Yardım kuruluşlarına güveniniz varmı?

Yardımlarda bulunduğunuz gerek paralarınızla gerekse giyecek-yiyecek yardımlarınızı verdiğiniz yardım kuruluşları gerçek yardım sahiplerine bunları ulaştırdıklarına inanıyormusunuz?
Ben şahsen inanmıyorum. Sadece kendi talukatlarına ve referans (çıkarı olduğu kişi ya da kurumlara) dağıtıyorlar hep öyle gördüm. Aksini düşünen var mı merak ediyorum.
Ben şahsen yardımda bulunacağım zaman mahelle ya da semtte bulunan gerçekten yardıma muhtaç kişileri özellikle takip edip bunlara yardımda bulunuyorum. Ne sokak dilencilerine ne de sözde yardım kuruluşlarına hiç inanmıyorum.

Güncellemeler:
Günümüzde yardım yapan sözde kuruluşların pek çoğu yardımdan tamamen uzaklar ve sözde bu kuruluşları kurmadaki amaçları ise devletin vergisinden yırtmaktan başka birşey değil. Devlet diyorki 3 kuruş yardımda bulunun sizden 5 kuruş vergi affı yapayım falan bunlarda ne para veriyorlar nede vergi. Aman uzak durun bu yüzsüzler ve dolancırıcı kuruluşlardan. Çevrenizden başlayın yardımlaşmaya bilmediğiniz hiçbir yere tanınmış olsa dahi asla vermeyin.

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Güven elbette yok. Gerçekten fakir bir tanıdığıma yardım etmek için yardım kuruluşlarına yönlenmesine yardım ettim. İnternette ne kadar varsa hepsine mesaj mail telefon ne varsa aradık. 10larca yardım kuruluşundan hiçbirinden 1 kuruş yardım alamadı. Hemde en bilindik kurumlar. Gider yabancıya verirler paramızı vergilerimizi alırlar zorla.. O fakir arkadaş bile geçinmek için ayda hiç yoksa 300tl garcıyorsa bunun 100tlsi vergidir. Sen bir fakirden bile yılda 1000lerce tl vergi keseceksin gidip yabancılara dağıtacaksın kendi vatandaşını süründüreceksin öylemi. YAZIKLAR OLSUN. Bende dahil 1 kuruş vergi hakkımda varsa helal etmiyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Zerre kadar inancım yok. Uğur dündar sağolsun zamanında ne kurumları deşifre etti. Hemde çok bilindik kurumlar bunlar. Adamlar öyle yüzsüzlüğün dibine vurmuş ki, taaaaa 1950 lerden beri vatandaşı sövüşlemişler.

0|0
    0|0
  • Bu devirde babamıza güvenimiz kalmamış ne yardım kuruluşu

1|0
    0|0
  • Güvenmem

0|0
    0|0
  • Yardım kuruluşlarına yapılan 100 usd bağıştan ihtiyaç sahiplerine giden miktar sadece 40 usd... kalan 60 usd aracılara, tedarikçilere ödenmektedir.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• Dini en ufak sekilde bile gostererek yapilan hic birisine verme. Al sana asagida yapabileceklerin.
    1- Cocuk esirgeme yurtlari var. Kimsesiz cocuklara git eskilerini ver!
    2- LOSEV' e bagis yap. ( Bir tugla koy)
    3- Mehmetcik Vakfi' na bagis yap. ( Askerlerimiz biz k. cimizin ustunde rahat rahat buralarda dedikodu yapalim diye savasiyor)
    4- Korumcuk. ( Minikler icin )
    5- Türk Egitim Vakfi. ( Okunmus fasulyelerden daha iyi projeler ciksin diye)

0|0
    0|0
    • 1 Çocuk esirgeme kurumlarından önce oralara düşmemiş henüz yetim ve öksüzlere yardımda bulun
      2 löseve bağış yapacağına kan ver devlete ücretsiz kandan faydalansınlar daha mantıklı
      3 mehmetçik vakfına bağış yapacağına git adam gibi evlat yetiştir önce. Savaşandan çok savaştan kaçan insanlarımız daha çok
      4 korumcuk ne ya.. Al marketten çikolata sokakta gördüğün tüm çocuklara dağıt bir gülücükleri yeter
      5 Tevin okuyanlara gerçekten verdiklerini ne gördüm ne duydum. belirttiğim kendi talukat ya da çıkarcı ahbaplarına dağıtanlardan farklı olduğunu sanmıyorum (Ben görmedim gerçek yardım sahiplerine ulaştıklarını)

• İnancım kalmadi hiçbirine

0|0
    0|0
  • Yok güvenmiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...