo size? Lütfen ama

• @Cevaplamaz kusura bakma ama ben insanın ırkını ayırmam davranışlarını ayırırım ve demek istediğim tanıdığım çoğu kürt yalancıydı

• Evet

0|1
    0|0
  • Hayır ben iyi kötü ayrımı yaparım.

1|0
    0|0
  • Yapmam herkes istediği gibi yaşasn

0|0
    0|0
  • Asla yapmam irkci insan zaten zeka olarak gelisememis insandir

1|4
    0|0
  • Yapmam. Ama tanıdığım çoğu Kürtte "biz Türklerden daha üstünüz"kompleksi var. Türkleri korkak, cesaretsiz görüyorlar.

0|0
    0|0
  • Türk kültürü, arap kültüründen sıyrılmış Türk kültüründen bahsediyorm hani bugun Türkiyede olmayandan,, benim için en değerlidir. dolayısı ile Türk kelimesinin yeri daha özeldir. fakat genel olarak kafaların uyusması önemlidir. insanlara karakterlerine ve kafalarina göre hayatmda yer veririm.

0|0
    0|0
  • Hayir

0|0
    0|0
  • Bugün yaptım sanırım, babam şakayla karışık kardeşine kürt kızı alalım dediğinde çok sinirlendim. s saçmalama dedim, gerçi dediği kız hdpli olduğu için de böyle bir tepki vermiş olabilirim, normalde yapmazdım..

0|0
    0|0
  • Hayır tabiki. Ben sadece insan ve terörist ayrımı yapıyorum.

1|0
    0|0
  • Yapmak zorunda kaldığım anlar oldu! Kendilerini ifşa ediyorlar! Çok doğulu arkadaşım var ama eninde sonunda herhangi bir anda belli ediyorlar!

0|0
    0|0
  • Yapmam, Türk de Kürt de değilim. İnsan da ayırmam. Hümanistim ben.

0|0
    0|0
  • Yapmam zaten Kürdüm

1|0
    0|0
  • Karşımdakinin hangisi olduğunu merak ederim ama bana zıt olanla konuşmamak falan yapmam. Yani merak eder sorarım ne olduğunu, fakat bu aramızdaki bağı etkilemez.

0|0
    0|0
  • kürt arkadaşlarım var.. yok öyle şey

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Bayrağıma saygısı olmayan bir kürtse alasını yaparım ve dışlarım onu

0|0
    0|0
  • Yapmam

0|0
    0|0
  • Hayır türküm ama kürtleri çok severim :)

0|1
    0|0
  • Bir kurt olarak ben yapmiyorum

0|0
    0|0
  • hayır yapmam

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Düşünce ayrımı yaparım.

0|1
    0|0
  • yapılmamalı , insanlar dedeleriyle soylarıyla kısıtlamak saçmalıktır bence insan insan olsun yeter...
    herneyse ben başka bir şey için gelmiştim cevap vereyim dedim :)

0|0
    0|0
  • yok yapmam

0|0
    0|0
  • Kötüleri denk geldi bana. İyileride çok iyi. Ayrım yapmak doğru olmaz fakat biraz yapıyorum sanırım.

0|0
    0|0
  • Yapmam.

0|0
    0|0
  • Bazen

0|0
    0|0
  • din kardeşiyiz <3

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam