Basari zeka mi cevre mi yoksa calismak mi gerektirir?

Soru acik ankete buyuralim.

• Zeka
    13% (3)33% (3)19% (6)Oy Ver
  • Cevre
    0% (0)11% (1)3% (1)Oy Ver
  • Çalışmak
    22% (5)22% (2)22% (7)Oy Ver
  • Her üçü
    61% (14)22% (2)50% (16)Oy Ver
  • Diğer (tecrubelerinizide belirtebilirsiniz)
    4% (1)12% (1)6% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Çevreyi ekledim çünkü babamla gecimsiz bir insanim ve her hareketim ona batıyor, kendini kahrediyor, hakki var belkide onun imkani olmayan seyleri biz yasiyoruz, arkadaslarimi ailemden daha cok seviyorum diyebilirim, ve onlarinda bana vereck bir lokma ekmekleri olmadiginda bilirim, o yuzden aileme saygim var, ve kendimi ozgur hissetmiyorum, basariyi belkide bu yuzden yakalayamiyorum
Ayni zamanda gozlemlemis oldugum baska birseyde lisansta okuyan tipler genelde asosyal, icine kapanik ya da kültürlü gozluklu kimseler, onlisansta ise bunun tam tersi kendine guvenen okul uzasada olur, kiz arkadas mevzuslari falan kafaya takmayan kimseler ve basarizligin getirdigi kafa yapisi daha hoşuma gidiyor evet bnde 2 tane 2 yıllık mezunuyum ve bu rahatlik beni oldurecek insan nasil gozleri sisene kadar calisir aklim almiyor dogrusu

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• Başarı çalışmayı gerektirir.
    Zeka başarıyı doğrudan etkilemez, çalışmak doğrudan etkiler. Çevre de diyemeyiz kişinin kendi karakterine göre çevre etkileyebilir, etkileyemeyebilir

0|1
    0|0
    • Karakterim bitik desene

• Burdan mi danisayim mesaj yoluyla mi danisayim

• Mesajla da danışabilirsin nasıl rahat edersen

En İyi Erkek Görüşü

• başarı çalışmaktan gelir. zeka sadece çalışma tipini belirler. kimisi 1 kere okur ve ezberler, kimisi 10 kere okur ezberler. çevresel olarak baktığımızda ise başarıyı, başarılı insanların yöntemlerine göre uyarlamaya çalışırız. ancak çoğu zaman yanılırız. çünkü herkesin başarı hikayesi birbirinden farklıdır. kimi bizzat sıkıntılar çekerek başarıya ulaşmıştır, kimileri ise doğuştan ya da sonrada hazıra konarak başarıya yakınlaşmıştır...

0|1
    0|0
    • Evet aynen katiliyorum benimkide hazira konmaya calismakmis onu anladim, ne yaparsam yapaym paraya muhtac olmak korkusundan ve babamin sozlerinden kurtulamiyorum ozgur degilim belkide yasim 23 babamin evlendigi yastayim ve durumumuz pek iyi degil ve cark tersine donuyor ben buna ragmen calisamiyorum, polisin oglu polis oluyor, cobanin kizi doktor oluyor ama ben koreldim, aynada baktigim yuze küskünüm napcam bilmiyorum

• Tesekkurler bn biraz asosyalim, arkadaslar arasindada saklabanim, ve cok istiyorum saglam bir kiz arkadasimin olmasini ama beceremiyorum maalesef, neyse hersey icin tekrardan tesekkurler yazdiklarinizin goruntusunu cektim sizinle konusmak biraz ufkumu genisletti ve hosuma gtti :)

• rica ederim kardeşim. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana ;)

Kızlar Ne Diyor 5

• şans da varsa işte o zaman çok şanslısın :D

0|1
    0|0
  • Çalışmak en başta gelir ama zekayada ihtiyaç var

0|1
    0|0
    • Ya nice gerizekalilar bnden kat kat onde simdi nice embesiller fakulte okuyorlar aklim almiyo

• Zeka ve Çalışmak :D

0|1
    0|0
  • Tek madde: Şans.

0|1
    0|0
    • Ve birde bahti eklemeliydik, yaraticinin torpili

• Geçmiş fırsatlar için üzülme, gelecek olanları değerlendir.. 59 yaşında hayata yeniden başlayanlar var , daha çok gençsin yapma..

• Pekala o ışığı kendimde giremiyorum ben, sizin sansiniz yaver gtti mi

• Herkeste belli bir kapasite vardır ama o kapasite çalışırken çıkar ortaya.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Çalışmak ötesi yok...

0|1
    0|0
    • Neye calismali nasil calismali

• başarı çalışma ile elde edilir.

0|1
    0|0
    • Ama calismayi atesleyecek biseyler olmali, mesela bir kiz arkadas, ya da anne veya baba benim bunlar tersine calisiyorlar, hal boyle yani

• o konuda ilacım olsa önce kafama sürerim.

• :) :)

Yükleniyor...