Milli mücadelenin tek kahramanı m. kemal mi? tek başına mı kurtardı ülkeyi?

Milli mücadelenin tek kahramanı m. kemal mi? tek başına mı kurtardı ülkeyi? şavaşıp şehit olan atalarımız pisi pisine mi gittiler?

0|0
2|18

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Fatih tek başına mı istanbulu aldı diyenler var ilginç kıyaslama. Birini 900 sene önce peygamber övmüş söylemiş diğerini ingilizler övmüş siz hala kıyas yapıyorsunuz ilginç. Biri baban nasıl dediğin de de anamı niye sormuyorsun diye trip mi atıyorsunuz anlamadım.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Fikirleriyle kurdu diyebilirim. Nasil ki padisahlar zamaninda fikirleriyle kurdu koca imparatorlugu ayni sey iste

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Fatih'te tek başına fethetmişti İstanbul'u, yanına hiç asker almadan.

0|4
    0|0
    • Osmanlı'da iki adıımda bir Fatih'in resmi veya heykeli yoktu

• Başbuğ ATATÜRK Komutan ve ÖNCÜLÜK Etmiştir Önce Bunu İdrak Edin. Milli Mücadele Yıllarında BAŞLI BAŞINA Herkes Kahramandır.

0|2
    0|0
    • Mesela Koleksiyoncu Olduğu Halde Tarihçi Diye Geçinen Murat BARDAKÇI'nın Babası Haindir! Nitekim Dedesi Milli Mücadele Yıllarında Bir Kahramandır.

• Savaşta askerler ölür krallar konuşulur ve hatırlanır.
    Krallar zaferi göremeyecek kadar geriden geliyorlardı.
    -Aşil Reyiz.

0|2
    0|0
  • Tabikide hayır ama öyleymiş gibi davranan çok malesef

0|1
    0|0
  • değil tabi bir çoğu sonradan ekarte edildi tek adamlığa ındırgendi

0|2
    0|0
  • Hala böyle boş boş şeylere mi takılıyorsunuz. Bu cümleyi ortaya atanların neye hizmet ettiklerini anlamamkta ısrarcısınız değil mi. Peki madem öyle istanbulu Sadece fatih mi fet etti. Üç kıtaya yanlızca padişahlar mı yayıldı. Allah aşkına bırakın artık bu işleri ya.

0|0
    0|0
  • Hayır tabii ki. Doğru yönlendirecek bir kişi olması önemlidir.

0|1
    0|0
  • Demagojilere kurban olmuş zihniyet düşüncesi bu.
    O dönem ordu rezil durumda. Komutanlar söz geçiremiyo birliklere ve merkezden istedikleri yardım takviye gelmiyor. istifa ediyorlar. atatürk müdahale etti sistemi düzeltti yılgın bezgin halkı düzenledi orduyu disipline etti vsvs...
    Başıboş sistemsiz halk koyun sürüsünden farksız olur.

0|0
    0|0
  • İstanbul'un tek fatihi 2. Mehmet mi? Mohaç'ın tek kahramanı Süleyman mı? Çaldıranın ridaniyenin tek kahramanı Yavuz mu? Bu sorulara cevabın evet ise Kurtuluş Savaşında tek kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Hayır ise Atatürk'te tıpkı diğer saydığım Türk büyükleri gibi askerleriyle birlikte kahramandır.

https://www.youtube.com/watch?v=zVz9GcqBUoQ

0|0
    0|0
    • ülkemin hiç bir noktasında Fatih'in, Kanuni'nin Ertuğrul Gazi'nin resmi heykeli yok? tarih kitaplarının ilgi zamanı hariç bir yerinde isimlşeri görüşleri geçmez?

• gelmiş geçmiş tüm türk hükmdarlarıyla m. kemalin heykel sayılarını karşılaştır bakalım. sayılarını. bu aarada mesele heykel de değil. adamlar öyle bir kibre kapılmamışlar bir defa. kimisi savaş meydanında şehit düşmüş. AYRICA, o heykelleri kendileri yaptırmadı kendileri koydurmadı, orası Osamlı'nın ilk başkenti. yani bulduğun örneğin başka örneği yok

• Niğde mi Osmanlının ilk başkenti? Atatürk sen kabul etsen de etmesende Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusudur. Okullarda, emniyette ve bazı önemli meydanlarda onun heykelinin olması çok doğaldır. Senin şehrini bilmiyorum ama ben kendi şehrimde ve seyahat ettiğim şehirlerde Atatürk'ten önceki Türk büyüklerinin heykelini de gayet rahat görüyorum.

• Fatihte tek başına mı fethetti istanbul'u? Cevabını almışsındır

0|0
    0|0
  • Hayir tabikide ona mal etmemi saugisizlik olur ama emor komutada ve bas beyin de xok onemlidir

0|0
    0|0
  • Aynılarını Fatih için de söylesenize Yer mi?

0|0
    0|0
  • Hepsi birden

0|0
    0|0
  • Her sürünün başında bir çoban köpeği vardır. Yoksa çakallara yem olur.

0|0
    0|0
  • Fatih sultan mehmet de tek başına almamisti istanbulu. Yavus sultan selim handa misiri tek basina almadi biliyorsun dostum

0|0
    0|0
  • Senin dedenin kurtarmadığı kesin

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...