Oruc tutmayanların saygısızlıkları?

Gozumuzun onunde inadimiza yiyip icen ahlaksizlar hicmi sayginiz yok muslumanlara anlamiyorum sizi bunu yapmanizdaki amac ne?

0|3
25|17

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim bak, bende oruçluyum ve gerçekten seni anlıyorum ama bu tepkileri vermeyin. Bunlar islamiyete zarar veriyor. Çünkü tepki vermeye hakkımız yok. Adamlar bizim için kendi hayatını kısıtlamak zorunda değil, kısıtlarsa yani saygı duyarsa dua ederiz ama duymazsa da "Allah ona da nasip etsin der" yine dua ederiz. Ben oruçlu oruçlu çok yemekli toplantılara katıldım, ama yemedim ve soranlara da eyvallah dedim sadece çünkü ben oruçluyum dersem adam karşımda rahat yiyemeyecek ve belki de aç kalacak. Tutmasa da yaradan dan ötürü sevmek lazım. Kimse bizim yüzümüzden hayatını kısıtlamak zorunda değil. Adamların bir amacı yok, adamlar normal hayatını yaşıyor, oruç tutuyoruz diye trip atma hakkımız yok adamlara.

9|3
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Umrumda değiller bana bol bol sevap kazandırırlar. O onların ayıbı boşver 😂 😂

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Bence siz onlara saygı göstermek zorundasınız öncelikle saygı ve nezarket içersinde. Siz oruç tutuyorsunuz Diye dünya durmuyor hayat devam ediyor siz oruç ve saygı ile tutmayanları oruca teşvik etmelisiniz. Dinde zorlama olmadığı için isteyen tutar istemeyen tutmaz. Siz orucu kendiniz için tutuyorsunuz hem irade kontrolü hemde aç susuzun Halinden anlamak için. Benim karşımda oruçlu iken kim be yerse Yesin ne içerse içsin asla Can'ım Çekmez hiç oralı olmam bendede böyle bir irade var.

2|0
    0|0
  • Bence onların yaptığı değilde senin bu yaptığın saygısızlık. Oruç tutmayanlar mı dedi sana oruç tut diye? Yemeğini yiyen adama niye karışıyosun özellikle gelip gözünün önünde yiyecek halleri yok ya.

3|0
    0|0
  • Oruç tutanlar Müslüman

e tutmayanlarda kendilerinin Müslüman olduğunu iddia ediyor

Ne oalcak şimdi?

1|0
    0|0
  • Yiyin için oğlum özelikle gelin benim gözümün önünde yiyip için hiç sorun yok. Madem bir ibadet yılda 1 ay böyle bir ibadeti icra ediyoruz daha çok sevap point kasalım.

1|0
    0|0
  • Oruçlu olduğunu bile bile gözüne sokarak yiyorsa saygısızlık etmiş olur.

Fakat bir reastaurantta yemek yiyen veya caddeye su içerek ilerleyen bir adama saygısızlık etmiş diyemezsin.

0|0
    0|0
  • Bende oruç tutuyorum , kızlar yarı çıplak geziyor resmen, yiyen içenleri saymıyorum bile. Oruç nefsi terbiye eder , bakmayacaksın. Bakış açını değiştir.

En küçük konuyu bile özgürlük , saygı duyulmalı diye propaganda yapanlarında , sana bu aya hassas davranmamaları ikiyüzlülükten başka bir şey değil.

0|0
    0|0
  • Sen orucunu sakatlamışsın bile. Orucun amacı nefsini terbiye etmektir tutmayanlar elbette yiyecektir senin bundan şikayet etmen tuttuğun orucun anlamını yitirmesi demektir.

2|0
    0|0
  • Yok bana mı tutuyon gözünü kapat :) Sen oruç tutuyon diye çarşıda restoranda yemeyelim mi durakta sigara içmeyelim mi?

1|0
    0|0
  • Eskiden Oruç tutmayanlara hayret dolu bakişlar varken, şimdi ise Tutanlara hayret dolu bakişlar var..

0|0
    0|0
  • Karşımda kim ne yaparsa yapsın aldırmam o onun saygısızlığı

0|0
    0|0
  • Madem bu duruma dayanamıyor sinirleniyorsan tutma... Oruç biraz da sabretmeyi ve hoş görüyü öğrenmek için değilmidir?

0|0
    0|0
  • Sen oruc tutuyosun diye yemek yemicek halleri yok ya. Yanlis dusunuyosun senin gibi dusunenlerden bikaci gecen mekan basiyolardi niye ramazanda icki iciyosunuz diye bu kafa ne kafasi?

1|0
    0|0
    • Iyi yapmislar helal olsun onlara

• Saygısızlık olarak algılamam ben
    Hatta herkesin yapamadığını yapıyorum gururunu yaşarım,

1|0
    0|0
  • Bir erkek sizi kesmeye çalıştığında nasıl görmezden geliyorsanız yemek yerken falanda görmezden geleceksiniz.. ayrıca orucun amacı açın halinden anlamaktır ne kadar acıksan o kadar iyi kısaca

0|0
    0|0
  • Hayır hiç saygım yok size umrumda da değilsiniz

0|0
    0|0
    • insanı insan yapan edeptir.. ama sen insanlıktan nasibini almamışssın..

• Yok öyle bir dünya artık. Muslumanım eşcinsel doverim müslümanım kadın doverim müslümsnim müslüman olmayanı doverim yok artık öyle bir dünya

• kim demiş müslümanım onu döverim bu döverim diye.. kendi kafanızdan uydurmussun okulda sizi sezi yapmamıslar mantıgınızla hareket etmeyı gözüünüzün gördüğüne inanmayı öğretmısler..

• Seni şu mübarek ayda öyle bir tokmaklarım ki ölmeden cenneti görürsün.

Allah'ın trollü.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 24

• Bu ulkede gerçekten saygı yok, gözünün içine baka baka yiyip iciyorlar.. Danimarka'da yaşarken ordaki insanlar bile saygı gösterirdi, önünde yiyp icmezdi..

1|1
    0|0
  • Özgüven patlaması yaşıyorlar bir de. sanki yanlısı yapan benmişim gibi hissediyorum.

1|0
    0|0
  • Nefsinize hakim olamiyorsaniz tutmayin.

6|1
    0|0
  • orucu kendine tutuyosun onlarin naptigi seni ilgilendirmemeli. oruc tutup tutmayana saygisiz demek biraz sov bence. birakalim da allah versin bunlarin kararini.

1|0
    0|0
  • O gün iftara 15-20 dk var yok. Markete gittim dönerken bir baktım bir dükkanın önünde bir genç birde 30'lu yaşlarda bir adam püfür püfür sigara içiyorlar birde millete bakıyorlar. Çok büyük saygısızlık. Tutup tutmaması önemli değil. Sadece tutanlara saygılı olmalı.

1|0
    0|0
  • Oruç ne için tutulur?

- Durumu olmayan insanları daha iyi anlamak ve Allah rızası için.

Peki o durumu olmayan insanların önünde bir şey yemiyor mu kimse? Kim bilir belki sen de yedin?
    Ayrıca o insanlar akşam yemeğinde siz biz gibi sofra mı görüyor?

Boşa tutuyorsunuz, yanlış bilmeseniz keşke bu kadar. En azından bir işe yarar.

1|0
    0|0
  • orucun amacı açın halinden anlamak açlıktan sağa sola saldırmak değil sen 11 ay nasıl rahat rahat yiyip içiyorsan oda rahat rahat yiyebilir ben orucu tutan bir insanım ama bu güne kadar kimseye niye yiyosun niye içiyosun diye kızmadım ben orucu kendim için tutuyorum çünkü o

1|0
    0|0
  • Sen ramazan disinda sokakta kamuya acik bir alanda yemek yiyorsan oruc tutmayanlarin da ramazanda yeme ozgurlugu vardir. Fakirleri anlamak icin oruc tutuyorsunuz ya fakir 12 ay fakir yolda ac gezen cocuk 12 ay ac onlarin karsisinda yemek yenir ama musluman oruc tutarken yenmez evet kafalar piril piril.

0|0
    0|0
  • Sanane? Sen oruç tutuyorsun diye ben de tutmak zorunda değilim. Belki benim inancım yok ya da belki bir hastalığım var ilaç kullanmam gerekli? Ya da hepsini geçiyorum, tutmak istemiyorum ve tutmuyorum neden ramazan ayındayız diye bütün gün aç gezeyim? Kimse senin karşına geçip de bile bile yemek yemiyordur eminim, asıl şu an yaptığın ahlaksızlık. Öteki tarafta amel defterini sen mi tutacaksın ki ahlakımı sorguluyorsun? Aklınızı kaybetmişsiniz.

1|0
    0|0
  • Bu yil suana kadar tutmadim sinav bahanesiyle ama kimsenin yanında yemek yiyip su icmedim yanlarinda sigara yakmadan once bile izin istedim

0|0
    0|0
  • O kadar büyütmüyorum bunu. Göze sokarak davranmaları elbet de yanlış ama tutup da ahlaksız diyemem. Nefisleri o kadarını kafi görmüş ne diyebilirim ki. Biz böyle yaparsak başka ülkelerinde oruçlu insanlara negatif yorumlarda ve davranışlarda bulunmasını normal karşılamamız gerekir. Biz nasıl saygı duyulmasını bekliyorsak tutmayanlara da saygı duymalıyız.

0|0
    0|0
  • Saygiyla ne alakası var sen iradenle yemiyosun ben yiyorum sen diger 11 ayda yaninda yemek yedigin insanın aç olmadıgini nerden biliyosun hem oruç irade isi tutamıyosan tutma kardesim

1|0
    0|0
  • Dışarı çıkma o zaman. Sen nasıl oruç tutmayı tercih ediyorsan, onlar da tutmamayı tercih ediyor. Direkt insanlara ahlaksız damgası vurmaktan vazgeçin. İsteyen istediği şekilde davranır.

1|0
    0|0
    • Insanlara sayginiz olsun biraz

• Saygiliyim zaten suana kadar kimseye saygisizlik yaptigimi dusunmuyorum

• İnsanların arkasından 'ahlaksız' diye ithamda bulunuyorsan bu da senin saygısızlığın.

• Orucu neden tutuyorsunuz, açın susuzun halini bir ay anlamak için. Peki siz 11 ay boyunca sokakta, cafede orada burada yerken aç susuz adam sizi görmüyor mu? Neyin saygısı bu...

1|0
    1|0
  • Bu kadar mı idaresizsin

1|0
    0|0
  • Biz tutalim rabbim yardim eder isteyen istedigini yapsin sikma canini sen

0|0
    0|0
  • Istedigimizi yapariz sanane?

0|0
    1|0
  • İster istemez yolda yemek yemek zorunda kalanlar da var mesela, bu kasten değil

0|0
    0|0
  • Şöyle söyliyim dün iftar çadırına gittik karı gözümüzün içine bakarak masa da yemek yedi ya daha 1.5 saat var ezana ezan vaktine kadar yavaş yavaş sömürdü ayar oldum

0|0
    0|0
  • ben saygı duymayanlara söyleniyom bir bakıyom ertsesi gun bir elimde kola bir elimde cips sokaktayım insan ayıpladığını yaşamadan ölmezmiş ama

0|0
    0|0
  • Bazı insanlar yapıyo dediğini haklısın.. Allah akıl fikir versin

0|0
    0|0
  • Boşver onların günahı öbür dünyada onlar yanacak sen değil :)

0|0
    0|0
  • Allah'tan korkmayan kuldan mı çekinip korkup yemeyecek Allah aşkına

0|0
    0|0
  • belki de size oyle geliyordur kasitli yapilmiyordur

0|0
    0|0
Yükleniyor...