Yozlaşma ve yobazlaşma hakkında?

Az önce aldatmayı meşrulaştırmaya çalışan bir hanımefendinin aldatma nedenleri hakkında yazdığı bencesini okudum. Yazılan yorumlardan gördüğüm kadarı ile toplumda bolca eleştiri alan yobaz kesim kadar, eleştiri alması gereken yozlaşmış bir kesimde var. Sorum ise şu:

Uçlarda yaşayıp insanları ötekileştiren ve eleştiren bir toplum olmak yerine, orta kararı bulmak ve sağlıklı ikili ilişkiler kurmak, dini yaşamak ve insanların dine bakış açısına saygı duymak gibi hususlarda insanları kararında yaşamaları hakkında nasıl bilinçlendirebilir, nerelere yönelterek yaşanan veya yaşanması muhtemel yanlışların önüne geçebiliriz?

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• İşte bu dediğini herkes yapamıyor bunu yapabilmesi için insanın önce üstünden cehaleti atması lazım bu cehalet ne eğitime bakıyor ne de eğitimsizliğe deneyim lazım insanlara hoşgörü lazım.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bu zamandan sonra artık zor görüyorum, normal diye diye ahlaksızlığı normalleştirdi çoğu, işin acı tarafı müslümanım diyip olmucak şeylere normal bakanlarda az değil, gittikce dahada bozuluyoruz bunun duruşu dönüşü yok gibi, yıllardır zehirlediler milleti saçma filmlerle dizilerle şimdi onlar çıkıyo ortaya

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Öyle bir zamandayız ki kıyamet alametleri fazlaca görülüyor. Örneğin Kuran da bile diyor dopruyu gösterin , öğretin ama insanlara en ufak bir şey söylesen hemen sen şöylesin böylesin hep bir negatif yorum hep bir ben bilirim herşeyi havası. Yani artık insanlara doğru yanlışı öğretecek birşey kalmadı ki en basitinden şu siteye bak herkes başka işler peşinde kimse acaba yaptıgım doğru mu diye düşünerek yapmıyor ki. İnan yobaz diyen bana birsürü insan vardır ama inan çok da gurur duyuyorum eğer ki ben Rabbimin istediği şeyleri yapıyorsam bırak onlar bana yobaz desin zerre umurumda olmaz... Millet umurumda değil kim ne yaparsa yapsın herkes kendini düşünsün artık sonuçta onlar benim için yanmayacak bende onlar için yanmayacağım artık bakış açımı bu şekilde değiştiriyorum sonuçta insanlar bunu hakediyor... Daha çok yazarım da neyse çok konuştum ve sinirlendim nedense 🙄😬

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...