Gerçekleri bilmek istemediğiniz olur mu?

Hiç hayatınızda gerçekleri bilmek istemediğiniz olur mu?
Ben artık gerçekleri bilmek istemiyorum.
Elmas için afrikalılar ölüyor. Tütün için türkler öldürüldü.
Petrol için ortalık karıştılıyor. Aslında benzin yakıyoruz gibi geliyor fakat kan yakıyoruz.
İçimizde bulunduğumuz doğayı mahvediyoruz. Hayat gerçekten berbat geliyor.
Doğal kaynaklar için suikastlar düzenliyor. Sisteme karşı koyan vuruluyor.
Yediğimiz yemeklerde bile bir başkasının kanı olması koyuyor insana.
Tamam Biz Türkler nefsi-i müdafa yapıyoruz. Fakat niye güçlü kişiler güçlerini barış için değilde.
Savaş için kullanıyorlar.

Güncellemeler:
Nefs-i Müdafa olacaktı. Bir tane i fazla olmuş.
Güncelleme #2

3|0
16|9

En İyi Kız Görüşü

• Bilmezken daha mutluydum ben de.

Dünya'nın 3 'te 2 'si savaşta, 3. Dünya Savaşı yıllardır yaşanıyor, bir milyardan fazla insan açlıkla boğuşuyor.

Dediğin gibi doymayan işkembeler için ne hayatlar baharında kalıyor ama sonumuz hayır olsun

1|2
    0|0
    • Dediğin gibi doymayan işkembeler için

• Dinimizde böyle bir şey yoktur, hiçbir din kitabında böyle bir şey yazmaz. Bunlar yeni türedilerin uydurmalarıdır.

Yahudilerin Mehdi’yi beklediğini söylemek çok yanlıştır. Onlar, Muhammed aleyhisselam kendi ırklarından olmadığı için, âhir zaman peygamberini bekliyorlar, (Kral Mesih gelecek ve bizi dünyaya hâkim kılacak) diyorlar. Buna Mehdi demek kadar saçma bir şey olamaz.

Hazret-i Mehdi ve Hazret-i İsa gelince, Yahudilik veya Hristiyanlık değil, İslamiyet yeryüzüne hâkim olacak ve bütün bâtıl dinler ortadan kalkacaktır.
      bir kaynaktan

• @hakan262626 Bu konuda farklı düşünüyoruz ben Hz. Mehdi 'nin çıkacağına inanıyorum

En İyi Erkek Görüşü

• Gerçeklerin acı vermeye başlaması durumunda bu yönteme başvururuz ama
    nereye kadar bu yöntemi uygulayabilirizki

0|0
    0|0
    • Ben şu an böyle düşünüyorum ama yarin daha pislik gerçekleri öğrenmeye çalışacağım işte sorun bu :)

Kızlar Ne Diyor 15

• Olmaz hep bilmek isterim

0|1
    0|0
  • Bazı şeyleri bilmesek daha güzel oluyor

1|1
    0|0
  • Gerçekleri bilmek gerekiyor.

0|1
    0|0
  • Gerçekleri bilmeden yaşama korkum var

0|1
    0|0
    • Gerçekleri bilmek istiyorum. Benimde böyle işte. Öğrenincede bu düzene lanet okuyorum. İnsanlardan artık korkuyorum. Tek istediğim hala saf kalmış, kalmaya çalışan insanlarla karşılaşmak. Herkes sistemin piyonu olmaya çalışıyor.

• Güzel noktaladık 😊 esenle kalın

• Teşekkürler o sizin güzel gözleriniz. Sizde esen kalın :)

• Doğruları bilmek iyidir

0|1
    0|0
  • Kapitalist sistem böyle yürür.

0|2
    0|0
  • Çoğu zaman gerçekleri bilmek istemem. ünkü gerçekler çoğu zaman acı verir insana

0|1
    0|0
  • İnsanlar aç gözlüler hep daha fazlasını isterler birle yetinmezler. Ben savaşları çok saçma buluyorum neyin kavgası neyin anlaşmazlığı niye bunca insanın kanını dökmeye değermi acaba...

0|1
    0|0
  • Bilmek isterim

0|1
    0|0
  • Bilmeden daha mutluyum evet

0|2
    0|0
  • Oldu.

0|1
    0|0
  • öğrenelim efenim biracık aklımız var onuda kaybedelim

1|1
    0|0
  • Cogunlukla

0|1
    0|0
  • Ben zaten bir toprak, bir ürün için savaşa karşıyım. Hiçbir şey insan canından değerli olmamalı!!

0|1
    0|0
  • Evet olur, işime gelmediği için. Kim bilir belki bir gün bizde kimsenin bilmek istemediği bir gerçek oluruz? Ya da olmuşuzdur çoktan..

0|0
    0|0
    • Sanmam. Bizi ders çıkarmak için kullanırlar. :)

• Bakın sorun aslında çok basit. Sorgulamak gerekli. İnsanlara diyorsunuz ki İslam Akıl, Mantık ve Hoşgörü dinidir. İnandığı hadise bakıyorsun. Ne akla sığıyor ne mantığa sığıyor bunu söyleyincede üstüne bir ton küfür yiyorsun. En basiti bu mesela. Diyor ki arapça okumamız gerekli ben arapça bilmiyorum o halde din Türkçeye dönünce manası yok mu oluyor? Yani şimdi bunu düşünmedi mi tanrı diyorsun. Türk halkını çoğu imanla yaklaşıyor. Ama yanlış imanla çoğu farkında olmadan dincilik yapıyor. Eğer insanlara dincilik yerine dindarlık aşılansaydı çoğu soruna çözüm bulunurdu.

Erkekler Ne Diyor 8

• ben bunları gereksiz ayrıntılar olarak görüyorum. örnek dandanakan savaşı , haçlı savaşı,1. dünya savaşı neden çıktı? sayılır demi tonlarca neden... degil bütün savaşların tek bir nedeni vardır: can sıkıntısı. gerilen bir insan bir şeyi bahane edip kavga eder, gerilen bir toplum aynı şekilde savaşır. Bunlar görülen şeyler sadece mevzu çok başka

0|1
    0|0
    • tabi canı sıkılan kavga ederken dedigim sadece tek boyutlu düşünmemek gerek altında farklı sebeplerde vardır birikimli felsefik bir kişiligi olan bir insan o şekilde ilkel davranışlar sergilemez ama bu konu çook uzunca konuşuşması gereken bir konudur fakat savaşların nedenleri asla kitaplarda yazan nedenler degildir nedenler psikoloji ile felsefe ile arnamalıdır :)

• İnsan acı çekmek istemez. Gerçekleri gören insanda mutlu olmaz. Nedense her geçen gün gerçekleri öğrenmeyi daha fazla istiyorum :) O bütün acıya rağmen. Psikoloji-Felsefe olabilir. Bunlar büyük katkıları oluyor. Fakat bence tek sorun yanlış kişileri güç verilmesi. Sonuçta deliye silah vermessen. Seni silahla vuramaz ama verirsen vurabilir.

• Herşey para için

0|1
    0|0
  • olur bazen

0|1
    0|0
  • Cahillik mutluluktur gerek yok bilmeme

0|1
    0|0
  • bekledikleri sona bir an önce getirmek için

1|1
    0|0
  • Keşke bilmeseydim çocuk kalsaydım hep

0|1
    0|0
  • Ewet bazen oluyo hayalde yasamk istiyosun

0|1
    0|0
  • senin gerçeklik dünyan sadece türklüklemi sınırlı sinyor?

0|0
    0|0
Yükleniyor...