Çağdaşlığı sadece soyunmak zannederek, kimsenin hakkına saygı göstermeyenler hakkında ne düşünüyorsunuz (Ayrıntı) ?

Özellikle Türkiyedeki çağdaşların çok büyük çoğunluğunun böyle olduğunu düşünüyorum. Daha çağdaşlığın anlamını bile bilmeden soyunarak çağdaş olabileceğini sanıp, kimsenin hakkına saygı göstermeyenler hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
164

En İyi Kız Görüşü

• Haklısın cağdaşlığı ve modernliği açılıp saçılmaktan, önüne gelen insanla cinsellik yaşayıp buna da hür irade demekten ibaret sanan insanlar var. Ne diyelim Allah akıl fikir versin 😂 😂

4|2
    0|0
    • kesinlikle tam isabet bir yorum. d Teşekkürler cevap için : )

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 15

• Çağdaşlık elbet soyunmaktan ibaret değil. Ama çağdaşlığı biraz da insana cinsel obje gibi değil de insan gibi bakabilmek olarak görüyorum. Bir insan kısa da giyinse, hatta çıplak bile karşımda otursa art niyetsiz bir şekilde sadece insan ve fikir olarak bakabilirim ona. Ben bakabiliyorsam herkes bakabilmeli, insanı anlamak istiyorsak önce kendimizi sorgulamalıyız. Yani bir insanın çağdaşlığını soyunması üzerinden değerlendirmek yanlış bana göre. Kıyafetine değil de düşüncelerine bakın insanların o zaman çağdaşlıktan söz edilebilir. Onlar yanlışsa siz doğru olun küçük adımlar büyük sonuçlar doğurur.

0|1
    0|0
    • açığa nasıl normal olarak bakıyorsak kapalıyada aynı şekilde normal olarak bakıp tepki göstermemeliyiz

• Cinsel obje kavramını oluşturanda bazılarının o çok çağdaş dediği batının KADINLARI değilmi.
      Altını çiziyorum bunu yapanda kadınlar

• Derin konular bunlar. Suçlu kadınlar değil sadece onu söyleyebilirim.

• Acıyorum sadece. hristiyan avrupa bile bizim değerlerimizw saygı duymayı öğrendi bizim müslüman gavurlar öğrenemedi.

1|1
    0|0
    • kesinlikle öyle, yorum için teşekkürler : )

• @Sherlock96 hemen gerçek yüzünü göstermeye başla zaten. Görüş sahibininde dediği gibi sadece olanı söylüyoruz bunu laf atma olarak görüyosan sen bilirsin. bundan saatler önce defolup gitmeni söylemiştim seninle uğraşamıcam.

• Ben istersem giderim senin gibilerin lafiyla degil o 'nu nerden bulmussun seni savunan

• Valla otobuste ortulu kadin beni gosterip bunlar yuzunden kapaniyorum derse gram saygi duymam, ustelik acik yanim da yok yani.

0|1
    0|0
    • O kadının karaktersizliği bu. Çok saçma bir düşünce bir kişi yüzünden öyle bir genellememi yapıyorsun?

• Sart kosmusum, digerlerini karistirmadim.

• öyle insanlara bende saygı göstermemki zaten

• İslam'ı bilmemek. Açıkcası ben çarşaf giymek istiyorum ailem izin vermiyor; ama şort giymek istesem izin verirlerdi. İnsanların istediği kadar açılması bir sorun teşkil etmezken, daha fazla kapanmak istemesi neden olay oluyor? Hem de dinimiz bunu emrederken.. İşte asıl yobazlık budur. Şekilcilik..

1|2
    0|0
    • Helal olsun diyorum sana gerçekten, inşAllah en kısa sürede çarşaf giymek nasip olur ve inşAllah ailende bunu artık anlayışla karşılamaya başlar. Yorumun için çok teşekkür ederim : )

• İnşallah, estağfirullah :)

• Evet 2 parca şort bluz giyen insanlara medeni ve çağdaş gözüyle bakıyor ama tesettürlüye yobaz gözüyle sanırım bundan bahsediyorsun

0|1
    0|0
  • sonucta müslüman ükesindeyiz ama nedense tesettürlü kadınlara öcü gibi bakılıyor aşağılanıyor orasını burasını açan gayet normal geliyor ( tabi bu dediklerim GERÇEK tesettürlüler için). tabiki herkesin kapanma zorunluluğu yok ama senin kafanı açma özgürlüğün varsa benimde kapatma özgürlüğüm var herkes orasını burasını açıp göstermek zorunda değil saygı önemli.

0|1
    0|0
    • kesinlikle öyle ama gerici beyinler bunu anlamıyo, yorum için teşekkürler : )

• Rica ederim bunlar kimsenin görmek istemediği doğrular

• kesinlikle : )

• "Çağdaşlık açmak ise bedeni, desene hayvanlar bizden daha medeni "

0|2
    0|0
  • Böyle düşünenlerin en büyük yobaz olduğunu düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Medeniyet açmaksa bedeni öyleyse hayvanlar bizden daha medeni
    Mehmet Akif Ersoy...

0|1
    0|0
  • Aptallık. görgüsüzlük. Batı diye kapılıp gidilen o rüzgar hepinizi ishal edicek bebekler.

0|1
    0|0
    • kesinlikle çok güzel söylediniz, yorum için teşekkürler : )

• Görmemişler.. özentiler

0|1
    0|0
  • sığ düşünceliler diyorum onlara.

1|1
    0|0
  • Cagdaslik deli gibi bir yerlerini ortmemektir bu yuzden bu halde insanlar bir ortayi bulamadi cirkin goruntu yoksa sorun degil bence aciklik

0|0
    0|0
    • çağdaşlığın deli gibi biryerlerini örtmemek olduğu hangi tanımda geçiyor?
      Kaç tane çağdaşlık üzerine kitap bitirdim. Git çağdaşlığın anlamını bir öğrende gel.

• Of of sen kendi cagdaslik kitaplarini okumussun ataturk bosa mi sapkayi getirdi saniyorsun kara carsaftan bostan yere mi kurtardi once sen git bir nutku oku bakiyim

• hahah tamam anladım senin zihniyetini. Kökünde çağdaş bir insan herkesin eşit olmasını ve herkesin istediği gibi hareket edebilmesini savunur dini inançlara karşı hoşgörülüdür. Ancak sen buna karışarak çağdaşlığın neredeyse tüm kurallarını çiğnemiş oluyorsun. Şapka takmayanları asan atatürk gibi yobaz sürüsüsünüz işte.
      Şimdi soru başlığımdan defoll..

• saygı duyuyorum

0|0
    0|0
    • saygı duyduğuna göre onlardansın, neysee

• sen nie şu an soyunuk gezenleri yargılıosn örümcek beyin

1|0
    0|0
    • soyunuk gezenleri yargılayan kim?
      Çağdaşlığı soyunmak zannedenleri yargılıyorum ben.
      Aha geldi bir cahil daha. dd
      tamam cevap verdin defol şimdi

• Tabiki oyle. senin neren sevilir be

• Tamam.

Erkekler Ne Diyor 4

• Tr de ve dünyada tek gördüğüm şey müslümanların saygısızlığı

1|0
    0|0
    • tamam çocuğum aferin hadi güle güle

• Çok meraklıyım ezik

• git babana anlat..

• Ahahah mehmet akif dizeleri yeter

0|1
    0|0
    • kesinlikle ama artık klasik oldu diye paylaşmak istemedim zoruna gidiyo bbazılarının. d

• Başkalarının hakkına saygı göstermeyenler hakkında örnek verebilir misiniz?

0|0
    0|0
    • Kapananları örümcek kafalı görenler, gerici ve yobaz görenler..
      bu yeterlimi?

• Kapanıp kapanmamak elbette insanların kendi tercihlerine kalmış bir şey. Benim kapalı kadınlarla herhangi bir sorunum olamaz zaten. Yalnız, kimse her şeye saygı duymak zorunda değildir. Bazıları nasıl ki ineğe tapanlara saygı duymuyor, birileri de kapanan kadınlara aynı gözle bakabiliyor.

• oyle bakmalari hakaret etme hakki vermiyor

• Cahillik

0|1
    0|0
Yükleniyor...