Ailem biraz baskıcı mi sizce bazen ben bunaliyorum bakar misiniz?

20 yasindayim. Annem ve babam biraz korumaci gibiler. Universiteyi de ailemin oldugu sehirde okuyorum Ankara da. Annem hâlâ okula gelis gidis saatlerimi soruyor. Arkadaslarimla disari cikacaksam cok nadir izin veriyor. Cok fazla detay soruyorlar. Hâlâ kucukmusum gibi davraniyorlar. Eve gelis gidis saatom belli. Bir sevgilim var ondan haberleri yok. Zaten olsa bu sefer surekli sorarlar nereye gidiyosun diye. Sizr de aileniz boyle mi davraniyor? Ailemi biraz daha ilimli hale nasil getirebilirim? Etrafimda benimle yasit erkek akrabalarim var. Ama onlara kimse bir sey sormuyor. Ben ne yapabilirim?

0|0
13|4

En İyi Erkek Görüşü

• ben o kapıları 2005 2006 gibi yıktım geçtim 2010 a kadar aramız kötüydü 2009 da evden ayrıldım kendi hayatımı yaşamaya başaladım o ara (reddetme artık evladım değilsin vb) gibi durumlar yaşadım 2011 de ilk etkileşimlerden sonra aramız düzelmeye başladı. yavaş yavaş beni tanıdılar gelmeye gitmeye başladım onlar geldi gitti. şu an aramız harika beni hiç bir şey için yargılayamacaklarını biliyorlar çünkü buna hiç izin vermedim. iyiki de vermedim şu an burda bu insan olarak yazabiliyorum bir ana kuzusu olarak değil

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• fazla korumacilar. tek cocuk musun ya da gec cocuk sahibi mi olmuslar

1|0
    0|0
    • Hayir bir kiz kardesim daha var. Erken de evlenip cocuk sahibi oldular

• hmm fazla korumacilar keske uniyi baska sehirde tercih etseydin.. ya da annenle otur konus anne bak ben sana her seyimi zaten anlatiyorum ama surekli bana karsi guvensiz davranman beni uzuyo falan de... bilmiyom ise yarar heralde biraz da kendin ekleme yaparsin annenin tavrina gore sana bagli tabi bu sekilde beni yalan soylemeye itiyosun zorluyosun beni ama ben sana yalan soylemek istemiyorum falan diyebilirsin

Erkekler Ne Diyor 3

• Kendi hayatını kurana kadar çekiceksin mecbur

0|0
    0|0
  • ailen dogrusunu yapıyor emin oll üzme aileni

0|0
    0|0
  • Ailen kötü yola dusmenden korkuyor

0|0
    0|0
    • Ne kötü yolu ya. Onlara oyle bir izlenim de vermiyorum ki. O kadar da degildir herhalde

• Etraf çakal dolu ama koruyorlar işte

Kızlar Ne Diyor 12

• Bu yaşa gelmene rağmen onların tutumuna çanak tutarsan değişmezler tabii. Evden çıkarken izin alacak yaşı geçmişsin.
    Saatleri yavaş yavaş esnet. Bir gün iki gün olay çıkarır, alıştıkça normale dönerler.

0|0
    0|0
    • Ne yapayim surekli kavga mi edelim? Merak ediyoruz diyip duruyorlar. Sorun su bir yere gideceksem soruyorlar surekli. Kimle gideceksin vs. Ve surekli arkadaslarimla bulusmam da sikinti onlara gore. Anlamadim yani. Ben zaten okul donemi uzun saatler okuldayim. Cikinca da eve geliyorum zaten yorgunum. Ama gerçekten bazen sikiyorlar. Merak ettigim bir sey daha var. Acaba okul bitip çalışmaya baslayinca da ayni sekilde mi davranacaklar bana. Sanki oyle olacak gibi seziyorum ben.

• Gerekiyorsa edin. Her şey aynı devam ettiği sürece bu tutumlarının düzelmesini bekleme.
      Bir şeylerin yolunda gitmediğini anlamaları için böyle bir reaksiyon şart.

Okul bitip ekonomik olarak bağımsızlaştığın zaman da bir zahmet böyle davranmalarına müsaade etme yani.
      Sadece aile ilişkilerini değil, sosyal becerini de bir hayli olumsuz etkiler.

• benim ailem de öyle. beş dakika geç kalayım telefonuma mesajlar aramlar yağıyo. hatta babam wp mi bile kontrol eder nadiren. haberlerde olanları duyunca böyle oluyorlar. hele Ankara Kızılay gibi erlerde gezeceksem tüm arkadaşlarımın telefon numarasını alırlar. :( bayağı bunaltıyo. alışmaya çalış.

0|0
    0|0
  • Ben 10 saatlik uzakta okuyorum hemde ikinci öğretim :) keyifffff gezmeler gezmeler. Annemgilin yanına tatilde geldiğimde 1 saatlik yere izin vermiyorlar 😂 anlamıyorum ben orda ikinci öğretimim akşam çıkıyorum ama anlayamıyorlar

0|0
    0|0
    • Evet ailelerde boyle bir sey var galiba. Ben dr sehir disinda okusam cok daha rahat olurdum

• Keşke başka tercih etseydin seni evlendirmezlerde kolay kolay 😄 ne okuyorsun

• Ailenle bunu konusabilirsin bazi aileler boyle ama bu tam tersi bireyleri kotu yonde etkiliyor korumaya calisirken zarar verdiklerinin farkinda degiller acik acik konus bakalim tepkileri ne olucak

0|0
    0|0
  • Benimde ailem oyle fazla evhamli ama bence cok guzel bir sey
    Burada neler neler okuyorum dahada fazla sukrediyorum

0|0
    0|0
  • Turkiyede kiz olmak zor ve benim annemde oyle eger guvenini kirdigin bisey yaptiysan onu telafi etmeye calis ama guvenini kiracak bisey yapmadiysanda onun dogal halidir korumacidir akisina birak

0|0
    0|0
  • En iyisini yapıyorlar

0|0
    0|0
  • hangi üniversite ben de Ankara :)

0|0
    0|0
  • Ailen iyi yapıyor bnce

0|0
    0|0
  • Yapmalari dogal ne guzel iste