Felsefe sevenler buraya:)?

Kuantum düşünce tekniği adlı kitapta ve başka tür kitaplarda bir cümleye çok şaşırdım. Ağzımızdan çıkan her bir söz düşünce gerçekleşecekmis. Yani bu gerçek mıdır. Hep karamsar olan bir insan ömrü boyunca öyle mi olur ya da çok iyi düşünen bir insan daha mutlu mu olur?
İlginç bir konu aklıma matrix filmi geldi eee siz be düşünürsünüz?

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Yani kuantum ya da felsefi bakımdan cevaplayamam ama... Bir insan ne düşünüyor ne söylüyorsa onun enerjisini çektiğini düşünüyorum. Yani "erkekler hep aynı, hep aldatır!" diyen bir kadın sürekli aldatan erkekleri çekecektir etrafına.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• doğru olabilir bro kuantum düşünce tekniğini bilmiyorum ama kuantum deneylerinden elde edilen sonuçlarda genelde şu kanıya varıldı madde izlenildiğini anladığında farklı bir tepki veriyo bu açıdan baktığında birey kendini nasıl hissediyorsa veya kendine ne söylüyorsa bireyi oluşturan parçaçıklar o yönde eğilim gösterecektir çok mu karışık oldu la neyse kısaca insan ne isterse ne hissederse o olur.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

• İnsan düşünceleriyle kendi yolunu belirler. Kendi kaderini çizer. Düşünceleri onun tercihidir. Bakış açısı onun düşüncesidir. Bakması değil görebilme düzeyide onun bakış açısıdır. Sizinle bir yerde gördüğüm bir sözü paylaşmak isterim ; Bu zamana kadar 100 milyar insan yaşadı ve öldü. Herbirinin kendine göre hayalleri, yaşam tarzı, düşünceleri, fikirleri vardı fakat şimdi yoklar, öldüler ve biz onları tanımıyoruz, fikirlerini bilmiyoruz, hayallerini bilmiyoruz. Kimseye kendini sevdirmek için yaşamamalı insan."aman şu ne der, bu ne der"dememeli. Ne istiyorsa, ne hayal ediyorsa onu yapmalı. Çünkü hayat bir tane. Herkesin tek şansı var. İyi günler...

0|1
    0|0
  • Film üzerinden girmesymişsin soru iyiymiş

0|1
    0|0
    • Izledin mi ki

• Yani fıragmandan da anlaşılmıyomu bide sorduğun bu soruya cevap vereyim bir kadin var ve o kadin butun erkekleri cekiyo gibi bir cevap veriyorum yani o taşta öyledir

Yükleniyor...