Nasıl vurduğun olayı değiştirir mi (bir bakar mısınız) ?

İş yerinde atıyorum hırsızlığa karşı ya da benimle iş ile ilgili bir sorunu olan birine karşı kendini savunmak için silahla sadece koluna ya da bacağına ateş etsek ne olur şikayetçi olsa bile bir şekilde olay hallolur mu sonuçta savunma amacıyla olan birşey bilen varsa cevaplayabilir mi

Güncellemeler:
Bu arada karsısaki insan bir ataga gectikten sonra savunma amacıyşa yapılan birseyden bahsediyorum

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• Ünlü cinayet yazarı A. Christie nin hangi Romanında n bahsediyosun? Kütüphaneden yarın bakıp cevap vereyim

1|0
    0|0
    • Hahah birkac kitabini okudum zamaninda ama bizzat hayattan bir bolum olabilir bu😊

• Action sahneleri savunma amaciyla yoksa isim olmaz😊

• Eğer güvenlikSen ve silahın varsa yeni yasalara göre kurşun aramiyosun tehlike anında polisi ariyosun diye biliyorum. Ama Sen baktın problem var kendini müdafaa et. bir de şu mesajlara 4 günde bir cevap verme yazacaksan özelden yaz. zaten soru zaman aşımına uğrayıp kalkar. Başka sorularla da gel buraya 1 tane sordun bitti

En İyi Kız Görüşü

• Nefsi müdafa

0|0
    0|0
    • Para cezasıyla kurtulunur mu

• Yok cesasz bence

• Insallah😅

Erkekler Ne Diyor 9

• hallolmaz kimseye ateş edemezsin çilem olayını hatırla kadın nefsi müdafa yaptığı halde 25 yıl yemişti şartlı tahliye oldu hırsızda olsa tecavüzcüde olsa ateş edemezsin, tecavüze uğrarsın sonra o adam hapis yatar adalet böyle bu ülkede.

0|0
    0|0
    • Ama adam geberdi😂 Ben öldürmekten bahsetmiyorum sadece yaralamak

• Nefsi müdaafa dan ceza indirimi alırsın. Zaten adam yaralamaktan en fazla 1 sene alırsın. Meşru müdafa iyi hal indirimi derken 1 2 ay ya yatarsın ya para cezası ödersin durumun oluşumuna göre de serbest bırakılabilirsin. Ama beraat alamazsın.

0|0
    0|0
    • Yani yaralamaktan bahsediyorum sadece öldürmek değil amacım yanlışlıkla ölürse bilmem😄

• Oedan sıkarsan ölmez be konuyu bulandırma o zaman ilk yorumum geçerli :D Öyle diyom yok diyosun böyle diyorum yok öyleymiş diyosun :D

• Ahahaha ya ben biley demedim ki😂 Yaralarsam diyorum en bastan berii

• işin içine silah türü aletler girerse yolun sonu kötü.. sen korkutma amaçlı ya da kendini koruma amaçlı koluna sıktım dersin ama mahkeme ıslakadı öldürmek istedi derse hapı yutarsın..

0|0
    0|0
    • Kamera varsa orda ve bana bıcak falan cektigi gozukurse mesela

• valla bizim ülkemizin adalet sistemini az çok bilirsin. hiç bir suçun yokken adam üstüne yürüse bıçak çekse sen savunma amaçlı bir iteklesen sen suçlu olursun..

• Orası da oyle hep masumların bası agrıyor

• silah senin mi ruhsatı var mı taşıma ruhsatı var mı
    bulundurma ruhsatı mı?
    bunlar hep olaya farklı bakış ve ceza olursutut

0|0
    0|0
    • Var diyelim😊

• delimin sulumun

• Anlamadim kardes

• sılah tasıam ruhsatın olması azım bu 1. si ve ateş etmek için karsındakı ınsanın silahını görmen gerekıyor. yani o adamın elınde belınde cebınde bıyerınde sılah gorursen ve kullanacak gibi duruyorsa vurabılırsın

0|0
    0|0
    • Silah degil de o bana bıcak gosterirse savunma icin bacagına veya ellerine ates etmek?

• belirli bir mesafesi vardı onun ama hatırlamıyorum ya ne kadardı. atıyorum 2 metreden fazla yakalsırsa vuruyosn falan

• Oo anladım tamam

• beraber bekliyelim iş yerini

0|0
    0|0
  • suçlu durumuna düşersin
    ateşli silah yerine biber gazı kullan

0|0
    0|0
  • Savunma diyorsun hayatına kastedecek bir durum olmalı veya kabaca elinde kesici delici ateşli veya yasa dışı bir silahı olmalı, yüzü sana dönük olmalı, ve teşebbüste bulunuyor olmalı. Mümkünse kamera görüntüsü ve şahit de olmalı. Sen biraz olmazlara oynuyorsun ben sana daha basit bir yol vereyim. Kavgalı olduğun namussuz, seni hakir gören ezmeye kalkan , sana istedigi gibi hükmedebilecegini düşünen, seni aciz ve basit bir zavalllı olarak gören itle önce aranı düzelt. Bu arada bir ütünün kablosunu koparıp çıkar. Açıkta kalan metal kısmı metal bir objeye bağla, iş yerine çaktırmadan ve kameralara yakalanmadan sok. Objeyi uygun bir yere yerleştirip fişin ucunu bir prize sok ki objeye 220 volt elektrik aksın. Kablonun üstünü bir şeylerle ört. Sonra o iti çağırıp yardım iste, objeyi gösterip ''Ay ben bunu kaldıramıyorum sana zahmet kaldırır mısın '' de. Elini depdiği anda beyin hücreleri horon teper. Sonra gebermeden fişi çekip delilleri yok edersin.

0|0
    0|0
    • Ahahaha yanlıs anladın herhalde sen😂 Beni o sekilde goren biri olamaz zaten :) benim dersim daha farklı bir konu. Beraber çalıştığım birisi bir yamuk yapıp hırsızlık amacıyla gelip benim odama bıcak cekerse ki benim odamda kamera de var benim de silahım varsa onu durdurmak için koluna veya bacagına ates etsem?

• Etmezse peki ben secemez miyim

• Teklifte bulunabilirsin sonuçta kamu davası degil karşı taraf para için şikayetinden vaz geçebilir. Hatta uygun bir miktar verirsen ''Haftaya gel gene vur ama bu sefer kaba etimden vur'' bile diyebilir.

• Bu durumu ispatlamana bağlı bir de silahın senin adına ruhsatlı olması önemli. Sıfır cezayla yırtman kolay değil. O da farklı bir senaryo yazıp şikayetçi olursa ne kadar haklı görülsen de yatarsın birkaç ay.

0|0
    0|0
    • Kamera varsa o yerde

• Ahahaha biliyorum 😄 Tesekkurler yorumlar icin

• Rica ederim en saglamindan bol tekmeler, simdiden ayaklarina saglik :D

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...