Kendinize acıdığınız oluyor mu?

şu an kendimi o kadar değersiz, o kadar yalnız, o kadar savunmasız hissediyorum ki! Halime acımaktan kendimi alıkoyamıyorum. İnsanlar kötü, imkanlar kötü, imkansızlıklar kötü. Herkes kötü ama neden hep en çok acıyı ben çekiyorum? Haksızlık. En son ölmek istediğimi ve benden kurtulacakları için mutlu olmaları gerektiğini söyleyip kendimi odama kilitledim. Bu yaptığım ergenlik karşısında kahkaha bile patlatabilirim. Komik. Ölmekten korkan bir insanın söyleyebileceği en komik şey hemde. Keşke hiç doğmasaydım. ya da bebekken ölseydim. O zaman ne yaşamaktan, ne ölmekten korkmayacaktım. Şimdi seslerini duyuyorum gülerek sohbet ediyorlar. Onlar güldükçe kendime daha çok acıyorum. Dayanamıyorum.

0|1
6|17

En İyi Erkek Görüşü

• Çoğu zaman uykumdan uyandığımda uzun uzun düşünüyorum bazen dakikaların saati bulduğu bile oluyor ne olacağım ben böyle diye. Okuduğum bölümden memnun değilim üniversiteye zaten 2 yıl geç girmişim üstüne bir de değiştirmeyi düşünüyorum. Yurt dışında yaşamayı istiyordum ben çocukluktan beri Türkiye'nin yozlaşmış insanından olabildiğince uzaklaşmayı istedim hep. Üniversitede okuyabileceğim bölüm yurt dışında iş bulmama yardımcı olacak bir bölüm değil. Yurt dışında iş yapabileceğim bir bölüme girebilmek için matematik ve fen yapmam gerekli ki adam akıllı bir bölüme gireyim ama meslek lisesi mezunu olduğum için matematik ve fen 0 hatta en son lise 2 de gördüm yani yaklaşık 5 sene önce. Senin hissettiğin bir değersizlik, yalnızlık, benden bir halt olmayacak kafası ben kendimi bildiğimden beri var. Benim sorunum aslında kendimle başka insanların hakkımdaki düşüncesi umrumda değil ama kendime hiç acımıyorum en küçük bir kusurumda kendimi yerden yere vuruyorum sen ne biçim adamsın bir halt olmaz senden tarzında görünüşümü de sevmiyorum zaten kısaca tamamen pesimist, karamsar bir ruh haline sahibim. Bu yazıyı bu kadar uzun yazmamın sebebi seni tamamen anladığımı bilmen. Umuyorum bütün bu hissettiğimiz kötü duygular bir gün yok olur ve her şey güzel olur. Ayrıca sana ezik diyen egoist tipli dallamalara da takılma kimsenin düşüncesini kafaya takma hatta mümkünse kendi düşüncelerini bile.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 16

• İnan insan zaman geçtikçe daha çok olgunlaşıyor...
    Devir gerçekten kötü insanlara hakettiğinden fazla değer vermemek gerek yoksa herşeyi kötüye kullanıyorlar. Senin durumunu bende 2 3 yıl önce yaşamıştım ve inan o konuma bende gelmiştim neden hep ben acı çekiyorum diye? Allaha Şükür ki aktif sporcu olmamdan ve düşünceli bir birey olmamdan dolayı bu kriz uzun sürmemişti... Bende gülmüştüm bu durumuma hatta :)
    Sonra yemin ettim basit insanları hayatıma sokmayacağım diye. Ve şu an samimi olduğum insanlar 10 bile değildir inan ama onlar da aklını kullanan, düşünceli, neden-sonuç ilişkisi ile hareket eden düzgün adapte edepli insanlar. Emin ol yaramaz 1000 kişiye bedeller.
    Sende bundan sonra mantıklı hareket etmeye bak;haketmeyene, ot gibi yaşayıp sadece kendini düşünenlere taviz verme. Onlar bundan öteye gidemeyecektir. Sen sadece duygularınla hareket etme mantıklı da düşün bak gör çok daha mutlu olacaksın. Kendine iyi gelen şeyleri yap, nasıl mutlu oluyorsan... Ve de kimsenin seni yönetmesine izin verme. Çünkü sen farklı bir bireysin.
    Ölmek veya doğmamak bunları aklından çıkar Allah seni yaratmış ve buna şükür et. Ne olursa olsun bu Dünyada yaşayabilmek güzel.
    Saygılarımla.

0|0
    0|0
  • Hayır olmuyor.

1|0
    0|0
  • Kalpten yazmışsın Ayakta alkişlıyorum saygı duyuyorum ve hiç bir şey soyleyemeden gidiyorum. Benim yüreğim Senin Hikâyenin yorum yapacak kadar büyük değil. .😔

1|0
    0|0
  • -Bir kızın yolda birkaç defa gördügü ama merhabaları bile olmadığı erkek onunla tanismak istese sana söyleyecegi olan ilk söz ne olmalı merhaba tanisalımmi selam nasılsın gibii?

1|0
    0|0
  • Olmuyor.

1|0
    0|0
  • Hayır. Ezik değilim.

Gizliden yazacak kadar korkak da değilim.

1|0
    0|0
    • Gizliden yazmasam ne olacak? Nickim ve fotoğrafım kendime ait değil. Senin gibi. Ezik olduğumu söylemedim. Ailevi bir sorundan bahsettim. İyi hissettirdiğin için çok sağol.

• Özelden yazar mısın bana? Acayip sinirlendim zoruma gidiyor bu durum. Sana kendi değerini hatırlatmam lazım. Öyle bırakıp gidemem.

• Vay bee hayran kaldım. Soran sen bu kisiyi dinle 😂

• Niye acim acıncak durumda deyilim

1|1
    0|0
  • Allah var huzur var hocam, sabirli ol ve izle hayati

1|0
    0|0
  • yani.. herkesin sıkıntıları dertleri kendine göre ama.. ne diyim simdi kes bileklerini kurtul mu dememi istersin.. yasadık belki kendini birs dha sevmeye baslarsın.. yeni insanlar tanıdıkça hayatın belki dha bir güzel hal alır.. doğru insanları tanımaya basladıkça.. insanlara biraz olsun sevgi asıladıkça.. hersey birazda karsılıklı bence.. birsda allahtan dua ederek istemek gerekir..

0|0
    0|0
  • Güçlü ol olabildiğinden daha fazla güçlü olmaya çalış konuşması kolay ama başka çaren yok gibi insanlar senin hakkında ne düşünüyor sana ne diyor hiç umurunda olmasın biraz bencil ol kendini düşün 3 günlük dünya zaten anlık yaşa...

0|0
    0|0
  • kendime acımaktan, yaşamdan tat alamıyorum...

0|0
    0|0
  • Anlat

0|0
    0|0
  • Kardeşim dertleşelim mi

0|0
    0|0
  • vur yüzüne bir tane bak nasıl düzeliyor

0|0
    0|0
  • Yapacak birşey yok