Kötülüğün kazanması için gereken tek şey , iyilerin bir şey yapmaması mıdır?

Kötülüğün kazanması için gereken tek şey , iyilerin bir şey yapmaması mıdır?

Güncellemeler:
Sorumu beğenin lan :( Üzmeyin ponçi sorumu da beğenin ^_^
Yukarıda ponçi demişim de o p0nchiq olacak.

1|2
3|24

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 23

• İyilik ve kötülük birbirine düşman değildir. Var olmak için bir diğerine muhtaç olan her kavram için durum budur.
    Biri yoksa, diğeri anlamsızdır.

4|2
    0|0
    • Senin iyi ya da kötü olman evrensel olarak birisinin galip gelip diğerinin ortadan kaybolmasına neden olmuyor ama :)
      İkisi de hep ya var olacaklar ya da ne iyilik ne de kötülük olacak. Bunun dışında bir seçenek yok.

• Aslında oluyor. Bir söz var ya hani , '' herkes evinin önünü süpürse sokaklar temiz olurdu'' diye. Bunu sokaklar değil de yüreğini olarak düşünürsen , herkes iyiniyetli olsa kötülük mü kazanır sence?

• Kötülük hiç bir zaman kazanamayacak, kazanamadı!
    Bakma sen deparının sağlam oluşuna her daim farkı açar,
    Hızlı giden atın öyküsünü canlandır gözünde...

İyilik öyle bir ışıktır ki hiç bir karanlık o ışığı yok edemez.
    Kara bulutları düşün günü kasvete boğar ama sonunda çekip giderler.
    İyiler kaybedebilir kısa vadede ama iyilik kaybetmez, neden biliyor musun?

Kaybetmeyi göze alan taraf iyilerin tarafıdır ve kaybetmeyi göze alanların omuzlarında yükselir kazanan.

İyiler kaybedecek ve iyilik kazanacak.
    Kötüler ise her zaman kazanmayı isteyecek ve kaybedecek.

1|1
    0|0
  • Bak tatlıcan, hayatta hiçbir zaman ne kötülük ne de iyilik kazanır neden biliyor musun? Çünkü hayatta hiçbir olay son değildir de ondan. Bir olay veya hikaye biter iyilik kazandı dersin hayır sadece o raund bitmiştir aslında. Kıyamete kadar herşey devinim halinde devam eder. Biten bişey olmadığından kazananı da yok. Ama iyilerin sessiz kalması raund kaybına yol açar, ama kötüler her zaman daha çok çalışır, daha çok bilir ve daha iyi oynarlar, bu nedenle de kazandıkları raund saysı yüksek hepsi bu

1|0
    0|0
    • Kayıp etmek sadece ölümle mümkün, senin o yazdığın hollywood cümlesi, bir çin atasözüdür ve üstüne kitaplar vardır. Buda ya konfüçyanizm etkileridir. Senin hollywood dan duyduğun sözü ben yıllar önce din seçerken konfüçyanist kitaplarından okudum ve sözün aslı o kadar değiil, sana somutlaştırarak anlatayım dedim ama yok, aman boşver bazen gereksiz çabaya giriyorum. O laf o kadar değil git araştır sonra yazıklarımı tekarar oku sonra anlarsın tatlıcan ne dediğimi ve olduğunu. Uzak doğu din ler tarihi ve miteloji tarihinde ö sözün aslını bulabilir ve aslında öyle olmadığını da görebilirsin.

• En sevmediğim insan tipi ; aklındaki düşünceyle uyuşmayan insanları ''bilgisiz'' olarak görüp boşuna çabaladığını söyleyip duran çok zeki ve muhterem insanlar...

• iyiler kötüler kadar cesaretli olamadığındandır belki de. bilmiyorum kötüler kazanıyor mu kaybediyor mu ama dünyanın adil olmadıgı kesin. ümitle ümitsizlik arasında kalan biriyim.

1|0
    0|0
  • Kötülerin kszanması iyilerin yaptıkları sayesindedir. Uapılan iyiliği daima art niyetle bakan birileri vardır

1|0
    0|0
    • Çünkü zamanında o iyiniyetlerin altından çok artniyet çıkmıştır...

• Iyilik kötülüğün suyudur

1|0
    0|0
  • kötülere bişey olmas hayata göre iyiler kaybeder ama sonunu düşün ki kötüler iyi olmaya çalısıyormus gibi davranıyor

1|0
    0|0
    • Ve sırf ayak uydurabilmek için iyiler de kötü gibi davranıyor...

• aynen fakirler nasıl zenginse zenginlrede fakir rolü oynuyooo kötülük hep kaybeder er ya da gec iyiler cabuk gidermişşş :(

• İyilik savaşmadığı sürece kötülük hep önde gider.

1|0
    0|0
  • Kötülük her zaman olacak..

1|0
    0|0
  • Gorselleri çaldım helal et :D

1|0
    0|0
  • Bence doğru söz. Ayrıca gifler mükemmel. :P

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. Mükemmel olan aslında oradaki insanlar ^_^

• Öyledir :) :)

1|0
    0|0
  • Aslında iyilik veya kötülük yok sadece yapılması gereken durumların genel adına iyilik denmiş :)

1|0
    0|0
  • Kötülerin kazanmasını mı isteyelim? /:(

1|0
    0|0
  • kesinlikle öyle iyiler engel olmadıkça kötüler daha da cesaretlenecektir

1|0
    0|0
  • İhtiyarlara Yer Yok

Bu filmi izlemeni tavsiye ederim

1|0
    0|0
  • O kötülüğü iyi birşey gibi gören salakların fazla olmasıdır...

1|0
    0|0
    • Şimdi sana bile sorsak , senin iyi gördüğün bir şey başkasına kötü görünebilir değil mi?

• Evet. O konuda da haklısın. Kaldırım taşı sökenleri iyi göstermedir , ''ekmek almaya giden'' o mükemmel masumluktaki çocuğu korumadır...

• Olayların içerini bilmiyorum bu sebeple bu konuda tartışamam fakat benim olduğum yerlerde kimse ne kaldırım taşı söktü nede polise mukavemet gösterdi... Zaten ben gaz yiyen hayvanları taşımaktan ne yaptığımıda anlamadım ya.. Ama bence harika bir kenetlenmeydi...

• vaybe

1|0
    0|0
  • İyi var mı kötü var

1|0
    0|0
  • Bu çocuk çok tatlı :)

1|0
    0|0
  • ne olmmus bu resimde bise anlamadım?

1|0
    0|0