Kapat

Neden herkes 'sevişmek' kelimesini yanlış anlıyor?

Neden herkes 'sevişmek' kelimesini yanlış anlıyor? Oysa ki eskiden bu kelime sevmek, sevilmek için kullanılırmış ama günümüzde maşallah her şeyi kötü yöne çekiyorlar.

Güncellemeler:
Bu arada kızlara çok teşekkür ediyorum. En güzel cevaplar kızlardan geldi. Teşekkürler kızlar 😊

0|0
17|38

En İyi Erkek Görüşü

• Dil yaşayan birşeydir. Yosma da eskiden güzel demekmiş ama şimdiki durumu biliyorsun😉

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 37

• annem kardeşimi severken falan hala kullanıyo ama onun dışında esas anlamında kullanan ben de pek duymadım

1|0
    0|0
    • Nasıl?

• telefon açtım mesela -alo anne nabıosunuz
      -iyi oğlum küçük çocuğumla sevişiyoruz gibi doğru anlamında kullansa bile acaip cins geliyo hala :D

• 😀😁😂😃☺😊

• Herkesin akli oraya calisiyo ondan.

1|0
    0|0
  • Çünkü o yönde çok kullanılıp bilinç altımıza o şekilde yerleştide ondan.

1|0
    0|0
  • Müjgan İle Senelerdir Sevişiyoruz Çok Mesuduz Saadetimize Hiç Kimse Mani Olamaz.

1|0
    0|0
  • Herkesin akli oraya calisiyo ondan.

1|0
    0|0
  • Günümüzde neler neler var 😂

1|0
    0|0
  • Bunu bende merak ediyorum. Şimdi sevişmek ayrı şey cinsel bir şeyler yaşamak ayrı şey. Buna sevişmek diyenler sevişirken ne diyorlar acaba? Ağız bakımı mı?

0|0
    0|0
  • Sevişmek kelimesini yanlis anlayanlar salak ve yobazlar dır

1|0
    0|0
  • insan ne anlamak isterse oldu hersey

1|0
    0|0
  • ne diyelim peki sence?

tamam sevişmek eski anlamında kalsın. o bahsettiğimiz işi anlatmak için ne kullanmamızı önerirsin?

0|1
    0|0
    • Hiçbir şey önermiyorum. 😒

• 😂😂 helal abi ders niteliğinde

• @Siyahbeyazolumyasam eyvallah kardeşim :)

• Öpmek koklamak yakın temas Sevişmektir bir tık ilerisi seks bir tık ilerisi maç oluyor

1|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Merhaba efendim kizinizla sevisiyoruz ve evlenmek istiyoruz evlendikten sonra daha cok sevisicez yanlis anlamayin ailesi ile de sevişmek istedik o yuzden buraya geldik

0|0
    0|0
  • Sevişmek; sevmek fiilinin karşılık bulan hâli. Yani; "ben seni sevdim, sen de beni seviyorsun" durumu. Ne kadar masum, ne kadar mes'ud, ne kadar huzur verici bir mevsim. Şimdi de cümle içinde kullanalım; "sevişelim mi bebeğim?" 😉😂😃

0|0
    0|0
  • salatalık görünce malafata benzetenler, hatta buluta bakıp çıplak karı gördüğünü iddia edenler var. bence normal.

0|0
    0|0
  • Ben anlamıyorum

0|0
    0|0
  • belkide sen öyle anladığın icin öyle diyorsun

0|0
    0|0
    • Ne alaka? 😏

• gömcürmek gibi birşey mi diyelim sevişmek kelimesi de öpüşmek sevmek anlamında aynı şeye tekabül ediyor ama günümüzde böyle oldugu icin böyle zaman ilerliyor geride kalamazsın eskiden de vardı sanki yok muydu sanıyorsunuz sadece el altından fazla gösterilmiyordu o kadar

• Gömcürmek mi? Bu nasıl bir kelime ya? Hayır ben kelimenin kullanmasına birşey demiyorum neden her konuda yanlış anlıyorlar diyorum.

• yapacak bişey yok.

0|0
    0|0
  • Millet fesat işte.

0|0
    0|0
  • Aynennb

0|0
    0|0
  • Günümüzde sevmek denir bak sende eskiden diyorsun zaten. #Dasdfghjkl

0|0
    0|0
  • sevişelimmi aklsdjkalsjdkajsdkad

0|0
    0|0
  • karşılıklı sevilme işlevidir aslında. onun aslı ingilizcedeki make love dan gelmektedir

0|0
    0|0
  • Sevişelim o zaman :d

0|0
    0|0
  • fesatlar

0|0
    0|0
  • Sevisemedik savasiyoruz

0|0
    0|0
  • Ayn katılıyorum sana

0|0
    0|0
  • Aklıma Yeşilçam filmleri geldi😂

0|0
    0|0
  • Olmadı bir cugara yakar mutluluklar dileriz

0|0
    0|0
  • O eskidendi, zaman değişti

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 17

• Fesatiz knk

1|0
    0|0
    • Beni kutsar mısın Motherteresa 😍😊

• Birgün misafirliğe gittim. Sofraya oturduk. Masa da yaşlı bir dede var. 80 yaşlarında. Durdu durdu geçenlerde torunlar geldi onlarla seviştik dedi jaskjsjs benim de yanında aile büyüklerim var. Böyle bir afalladım. Sonra çaktım köfteyi 😂😂

1|0
    0|0
  • günümüz böyle işte naparsın:7

1|0
    0|0
  • Fesatız biz.

1|0
    0|0
  • Sevişmek, karşılıklı sevmek demektir.
    Mesela Türkçe de ş, mek vs eki vardır, iki kişi karşılıklı yapılan (dövüşmek, selamlaşmak, öpüşmek, güreşmek...) sevişmekte böyle, karşılıklı sevgi ile yapılan bir eylem. Ama halkımız nedense bunu +18'e yorumluyor. :)

1|0
    0|0
  • bu devirde cok değiştiği için olabilir mi

1|0
    0|0
  • Herkesin ici fesat

1|0
    0|0
  • Sevişmek güzel sevişelim neden yanlış anlıyorlarki dimi:/

1|0
    0|0
  • Fesatlıktan hep bunlar vsj

0|1
    0|0
  • fikri neyse zikri oymuş 4 5 yaşlarında küfürün alasink öğrenen bir nesil yetişiyor böyle toplumada böyle anlayış işte

1|0
    0|0
  • Sevmek kelimesinin bile yanlış yerlere çekildiği bir dünyada yaşıyoruz.

1|0
    0|0
  • Ben de herkesin içindeyim ama yanlış anlamıyorum.

0|0
    0|0
  • Sevişmek karşılıklı sevgiyi ifade ediyormuş eskiden şimdi cinsi münasebet için kullanıyorlar..

0|0
    0|0
  • Gunumuzde bu anlamda yani anlam degisebilir diretmeye gerek yok

0|0
    0|0
  • inanirmisin bilmiyorum ama ben o kelimeyi dediğin anlamda kullanıyorum

0|0
    0|0
  • Sevgiler kalmadı çünkü.

1|0
    0|0
  • Sokaktan geçen bu adam ya da okul veya iş arkadaşın sevinelim dese demekki boynuna atlayacaksin eskiden bu şu anlama geliyordu diye , hangi şey aynı kaldı ki onunda anlamı aynı kalsın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...