Yardım kuruluşlarına güveniniz varmı?

Yardımlarda bulunduğunuz gerek paralarınızla gerekse giyecek-yiyecek yardımlarınızı verdiğiniz yardım kuruluşları gerçek yardım sahiplerine bunları ulaştırdıklarına inanıyormusunuz?
Ben şahsen inanmıyorum. Sadece kendi talukatlarına ve referans (çıkarı olduğu kişi ya da kurumlara) dağıtıyorlar hep öyle gördüm. Aksini düşünen var mı merak ediyorum.
Ben şahsen yardımda bulunacağım zaman mahelle ya da semtte bulunan gerçekten yardıma muhtaç kişileri özellikle takip edip bunlara yardımda bulunuyorum. Ne sokak dilencilerine ne de sözde yardım kuruluşlarına hiç inanmıyorum.

Güncellemeler:
Günümüzde yardım yapan sözde kuruluşların pek çoğu yardımdan tamamen uzaklar ve sözde bu kuruluşları kurmadaki amaçları ise devletin vergisinden yırtmaktan başka birşey değil. Devlet diyorki 3 kuruş yardımda bulunun sizden 5 kuruş vergi affı yapayım falan bunlarda ne para veriyorlar nede vergi. Aman uzak durun bu yüzsüzler ve dolancırıcı kuruluşlardan. Çevrenizden başlayın yardımlaşmaya bilmediğiniz hiçbir yere tanınmış olsa dahi asla vermeyin.

0|0

Erkekler Ne Diyor 5

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...