2000 lirayı bir evsize verdim ve?

Geçen hafta annem bana 2000 tl verdi telefon almamam için ( telefonum kırılmıştı ) . Yolda yürürken bir adama rastladım , evsiz bir adam. Söylediğine göre yangında ailesini kaybetmiş. Bu adam 30-35 yaşlarında felandı ( çok genç değl mi ya :( ) içim acıdı onu görünce çok kötü oldum bütün paramı düşünmeden o adama verdim , avcuna koydum kaçtım hemen adamın tepkisini dahi görmeden. Arkadaşımın eski bir telefonu vardı kullanmadığı onu aldım , anneme 2000 tl ile onu almış gibi yapacaktım ama arkadaşımın annesi annemi arayarak '' kızın kızımdan telefon almış '' diyince büyü bozuldu. Eve gelince annem yapmadığını bırakmadı , çığlıklar... Parayı ne yaptığımı sorunca cevap vermiyordum çünkü kızacağını biliyordum... Akşam annemin ısrarıyla söyledim gerçeği. Annem çok sinirlendi ve geçen haftadan beri konuşmuyor benimle. Ne yapacağım ben?

Güncellemeler:
Ya arkadaşlar gidicem o adamı bulacam veya sorup soruşturcam o mahallede

0|1
2126

En İyi Erkek Görüşü

• iyilik yapılması gereken bir durum , sizi asla yargılamıyorum ama böyle insanları tanımadan yardım etmek ne denli doğru? iyilikseverliğiniz mi tuttu araştırın kimin ne ve nasıl ihtiyacı var ona göre yapın, sizi kandırmadıgını nerden biliyorsunuz? belkide bu şekilde bir geçim sağlıyor.. günümüz şartlarında asgari ücretle çalışan bir işçi 1300 tl alıyor ve siz böyle insanlara yardım ederek sizin duygularınızı kullanarak topluma kazandırmak yerine toplumun duygullarını kullanmayı öğretiyorsunuz.. az biraz mantıklı hareket edin..

0|0
    0|0
    • Dilenmiyordu bile perişan gözüküyordu yolda yürüyordu bayılacak gibiydi '' iyimisiniz '' falan dedim sonra konuşmaya başladık sohbet uzadı , hayatını anlattı

• @ŞarapSevenKediii bende şimdi burada bir hikaye anlatayım , ne dersin bu duruma ne de olsa anlatması zor değil dimi? emin ol söyleyeceklerim daha ağır şeylerde olabilir , ne derece doğru peki? dilenmesi veya dilenmemesi önemli değil... İnsanların duygularıyla oynayarak hayatını idame ettiriyor , çalışabilcek durumdaymış dediklerine göre... yardım mı etmek istiyorsun onu bulabileceğin yerleri sorarsın , sonra gidersin yardım kuruluşları vakıflar veya eş dost tanıdık yerler, iş ayarlamaya çalışırsın iş ona hem ekmek hemde çevre kazandırmaktır, ayrıca kimseye de muhtaç olmaz yüzü eğilmez, yeniden topluma kazandırmış olursun.. ama tabi bunları düşünmek önemli olan umarım yaptıgın gercek yanlıslarını gorursun...

• Ya ben gidip o adamı o mahallede aricam araştırcam

En İyi Kız Görüşü

• Ben olsam bende kizarim yaa😕😕 2000 tlyi vermek nedir

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 25

• Bahsettiği adamı Alanya'da yakaladık. :):

www.alanya.tv/image/main_w/5282/alanya_5282.jpg

5|6
    0|0
  • Eger ekonomik durumunuz iyi ise ki bence buna guvenerek yapmissindir. Icin rahat olsun buyuk bir sinavi basariyla gecmissin. Sen ailen gibi olma su guzel gunlerde guzel bir yardim olmus. Rabbim o insani o anda karsina cikararak bir sinav yapmis seni. Hic uzulme sen dogru yaptin. Adam sahtekar olabilir. Önemli olan senin niyetin ve amacindi. Ama bir daha ki sefere arastir mahallede kimin ihtiyaci varsa once yakinindakilere yardim et. Tekrardan tebrikler...

1|0
    0|0
  • allak amelini kabul etsin allah akıl fikir versin 35 yasında adam gitsin calışsın got evi yandıysa kiraya cıksın ne aylak aylak geziyo ya da siz parayı alemde yediniz kalanı şekere verdiniz kafalar uçdu şimdide böyle bişey uydurdunuz kendinizi inandırmaya calışıyonuz

0|0
    0|0
  • Kalbin çok güzel ama annende haklı o parayı kazanmak kolay değil. Eğer adam adi bir yalancı değilse iyi yapmışsın.

1|0
    0|0
  • Cennete tapun hazırlanmış seni bekliyor. Adamın peşine düşersen tapun iptal olabilir.

0|0
    0|0
  • Yaptığın bu çağın hareketi değil. bir kaç yüzyıl önce yapaydın iyiydi...

1|0
    0|0
  • Bu kızı bu saflıkla ileride çok üzerler.

1|0
    0|0
  • Senin.. kdr grizkalı bir oğlum olmadığı için şanslıyım.. olum o verdiğin adam yoldan gecen s. a abi ben buralara yeni geldim bir ekmek prası diyenlerdense gecmiş olsun paran çöpe gitmiş

0|0
    0|0
    • Hayır hiçbir şey demedi yolda yürüyordu perişan gözüküyordu bayılacak gibiydi bende adama ''iyimisiniz '' falan dedim sohbet etmeye başladık sohbet uzadı adam benden para bile beklemiyordu sohbet bitti '' gitsem iyi olur '' falan dedi kalkıyordu tam o sırada avcuna para koydum koşarak uzaklaştım arkamdan bağırdı ama takmadım gittim

• Of ben araştırcam o mahallede adamı hatamı yapmışım anlicam

• Geçti bolu pazarı ergenciğim..

• Camiye falan verseydin bari o dilenen adam senden zengindir

1|0
    0|0
    • Dilenmiyordu bile perişan gözüküyordu yolda yürüyordu bayılacak gibiydi '' iyimisiniz '' falan dedim sonra konuşmaya başladık sohbet uzadı , hayatını anlattı

• @maydanoz11 espiri yaptik be neden bunkadar geldin ustume banada yazik degilmi? Kes

• bende espiri yaptım

• Iyi yapiyor allah in salagi nasil guvendinde o kadar para verdin? Gercekten ihtiyac sahipleri var ama onlarin avcuna para sikistrmkla olmaz bu isler gider magazada giydrirdn kârını ni diyuyurdun salardi n

0|0
    0|0
  • Zamana bırak

0|0
    0|0
  • küsemez geçer

0|0
    0|0
  • yardım etmek gelişim sürecini yavaşlatır o yüzden yardım etmeyin. kendi kendine ayakta duran birini yıkamazsın ama yardımla ayağa kaldırdıgın birini kolayca yıkabilirsin

0|0
    0|0
  • Ne saf kiz

0|0
    0|0
  • Hakli

0|0
    0|0
    • haklı olup olmadığını sormadım ne yapabilirim ben şimdi kendimi affetirmek için

• Kendini affettirecek birşey yok sen yanlış yapmamışsın.. Bırak annen kendini sana affettirmeye çalışsın.

• Ilginç; demek ki bende onune ciksam bana da vericen 🤔

0|0
    0|0
  • Cool story bro

0|0
    0|0
  • Temiz kız , helal olsun..

0|0
    0|0
  • birşey yapmayacaksın uçmuş gitmiş. bol bol azar yiyeceksin :)

0|0
    0|0
  • Yillarcir tek bir dilegim var. Bir gun karsima senin gibi birinin cikmasi. Onu kralicem yapacagim.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 20

• Haklı bence. Kendi paran olunca çıkarır verirsin 2000 lira az para değil + annen bu duruma kızdığınam göre bu parayada ihtiyacınız var demek ki. Keşke vermeseydin ama yapcak bir şey yok artık

0|0
    0|0
    • İhtiyacıımız falan yok sadece çok cimri maddi durumumuzda gayet iyi çaktırmadan 2000 tl alsaydım cüzdanından ruhu bile duymazdı

• Sende fazla comertmissin

0|1
    0|0
  • Kötü olmuş

Ama 30 35 yaşındaki bir adam niye çalışmaz

1|1
    0|0
  • Kadın haklı bence adamın dogruyu soyledıgını bılmeezsın cogu senden benden zengın dogruda olabılır ama annen haklı

0|0
    0|0
  • Eğer maddi imkanınız varsa bir süre Sonra unutur. Sana olan güveni gitti. Maddi olarak çokta iyi degilseniz yaptığın ayıp olmuş. Belki de bir daha eline Para vermeyecek.

0|0
    0|0
  • Tamam sen fedakarsın merhametlisin ama sonuçta para anne-babana ait, onların izni olmadan böyle bir şeyde kullanmamalıydın, senin yapabileceğin bir şey yok yani. Ne zaman kendin para kazanırsan o zaman özgürce kullanma hakkın olur onu.
    "Başkasının parasıyla artizlik yapmak" denir buna halk arasında ;)

0|0
    0|0
  • İnşallah trollsündür yoksa çok gülücem yaş kaç 13 falan mı?

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun

1|0
    0|0
  • Artık unut o adamı sen. Bir daha da kimseye inanma. Yoksa çok üzülürsün. Annen de er ya da geç affeder seni.

0|0
    0|0
  • Kiz aslinda iyi birsey dusunerek bunu yapmissin ama bu devirde baba cocuguna boyle sorgusuz sualsiz para vermiyo neyine guvendinde bunu yaptin

0|0
    0|0
  • Hakli annen
    Sen baskasina yardim etmis olabilirsin ama annen o parayi neyden biriktirip sana verdi kim bilir

0|0
    0|0
  • Çok saçma davranmışsın. 500 tl de verebilirdin. 2000 tl kolay bulunmuyor sonuçta. Annen çok haklı.

0|0
    0|0
  • Abi çok yanlış yapmışsın. Ailen kim bilir nasıl kazandı o parayı sorgulandın mı vermeden önce. Ayrıca ilk gördüğün birine şak diye bütün paranı verirsen af edersin de baya canımsın abi. Her üzgün gördüğüne bir kere versen ayağa kalkamazsın.

0|0
    0|0
    • Maddi durmumuz birçok aileden daha iyi ve hayatımızdan 2000 tl eksilmesi pek bir şey değiştirmiyor ama annemin bu cimri karakteri...

• Ne hikaye be

0|0
    0|0
  • yalan söyleme doğruyu söyle

0|0
    0|0
  • Iyilik yap denize at dedikleri bu olsaa gerek

0|0
    0|0
  • Ya herkes inanmış trol bu görmüyomusunuz 2 bin tl neki diyo amaç kurduğu hayal dünyasında bikaç saat varmış gibi yaşamak sizi kandırmak

0|0
    0|0
  • İyi kalplisin ama saflıkla salaklık arasında çok ince bir çizgi var bitanesi. Fena rol yaparım, beni görsen demek bana verecektin parayı. Boşver giden gitmiş çalış bir yerde 2 ay öde annene bitsin gitsin.

0|0
    0|0
  • sadakan olsun. zamanla konuşur annen. birşey yapmana gerek yok.

0|0
    0|0
  • sen bendende enayisin

0|0
    0|0
Yükleniyor...