Her gören soruya gelebilir mi, iş ile igili?

Arkadaşlar krep işi yapmayı düşünüyorum ki yapacamda, büyümeyi bekleyen bir sektör. Ki bulunduğum yerde de bu tür lezzetler yok.
İlk olarak birkaç çeşit yapmayı planlıyorum, sizce fiyatı ne olmalı?
Soslu krep (Çikolata sos, böğürtlen sos, karamel sos) - 1,50
Ballı cevizli - 2,00
Muzlu, çilekli krep - 2,00
Çikolatalı krep - 2,00
Special 3 adet krep ( Nutella, fındık parçacıkları, krema ) 5,00

Bunun gibi olacak düşünceniz nedir?

1|1
18|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• o fiyatlar satış yaptığın yere göre değişir, mesela satış yaptığın yerde en çok satılan ürün ne kadar ise sende bir aşağısına sat.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Çikolatalı krep benim olsun 😄😄😂

0|0
    0|0
  • Bence güzel olmuş 2.50 yapsan daha iyi gibi 😂 😂 😂 😂

0|0
    0|0
  • Çok iyi, ben severim krepi

0|1
    0|0
  • yanında çikolatalı süt ücretsiz olursa ben onaylıyorum

0|0
    0|0
  • çok iyi krep sevile bir lezzettir zaten genelde kahvaltı dünyalarında çok olur

0|1
    0|0
  • tutar bence iyi

0|0
    0|0
  • Tutulabilir gayet :)

0|0
    0|0
  • Eli yüzü düzgün bir dükkan ve isimle bence çok güzel yerlere ulaşabilrsin fiyatlar 3,50 olsun en düşük

0|0
    0|0
  • çok uygun tam öğrenci mekanı 😂

0|0
    0|0
  • Sen basaramazsin

0|0
    0|0
  • Bence ideal

0|0
    0|0
  • Müdavimi olabilirim 💙

0|0
    0|0
  • soslu krep ucuz değil mi onu 2,00 yap diğerlerini 2,50 yap special 5,00 iyi

0|0
    0|0
  • Güzel fikirmiş sevdim, sade krepte ekle 🖒

0|0
    0|0
  • Hamam böcekli krep

0|0
    0|0
  • Bizim toplum krep degilde doner gozleme falan ister

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 2

• krep dedigin tatlı pasta mamullerine girer ki hammaddesi memleketin en ucuz ürünlerinden biri. Yani ne fiyat koyarsan koy krep başı 25 kuruşun altına düşmedigin sürece kar yaparsın. Menü fiyatlandırma dersini görmediginden eminim. Bizim memlekette yaygın olarak kullanılan metodlardan biri civar fiyatları baz alarak fiyatlandırma. İşte bu yöntem sadece Türkiyedeki malların uyguladığı bir yöntemdir. Sen aynı hataya düşme. Mesela bulunduğun ilde bir hilton oteli varsa tutup da hilton fiyatından müşteriye satmaya kalkma. Senin kabaca göz önünde bulunduracağın şey şu ; biraz uğraştırır ama tembellik yapma kağıdı kalemi eline al. bir günlük elektrik bedelini al , yaktığın tüpün günlük giderini al , varsa işçinin günlük yevmiye ve sigorta primi al , kullandığın temizlik malzemelerinin giderlerinin %100 ünü al ve otuza bölüp bir günlük maaliyetini al, bunların hepsini toplayıp dükkanına günlük girecek müşteri sayısına böl , üstüne de istedigin kadar kar payı koy. Hamur maliyetini de eklemeyi unutma. Ama işçinin yeme içme giderlerini kesinlikle fiyatlara yansıtma onu kardan karşıla daima.

0|0
    0|0
    • Sağol hocam baya açıklama yapmışsın.
      Şimdilik ufak çaplı olacak bulunduğum yer küçük bir şehir ama burada bir mesire alanı var gün içerisinde yaz ayı boyunca en aşağı 10 bin kişi gelip gidiyordur. Burada ufak büfe tarzında veya bir tezgah atarak başlayacağım. Bu dükkan açmadan önce tanıtım içinde iyi bir fırsat olacak. Kar payı olarak yüksek tutmadım rakamları bugün baya hesaplamasınıda yaptım tabi doğru yaptıysam eğer bilmiyorum ama. Bir adetinden minimum 50 kuruş kar getiriyor maksimum 1 veya 1,5 tl. Hesaplamalar yanlış gitmezse eğer :)

• Sayılara hiç takılma oranlara bak. Karın %50nin üstündeyse yaz sonu altına orta halli bir araba çekersin abartısız.

• hangi şehirdesin bilmiyorum ama fiyatları en az 2 katına çıkar, millet pahalı olana geliyo.. Kızılay avm de bir mekan vardı batmak üzere olan gözleme 3 lira falandı bomboştu yeni bir müdür aldılar adama tüm yetkiyi verdiler aynı gözlemeyi 12 liraya çayı 1 liradan 2.5-3 liraya çekti ve sonuç dükkan full..

0|0
    0|0
    • İşletmeyi açacağım yer mesire alanı aslında binlerce kişinin gelip geçtiği yer ama burası kızılay gibi değil kira gibi yüksek bir gideri yok.

Yükleniyor...