"Sahiplenme" Huyu, ya da Hastalığı mı Demeli?

Herkese merhaba!
Bugün sizlere bi' soru sormaktan ziyade, sizlerle kendimde bulunan ve asla değiştiremediğim bir huyumu paylaşacağım. "Can çıkar huy çıkmaz" derler ya, ha işte, tam da ondan.
Gel gelelim konuya. Bencillik mi denir, kendini beğenmişlik mi, megalomanlık mı.. veya siz her ne derseniz, size kalmış. Bana kalsa gayet normal aslında. Şöyle ki;
Arkadaşlar ben çok sahipleniyorum. Ve özgün olmayı seviyorum. Bir moda ikonu olmasam dahi kendimce tarzımı yaratıp kendime uyarlıyorum. Her tür müziği dinleyebilirim, yeter ki o şarkıda kendimi bulayım. Birkaç dizi izlerim, çok sevdiğim birkaç kitabım ve birkaç film var. Aynı zamanda fangirl ruhuna sahibim, şıpsevdi gibi tut bir kitabın karakterine aşık olmaktan, aktörler veya şarkıcılara olan aşkımdan ağladığım dahi olmuştur. Biliyom biliyom. Belki bazılarına biraz tuhaf gelebilir.
Sorun da şu ki; bu karakterleri, kitapları, şarkıları ve tarzımı.. sahipleniyorum.
Öyle bir devirdeyiz ki; simalar farklı sadece. Bana tonlarca şey hissettiren bir film, bir şarkıyı; biri çıkıyor ve etrafa salgın gibi yayıyor. Kulaktan kulağa, ağızdan ağıza, vıcık vıcık bir şey haline bürünüyor. Ve bu benim için çok üzücü.
Ben dinlediğim şarkılar, izlediğim diziler filmler vb. bana özgü olsun isterim, istiyorum. Tamam, hiçbiri bana özel değil lakin bana hissettirdikleri bana özel kalmalı. Ve bu durum birtakım insanlar tarafından suistmal edildiğinde otomatikman gözümden düşüveriyor; dinleyesim, izleyesim, tekrar o parçayı giyesim gelmiyor.
Tabiki yeri geldiği zaman öneririm, beraber dinleriz, beraber giyeriz, beraber izleriz. Ama bir yere kadar.
Bu huy sizde de var mı?
Konuyu da toplum & sosyal ilişkiler olarak seçtim, çünkü en mantıklısı oydu.😂

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• bende öyle bir şey yok olana da saygın var. en azından çevremde senin gibi insanlar vardı. zararlımı peki bence değil. kişiye zararlımı inanılmaz derecede sapkınlık halinde yaptığı sürece yine değil. benimsediği şeyleri kullanmak insanda belki bir nebze kendini geliştirmede etkili olabilir. tek sıkıntısı belki ileride beraber olmak isteyeceğin kişileri buna adapte edip onlar gibi olmasını istemen olur. o da milyonda bir belki karşına çıkar.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Karakterleri sahiplenme , aşık olma dışında saydıkların bende de var..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...