Otobüste yaşlılara yer vermeyen gençlere müdahale ediyor musunuz?

Ben her ne kadar pek otobüse binmesemde; özellikle kafasını cama dayayıp yaşlıları görmemezlikten gelen genç arkadaşlara müdahale ediyorum. Unutmayın. Zaman herşeyin ilacı olduğu kadar acımasızdır da.

0|0
5|8

En İyi Kız Görüşü

• mudahele etmem yer veririm. en son bir teyze ona yer verirken ben o kadar yasli miyim kendin otur demisti bana :l ama olsun :D

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ben müdahale etmem. Ama ayakta kalan hasta veya bir engeli var ise yakınımda oturan herhangi birine sessizce söylerim, bağırarak insanları rencide ederek yer istemem yine. Bunun harici eğer boş yer var ise ve yaşlı ya da orta yaşlı bir bayan orada oturmak istemiyor ve tepemde dikiliyorsa ona da asla yer vermem. Otobüste yer vermeyenle uğraşmam bu biraz minik kusur gibi sokaklarda daha hayvani davrananlara müdahale ederim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ben o gencim, sen de müdahele etme hakkina sahip değilsin. Sana ne oluyor ki? Gerçekten kötü durumdaysa, engelliyse, yürüyemiyorsa zaten yer veriliyor. 50 yaşında benden bakımlı butun gün topuklularla dolasip ayaklari agrimis teyzeye yer vermek zorunda miyim ben? Kaldi ki genc olunca da insan yorgun olabiliyor. Kafayi dayamak da suc oldu

2|1
    0|0
  • malesef karşılaşıyoruz daha bu sabah d. dere aracında çocuğu linç edeceklerdi hak ettide ben onlara da suç bulmuyorum an kaynak aile onu yetiştirenide sokağa salı verene de...

0|1
    0|0
  • Kimse kimseye müdahale edemez ben öyle bir durumda yer veriyorum başka birinin yer vermemesine karışamam

2|0
    0|0
    • Ben yere çöp atana da müdahale ederim. Hepimizin görevi bu ve ancak bu şekilde görgüsüz ve eğitimsiz insanları saygılı olmaya davet edebiliriz.

• O çok farklı bişey. Otobüste biri yer vermese illaki biri vericek bu kadar kasmaya gerek yok kendi kararları

• Öğrenciye ev vermeyen yaşlıların otobüste öğrencilerden yer vermesini beklemesi...
    Belli başlı kişilere özellikle yer vermiyorum şık şıkıdım pür makyaj her mağazayı gezen teyze evine kadar oturmadan gitse de olur. Ama eli bastonlu zar zor yürüyen teyzenin başımın üstünde yeri var.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• müdahale etmeye hakkım veya hakkınız olduğunu düşünmüyorum. sonuçta ücret ödeyip biniyor. yer veren bir genç olmaz ise kalkıp ben yer veririm

2|1
    0|0
  • Yaşlı olmak oturarak seyahat hakkını kimseye vermez. Yer verilmesi için tek bir kriter vardır o da gerçekten ihtiyaç sahibi olmak. Hasta olur, bebekli ya da hamile olur, ellerinde fazla yük , çanta olur.. v. s. Ayakta isek ve böyle birini tespit edersek yolculardan onları rencide etmeden, kırmadan o kişi için yer rica edebiliriz sadece. Yok oturuyorsak bu yeri kendimiz vermeliyiz öncelikle. Ben şahsen gençleri istismar eden çok yaşlıya denk geldiğim için yaşlılara özellikle antipati beslerim bazı durumlarda.

0|0
    0|0
  • Müdahale etmek ne haddimize, gençler bizi döver valla. Çünkü büyüğe saygı kalmaış artık.

0|0
    0|0
    • Sıkıysa öyle bir şeye kalksınlar. Kendi açımdan söylüyorum. El mi Yaman ben mi Yaman.

• Ben müdahale etmiyorum ama doğru da bulmuyorum. Bu durum beni de rahatsız ediyor.

0|0
    0|0
  • Müdahale edeni dövüyoruz biz. Sen kimsn lan düdük.

1|0
    0|0
    • Hadi bakalım el mi Yaman ben mi yaman. Eğer beninle aşık atmaya devam edersen ve yanlış şeyler yazarsan ip adresine çok kolay ulaşırım senin. Emin ol.

• :D bulupta napacaksın

• ağzının üstüne lahmacun küreği ile vurasım geliyor o tiplerin

0|0
    0|0
  • Aranızdan kaç kişi çıkıp da yer istedi ve size "Hayır, yer vermiyorum." diye bir cevap aldı? Şimdiye kadar ne gördüm ne de duydum. Ayıp bir şey mi yer istemek?

1|0
    0|0
Yükleniyor...