Teyzeye nasıl yardım edebilirim? Lütfen bakın acil?

Günaydın, mahallemizde bir teyze var bu yaz beyin kanaması geçirdi ve yoğun bakımda vs kaldı. Ondan sonrada aklı pek yerinde değil, anlıyor vd ama pek düşünemiyor yani. Hasta olmadan önce çok iyi bir kadındı, hala öyle. Neyse bu kadının çocuğu yok ve kadının üstüne 2 maaş var. Tek başına yaşıyordu normalde ama arada yeğenleri bakmaya geliyorlar, parasından yararlanıyorlar. Bunda sorun tok. Ama teyzeye çok kötü davranıyorlar. Dışarı çıkarmak istemiyorlar. Yaklaşık yarım saattir evden sesler yükseliyor, küfürler bağırmalar. Ne olduğunu bilmiyorum fakar bu kadar yapılmamalı. Mahalle ayağa kalktı, ama sabah olması nedeniyle evinden çıkmıyor kimse. Bu teyzeye madem böyle kötü davranıyorlar kadın maaşıyla özel huzurevinse mutlu yaşayabilir. Acaba biz bunları şikayet etsek maaşından yararlanamayıp huzur evinde kaldırabilirlermi? Kimin şikayet edeceğini bilmeden?

0|0
14

En İyi Erkek Görüşü

• Evet bunu yapabilirsiniz. Hatta kimliğiniz gizli kalmasını belirterek kaymakamlığA baş vurun. Onlar daha iyi bir yöntem bulacaklardır. Kimse de sizin şikayetiniz olduğunu bilemez.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet. Aynisi basima geldi. Sosyal hizmetleri arayin. Huzur evi en iyisi. Cok uzuldum ya :(

0|0
    0|0
    • Bende çok üzülüyorum. Ama kendi başına gidemez, zarae verirler ona. Sosyal hizmetleri arasam evindeki duruma bakarak onu alırlarmı o insanlardan

• Tabi ki. Onlar kapsamli inceleme yaparlar. Şahit olan 1 komsun daha varsa super olur. Siddet goruyo teyze sonucta. Bide beyin ameliyati gecirmis. Onun yaninda yuksek sesle bagirilmasi bile zararli ve tehlikeli

• Evet var bikaç gören daha. Tamam düşüneceğik teşekkür ederim

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 3

• Önce gidip kadını ikna edin. Kadının fikri değişmezse şikayet havaya gider.

0|0
    0|0
    • Kadınla konuşuruzda kime şikayet edexeğizde onu evden alıp huzurevine yatıracak

• Ama bulduklarında nolacak? Hani acaba şöyle birşey yokmu? Evinde yeterli iyi bakılamayacağı, bir yakını olmaması nedeniyle huzur evine yerleştirilmesini sağlauacak sosyal hizmet vs

• Şartları dolayısıyla özel huzurevi bence en iyisi olur. Sığınma evleri filan bu tür yerler pek iyi olmaz. Bulduklarında bir şey olmayacak , çünkü kendi rızasıyla oraya yerleşmiş olacak.

• olabilir.

0|0
    0|0

• oklava ile hepsine birden saldır

0|0
    0|0
    • Az ciddi olun ua size şiddetten bahsediyoruz. Az insan ol

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...